COTIZATII 2008

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
vladcs
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 11 Apr 2006, 14:48
Localitate: Brasov

Mesaj de vladcs » 22 Ian 2008, 12:05

Brasov, 80 RON, au permise, valabil in toate judetele.
vlad

Avatar utilizator
genu
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 07 Iul 2006, 21:48

Mesaj de genu » 22 Ian 2008, 16:42

vladcs scrie:Brasov, 80 RON, au permise, valabil in toate judetele.
munte , ses + delta ?

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 22 Ian 2008, 16:53

vladcs scrie:Brasov, 80 RON, au permise, valabil in toate judetele.

Nu cred!!! :twisted:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

pityu
veteran
veteran
Mesaje: 802
Membru din: 26 Mai 2006, 00:00
Localitate: LUPENI

cotizatii 2008

Mesaj de pityu » 22 Ian 2008, 21:47

Sunt valabile in toata tara, pentru ca sunt toate identice. Daca vreun judet imi poate prezenta un altfel de permis decat cel eliberat de CNAFP, eu ridic palaria, dar nu cred, tocmai pentru ca scrie negru pe alb in lege, ca singurul organ abilitat al statului pentru a elibera permise este CNAFP. De ce sa cumperi mai multe permise, daca toate sunt la fel ? Poate numai daca vrei sa faci colectie cu seriile lor :lol: :!:
Hades ! Daca nu crezi uita-te si vezi ! Compara toate permisele eliberate de CNFAP in toate judetele tarii si .. cu stupoare vei constata ca sunt identice.
Carnetele de membru, la care voi le ziceti permise, sunt minciuna sefilor vostrii, care prin asta priveaza statul roman de sume importante de bani. Nu stiu de ce Justitia romaneasca doarme la nesfarsit cand e vorba de faptele agvps-ului. Sa fie oare tentaculele astea chiar asa de ramificate ????

vladcs
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 11 Apr 2006, 14:48
Localitate: Brasov

Mesaj de vladcs » 23 Ian 2008, 11:45

vladcs scrie:Brasov, 80 RON, au permise, valabil in toate judetele.
Ses
vlad

vladcs
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 11 Apr 2006, 14:48
Localitate: Brasov

Mesaj de vladcs » 23 Ian 2008, 11:48

hades scrie:
vladcs scrie:Brasov, 80 RON, au permise, valabil in toate judetele.

Nu cred!!! :twisted:
Poti da un telefon la APS Brasov. Eu asta am facut.Si raspunsul asta a fost.
Daca esti student, 40.
vlad

pescuitorul
veteran
veteran
Mesaje: 690
Membru din: 18 Mai 2006, 09:36

Re: cotizatii 2008

Mesaj de pescuitorul » 23 Ian 2008, 18:55

pityu scrie:Sunt valabile in toata tara, pentru ca sunt toate identice. Daca vreun judet imi poate prezenta un altfel de permis decat cel eliberat de CNAFP, eu ridic palaria, dar nu cred, tocmai pentru ca scrie negru pe alb in lege, ca singurul organ abilitat al statului pentru a elibera permise este CNAFP. De ce sa cumperi mai multe permise, daca toate sunt la fel ? Poate numai daca vrei sa faci colectie cu seriile lor :lol: :!: :?:
depinde de imprimat daca sunt ceva schimbari.daca apare ca pe celelalte sa scrie ca sunt valabile doar pe apele administrate de asociatia care l-a emis atunci doar acolo pescuiesti.




pytiu :
"Carnetele de membru, la care voi le ziceti permise, sunt minciuna sefilor vostrii, care prin asta priveaza statul roman de sume importante de bani. Nu stiu de ce Justitia romaneasca doarme la nesfarsit cand e vorba de faptele agvps-ului. Sa fie oare tentaculele astea chiar asa de ramificate ????"

chiar ca ajvps-urile sunt marea voastra problema.dar deja mi se intareste ideea ca nu ce se intampla cu pescuitul este problema voastra ci mai repede ca ajv-urile sunt un ghimpe in procesul pitulicio-vrabiutelor voastre de asociatii care vreti sa accesati niste fonduri europene.
pytiu cred ca esti manevra unor asemenea oameni.
problema ta nu e pescuitul ci agv-ul .
si singurul lucru care ma irita este ca minti lumea cu nerusinare.esti cumva parlamentar??? :?: :?: :?:[/quote]

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Mesaj de APSHD » 23 Ian 2008, 21:02

PESCUITORULE de ce pescuiesti in ape tulburi :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

pityu
veteran
veteran
Mesaje: 802
Membru din: 26 Mai 2006, 00:00
Localitate: LUPENI

cotizatii 2008

Mesaj de pityu » 23 Ian 2008, 23:57

Pescuitorule ! Ai cuvantul meu de onoare ca nu as avea treaba cu agvps-urile, dar problema e ca au ei cu noi.
Noi ne-am infiintat legal si functionam legal. Am fost recunoscuti de o instanta judecatoreasca, am primit, autorizatie de functionare de la ANPA, avem contract cu CNAFP. Nu stiu de ce agvps-ul are pretentia ca numai ei au dreptul la resursa acvatica vie din bazinele naturale apartinand domeniului public al statului. De ce ? De aia ca atunci cand ati facut voi acele contracte cu Romsilva, nu existau alte asociatii?
Bun. Asta a fost atunci, dar acum sunt si altele. Nu se poate continua asa.
Daca statul a permis infiintarea si a altor asociatii decat agvps-ul, atunci implicit trebuie sa permita si accesul la resursa acvatica vie, ca doar nu o sa pescuim pe asfalt.
Daca are cineva ceva cu lumea, aia sunteti voi omule, se vede si din postarile tale, ca daca ai putea, ne-ai manca cu ... pene cu tot (ca tot suntem pitulice si vrabiute). Ce aveti Domnule cu noi ? V-am luat painea de la gura ? Nu va mai satura Dumnezeu ? Ce nu va convine ?

Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 24 Ian 2008, 08:24

Daca statul a permis infiintarea si a altor asociatii decat agvps-ul, atunci implicit trebuie sa permita si accesul la resursa acvatica vie, ca doar nu o sa pescuim pe asfalt.
Daca cineva are un contract legal de ce vrea altcineva sa il anuleze ?
nu mai bine incerca sa subcontracteze ?
S'altare și bunăstare !

Scrie răspuns