incalcarea legii

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

woblerman
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 21 Mai 2005, 17:34
Localitate: stei

Mesaj de woblerman » 28 Mar 2008, 23:25

kingofbeasts: gasesc ca aveti perfecta dreptate! mai greu e insa pana oamenii vor incepe sa faca acel prim pas - ceva, concret, orice, dar sa fie ceva in directia asta. si apoi, urmatorii pasi... dar asta cere initiativa, cere investit ceva timp, ceva efort iar asta, daca se intampla, atunci e un accident si nu o trastatura a locuitorilor din spatiul mioritic (e o parere personala, desigur), insa sa nu disperam - vezi pescuitorul

motive de disperare avem insa atunci cand apare cineva care ne spune dintru bun inceput ca nu are rost sa facem nimic, nu are sens, asta ne e soarta bla, bla. mi se pare ca si dl. ilie tincu vede lucrurile in felul asta. eh, asta e... oameni si oameni, fiecare cu viziunea (si atitudinea) lui.
zeii scad din viata oamenilor orele petrecute la pescuit

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 29 Mar 2008, 08:05

pescuitorul scrie:Fac pariu pe o lada de bere cu miky ca stiu care va fi urmatoarea postare a apshd.

"in atentia tuturor pescarilor : apshd si toata federatia am dat in judecata statul roman, anpa , toate apele din romania si mai ales toti pestii din apa ca nu sunt de acord cu optica noastra si numai a noastra."
:lol:
tin pariul ! numai ca eu sunt sigur ca va spune si:
:lol1: :datz::headbash: :cooler: :crazy1: :datz::wallbash: :help: :respekt:
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 29 Mar 2008, 09:08

Dl.woblerman,astept sa faci si tu ceva,eu m-am saturat sa scot plase si pripoane cu teama ca poate vin unii si-mi strica "imaginea"(de obicei merg singur la pesti si aia sunt 3,4 insi),dar ma risc de fiecare data cand vad lucrul asta.Cauza pierduta zici ca sunt?Glumesti. :?

Avatar utilizator
Matei Claudiu
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: 31 Mai 2007, 22:35
Localitate: Pitesti

Mesaj de Matei Claudiu » 30 Mar 2008, 10:49

spre exemplu mie imi place foarte mult sa pescuiesc pe teleorman......dar....vara toti taranii....baga plasele........ce poti sa le faci????????
sunt tovarasi cu sefu de post de acolo.......deci....ce poti sa faci??????????
jandarmeria...........nu am vazut-o in viata mea pe acolo pe unde dau io......deci.......ce poti sa faci??????
si tot asa......nu se ocupa nimeni de acele locuri!
acum cativa ani era peste mult si frumos.prindeam clean la juma de kil frecvent,se lua stiuca(io am luat la kil), era caras frumos!!!!!!!acum daca mai iau clean la 300 g e minune(am luat ieri UNU) stiuca nu am mai vazut(da am auzit povesti d'ale locului cu stiuci la 4 kg luate.........la plasa sau la mana), caras cel mai mare luat anu trecut 10 g, deci.................ce poti sa faci?
intrebarea mea e....ce poti sa le faci?????????????????????

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 30 Mar 2008, 13:42

Am mai discutat problema poluarii,dar nimic,poate ne ajuta" pescuitorul"sa scapam de asa ceva la Avrig.


http://www.youtube.com/watch?v=AEVvxqoVEZI

pescuitorul
veteran
veteran
Mesaje: 690
Membru din: 18 Mai 2006, 09:36

Mesaj de pescuitorul » 31 Mar 2008, 22:50


Scrie răspuns