hai sa o punem de un concurs vl / cj

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
crapu.huby
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 26 Noi 2007, 14:10
Localitate: Rm. Valcea

Mesaj de crapu.huby » 29 Noi 2007, 19:19

vad ca sunt potentiali participanti. eu am dat o idee sper sa se concretizeze undeva in primavara poate facem doua zile la cluj si doua la valcea sa pescuim si pe terenu nostru si al vostru

dragos74
veteran
veteran
Mesaje: 778
Membru din: 01 Feb 2005, 21:15
Localitate: bucuresti

Mesaj de dragos74 » 29 Noi 2007, 20:44

HellRAISER scrie:ma bag....sunt din sibiu...si documentatzie despre olt despre adancime si locuri...va ofer eu...voi zicetzi zona pe care o vreti....de la arpas pana la limita de judet cu valcea....deh..acum sigur isi va baga si pikeman coada
p'aici l-am mai lasat sa pescuiasca si el in capitala culturala a europei....doar asta suntem noi Sibiu...cat despre arbitri din bucuresti...va salut pe voi cei din PROVINICIA BUCURESTI :lol: :lol: :lol:


deci facem??
Noi suntem Capitala ...asa m-a injurat unul odata cand a vazut nr de Buc
......Bai capitalistule....si cu cat foc a spus-o :)
Asa ca noi suntem Capitalistii din capitala :wink: :lol:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 29 Noi 2007, 21:13

Mai baieti...Intre Cluj si Rm.Valcea este o ...halta! Aiud!Om fi noi mai de la tara , dar nu ne dam batuti usor! :lol: Sigur ca profesorii sunt profesori, dar exista o regula nescrisa care zice ca out-siderii...Deci , mai baieti, daca va da mana ...opriti-va la Aiud! Sau , daca nu va opriti nu-i nici o problema , dar sa nu credeti ca noi nu existam! Sigur, nu bagam concursuri, nu prea avem scule , dar avem bune intentii! :lol: Si vointa!
Si credem in norocul incepatorului! Replici?! :P
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

crapu.huby
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 26 Noi 2007, 14:10
Localitate: Rm. Valcea

Mesaj de crapu.huby » 29 Noi 2007, 21:20

cu scule unele mai bune ca altele asta conteaza mai putin important e ca atunci cand plecam de acasa sa avem cu cine sa facem o pescuiala indiferent de unde mergem, asa ca dak trec prin aiud ne vedem, vreme buna sa avem

grecu1968uk
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 154
Membru din: 24 Aug 2007, 17:42
Localitate: VALCEA

hai sa o punem de un concurs vl/cj

Mesaj de grecu1968uk » 29 Noi 2007, 21:25

pe vidra baieti,pe vidra intai dupa care mai vr.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 29 Noi 2007, 21:30

crapu.huby scrie:cu scule unele mai bune ca altele asta conteaza mai putin important e ca atunci cand plecam de acasa sa avem cu cine sa facem o pescuiala indiferent de unde mergem, asa ca dak trec prin aiud ne vedem, vreme buna sa avem
Corect! Ma apuc de lustruit la ancore...
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

dragos74
veteran
veteran
Mesaje: 778
Membru din: 01 Feb 2005, 21:15
Localitate: bucuresti

Mesaj de dragos74 » 30 Noi 2007, 09:20

Da baieti pe Vidra.... :D poate ca pescuitul la copca va stimuleaza :D
Sa va luati topoarele ca o sa aveti nevoie....si sa le ascutiti :twisted:
Daca nu prindeti nimic treceti in padure 8)

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Mesaj de andrei-ovidiu » 30 Noi 2007, 10:23

pe Vidra un singur lucru e misto de facut iarna...in cazul in care se poate...sa te dai cu masina pe gheata cu frana de mana... 8) ...daca ai destula adrenalina si sange in tine... :D ...asta cand e super-ger, ca in rest e posibil sa innotzi cu pastravii :D

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 30 Noi 2007, 18:27

crapu.huby scrie:vad ca sunt potentiali participanti. eu am dat o idee sper sa se concretizeze undeva in primavara poate facem doua zile la cluj si doua la valcea sa pescuim si pe terenu nostru si al vostru
De acord,dar din pacate in zona noastra putem prinde eventual clean si mult biban. :twisted:
Pe Vidra ar fi excelenta o partide de pastrav dar dupa 1.mai. :wink:
Zamfi ,ce prindem la voi in zona ca sa stim daca "merita"sa ne oprim? :wink:
Auzi si mai lasa "vrajeala" cu n-avem sculele ca nu tine :!: :lol: :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Mesaj de ticairlandezu » 01 Dec 2007, 00:02

Salut Zamfi,iti vand un pont, pe care sunt sigur ca nu-l sti,da de-l spui si la altii te mananc!!! :lol: :lol: .La balta la Stan,pute de salau ,si i mort dupa silicoane!!!,cel mai bun loc la deversor,dar si chiar la intrare, unde sta barca.Ce mai vrei ,mura in gura , :D :D sa nu zici ca nu ai prieteni adevarati!!! :twisted: Da vezi, de ia vre-o unul calea Aiudului, te te te ..... nu stiu ce-ti FAC :idea: :idea:

Scrie răspuns