ne implicam in populare?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
OvidiuRus
veteran
veteran
Mesaje: 584
Membru din: 26 Mar 2007, 19:42
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de OvidiuRus » 16 Mai 2008, 19:30

apsalba scrie:
danr scrie:
Marii donatori de pe forum valorteaza 764.5 lei. Halal. Mergeti la plimbare. Nu este de mirare, daca fiecare face 5 lei. Pace voua! V-ati dat proba de capacitate. Unde sunt marii moralisti? Nu sunt si donatori? Costa mai mult deplasarea la banca decat contributia. Macar titularul s-a ales cu bani de o bere si trei mici. Pofta buna!
prietene vrei sa manifesti respect fata de ceilalti participanti la forum, si sa nu generalizezi ?
pe cine intereseaza bine pe cine nu intereseaza asta este
care-i problema ?
Nu este nici o problema. Vreau doar sa subliniez doar faptul ca problema este prea serioasa ca sa fie tratata fantezist. Propuneti o locatie pentru populare, faceti achizitia de material genetic, faceti publicitatea necesara (la care eu nu ma implic, nici macar sa fiu amintit ca sponsor) si platesc eu factura. Va tine?
Apropo, FNPSR achizitioneaza 30 tone ciprinide pentru populari (sponsorozare) si pregateste un lac de munte pentru competitii (a se citi populare cu pastrav de la 6 luni la 2 ani).

ai sosit ??????

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 16 Mai 2008, 20:09

apsalba scrie:7000:100 = 7; cam putini.
Atac la persoana? Ce poti face cu 764,5 lei?

nu am zis k sa fiecare persoana a pus atat, am zis clar" sunt si persoane care a pus 100 ron

Si inca ceva scuzami matematica mea proasta dar
7000:100 = 7
chiar asa sa fie...si inca ceva este vb de 764 nici de cum 7000, deci mai casca ochii

P.s. tu ai auzit de incurajari??? sau de o vorba buna...

Da, aceasta populare se face din banii de buzunar nici de cum din banii statului :wink:

Avatar utilizator
SorinM13
senior
senior
Mesaje: 477
Membru din: 13 Feb 2007, 13:18
Localitate: Sibiu

Mesaj de SorinM13 » 16 Mai 2008, 21:20

aps alba,

ai sarit la toti. La pescarii cu suflet si daruire . La hell,la ovidiu,la ilie ,la dan bobei.

AI MUSCAT OAMENI DE CUVANT !!!

Stii ce inseamna asta?

Insemna ca la data asta trebuiau sa existe in contu de populare cu zece mii mai mult.

Nu comentez mai multe ! Concluziile trageti-le singuri !

s3rgiu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 14 Noi 2006, 14:12
Localitate: sus la munte

Mesaj de s3rgiu » 17 Mai 2008, 01:59

apsalba scrie: Apropo, FNPSR achizitioneaza 30 tone ciprinide pentru populari (sponsorozare) si pregateste un lac de munte pentru competitii (a se citi populare cu pastrav de la 6 luni la 2 ani).
poate nu am inteles eu bine...da... ce are pastravul cu ciprinidele? sau zmeura e tot capsuna? :P

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 17 Mai 2008, 08:14

apsalba scrie:Pescuitorul este un slusbas al AJVPS, nu un om care traieste pe picioarele si pe munca lui. Poate doar da din gura, dar se pare ca la ginit Selaru si i-a interzis sa mai intre pe forum. (Acest forum este monitorizat de agvps si la sedinta de anul trecut un oarecare ionescu a venit la AG cu toate postarile printate si a spalat cu unii pe jos).
Sa nu o faceti in alba ca nu este nevoie. Lacul pe care l-am populat in toamna are deja progenituri. Azi am vazut nori de alevini in una din cele mai frumoase balti din zona noastra.
Mai sa fie, chiar asa, au luat deja forma de nori? Nu cumva era mai degraba o nebuloasa? O cometa de alevini? Sau o gaura neagra?
Si daca de fapt erau mormoloci si in loc sa se umnple balta aia cu crap si salau se va umple de batracieni? Poate ca te-au ajuns blestemele baietilor de pe forum si s-a produs uun miracol negativ! :lol: Lasa ca nu e grav, o sa vinzi ceva copanele si te scoti!
Cat despre AJVPS cum ca ar monitoriza acest site, ce sa spun? Mai bine s-ar apuca in puii mei sa pazeasca baltile si raurile si ar mai si popula cate ceva, ca de monitorizat situri ne-am saturat! Asta op face si politia si SRI...aia macar nu ne cer sa le platim cotizatii! :lol:

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Mesaj de fishi » 17 Mai 2008, 10:23

[quote="apsalba"]Pescuitorul este un slusbas al AJVPS, nu un om care traieste pe picioarele si pe munca lui.

Sa traiesti patroane!

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 17 Mai 2008, 10:44

domnule "apsalba" va rog sa incetati cu ironiile si cu acuzatiile astea fara sens. Aceasta actiune au inceput-o niste membri ai forumului si chiar daca dumneata nu crezi in sansele ei nu baga strambe. Lasa-i pe cei care viseaza sa-si duca visul mai departe si la un moment dat se va indeplini.
Iar daca dumneata crezi ca banii care s-au strans in cont sunt pt micii si berea titularului de cont te inseli amarnic.
Eu nu-i cunosc personal pe cei care s-au implicat in actiune dar au tot respectul meu si luni o sa aiba si micul meu ajutor financiar. Faptul ca inca nu mi-am facut inca datoria morala de a contribui are alte motive, nu neincrederea in actiunea de repopulare.

Avatar utilizator
Adrian SB
veteran
veteran
Mesaje: 1152
Membru din: 15 Dec 2007, 19:44
Localitate: Sibiu

Mesaj de Adrian SB » 17 Mai 2008, 12:20

apsalba scrie:Cand va puneti de acord donez si eu 10 milioane.
Domnule APS,
In loc sa iti bati joc de initiativa celor cativa initiatori care au pus suflet in aceasta idee de populare si pentru care cei 5 lei poate au o valoare mai mare decat cei 10 milioane ai dumitale, mai bine ti-ai respecta cuvantul si ai face donatia promisa. Sper ca din bani proprii, nu din asociatiei APS. Sau ati aprobat in adunarea generala APS donarea sumei spre o populare din alt judet? Cu cei 10 milioane se dubleaza suma, pentru ca probabil ca s-a ajuns la 1000 Ron pana acum. Daca nu sunt destui se vor mai strange, si poate pana in toamna sunt suficienti. Sunt sigur ca dupa prima actiune, la anul se va tripla suma, in doi ani colectarea se va face mai profesionist, poate cu accesarea fondurilor speciale, dat totul are un inceput. iar inceputurile nu sunt usoare. Daca asociatiile isi faceau treaba in ultimii 10 ani, nu trebuia sa se ajunga aici. Va dau dreptate cu pescuitorul, care se lauda cu actiunile de strans plase ca sa ascunda esecul managementului prost al AJVPS si lipsa de preocupare in populari si protectia fondului piscicol. Toata stima celor implicati in actiune.
A trecut o luna. Haideti sa dublam sumele depuse.

s3rgiu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 14 Noi 2006, 14:12
Localitate: sus la munte

Mesaj de s3rgiu » 17 Mai 2008, 13:02

Initiativa este super, indiferent de cati bani se strang. E un inceput bun si mai mult sau mai putin peste in plus in apa. Nu vad de ce ar trebui sa ne certam pe forum. Felicitari tuturor celor care au donat si celor care urmeaza sa doneze. Felicitari si domnului apsalba pentru popularea reusita din toamna si tuturor celora care mai incearca sa faca ceva pentru apele noastre. Nu ar trebui sa ne atacam intre noi; avem cu ce sa ne batem capul (ex: ajvps, taranii care transforma apele in groapa de gunoi etc). Fir intins in weekend!

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 17 Mai 2008, 14:17

Fir intins tuturor si numai de bine.Eu ies luni,spre Porumbac,cat despre populare,vad ca sunt oameni cu mintea limpede si care au incredere in ceea ce se va face. :wink:

Scrie răspuns