Pt. admin: ce se intampla la Galerie foto?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

valiflo
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 14 Iul 2006, 10:50

Mesaj de valiflo » 10 Sep 2007, 18:54

danr scrie:intrebarea " ce se intampla admin de site " iti suna normal ?
1. O persoana care considera "nepolitiocos" expresia " ce se intampla admin de site " (ai uitat sa citezi punctuatia) nu pricepe sensul cuvintelor in limba romana. Am pus o intrebare. Ce este "anormal" aici? Care parte de vorbire ti se pare ireverentioasa?
2. Nu sari de la o problema la alta chiar daca faci asta folosind cuvinte alese. Contributia mea la acest site este tocmai asta: de a atrage atentia asupra modului in care anumiti indivizi le iau apararea altor indivizi in macelul pe care il practica pe apele de munte. Dar, bineinteles, e prea mult in opinia admin-ului de site care se comporta ca "micul dictator" in tara lui virtuala.
3. "Joi 09 06, 2007 10:37 am: L-am rugat pe danr sa scoata toate pozele lui pastravarul 77 si alea cu avatii agatati de carabina." Recunosti din cine citez aici?
4. Sa nu crezi ca ma astept ca acest mesaj sa apara pe site. Vorba admin-ului: "subiect incheiat".
5. Daca totusi, o sa ai un moment de luciditate si o sa-ti dai seama de "contributia si prezenta semnificativa pe acest forum" a user-ului pastravarul 77, o sa vada toata lumea acest mesaj si pot spera ca site-ul revine, de fapt, la menirea lui de baza: sportivitate, respect, opinii sustinute cu demnitate etc.
6. Ma framanta totusi o intrebare: de ce nu ai fost atat de vehement si in cadrul subiectului "pozele lu pastravaru77 !!!"? Poate ca de acolo vin click-urile, vizitele pe site si, implicit, banii. Dar in cazul meu ai fost interpelat personal si asta nu se face, "mai user nenorocit, care ai venit la mine pe site cu pretentii."
7. Felicitari tuturor baietilor care il "admira" sincer pe pastravaru77 in cadrul subiectului "pozele lu pastravaru77 !!!"

BygDaddy
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 16 Mai 2007, 12:04
Localitate: Gera/Thuringen

Mesaj de BygDaddy » 10 Sep 2007, 19:22

Comunismul nu a murit,e inca in floare! Sau din ciclul daca nu esti cu noi esti impotriva noastra.
L-ati dat jos pe Ceausescu acu il vreti pe Gigi Becali!!!!

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 10 Sep 2007, 19:33

topicu asta pare rupt din ciclu:

"turma ratacita isi cauta conducatoru' "

sau

"internetul = nebanuite posibilitati"

:lol: nui mai simplu sa nu pui poze? dar unii tre sa se laude cu ceau prins , chiar in exces, apoi apar cei care nu prind si gasesc vinovat pentru incompetenta lor pe ala care a prins prea mult si colac peste pupaza, adminu' ii de vina pentru toate , el lasa pe cei ce prind sa puna pestii care ii "sufoca" pe cei ce nu prind, si iote asa turma rataceste in neant :lol: pentru cei care au vazut "Equilibrium" se intelege unde bate topicu asta :wink:

P.S. propun ca cei ce vor sa faca poze cu 100 de pesti, pesti prinsi in prohibitie, pesti prinsi in afara prohibitiei dar postati in prohibitie, pesti prea mici sau prea mari sa isi deschida fiecare site cu pozele lor :twisted: :lol:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 10 Sep 2007, 20:08

chiar se lucreaza la treaba asta, fiecare user sa isi poata face propria pagina, eventual un blog
:lol:

referitor la poze : fiecare are voie sa puna cate poze doreste cu ce pesti doreste, cu respectarea regulilor mai vechi si a regulii mai noi - fara pesti mici subdimensionati morti
referitor la numarul de poze, macel samd daca vine cineva si isi pune pozele pe un an si sunt multi pesti eu n-am o problema cu asta

referitor la problemele pe care le are fiecare cu fiecare, eu nu sunt pe site-ul asta sportivul suprem, au fost n discutii cu prohibitia, pescuitul noaptea, retinutul pestilor fara limita, impactul pescarilor sportivi samd, si cine a avut rabdare sa citeasca stie ca din punctul asta de vedere forumul este liber, fara o sustinere neconditionata a prevederilor legale, fara fariseism si pentru discutii din pasiune pentru pescuit

discutiile decurg liber si fiecare isi poate prezenta si argumenta punctul de vedere, iar din punctul meu de vedere sunt bineveniti toti pescarii chiar daca dau in prohibitie sau retin mai multi pesti decat limita legala

deci cine e mai vechi pe forum stie care e situatia si nu-mi cereti mie sa impun sportivitatea la limita legii cu forta pe forum sau pe site ca n-o sa o fac

referitor la faptul ca am spus ca nu accept interpelari de la useri noi sau ocazionali, este pentru faptul ca de-a lungul timpului se trezesc multi sa aiba fel de fel de pretentii de la mine, de la site samd fara sa cunoasca situatia de fapt, si mi se pare aiurea sa intrii intr-o comunitate si imediat sa incepi sa intrii in polemici si sa ai pretentii de la unii si de la altii sa fie cum vrei tu
Ultima oară modificat 12 Sep 2007, 16:41 de către danr, modificat de 2 ori în total.

onesti
veteran
veteran
Mesaje: 981
Membru din: 05 Noi 2004, 06:49
Localitate: canada

Mesaj de onesti » 10 Sep 2007, 21:34

pikeman scrie:
pentru cei care au vazut "Equilibrium" se intelege unde bate topicu asta :wink:
...iar pt cei ce au vazut Trainspotting, e acolo o faza cand Spud trezit dupa o noapte de droguri descopera ca s-a c a c a t pe el in somn. Plecand sa spele asternuturile da de "soacra" care insista sa le spele ea. Fiecare-si contesta cearsaful tragand de cate-un capat pana cand, inevitabilul se produce: se imprastie cu c a c a t pe totzi peretzii si pe fetzele tuturor.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 10 Sep 2007, 22:18

:(........si totusi,care-i "cioaca"?...(cioaca=derivat de la "ciocoflenderi",cred) :lol: :lol: :lol:
Fir intins ! tuturor.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 10 Sep 2007, 22:30

valiflo scrie: ...
3. "Joi 09 06, 2007 10:37 am: L-am rugat pe danr sa scoata toate pozele lui pastravarul 77 si alea cu avatii agatati de carabina." Recunosti din cine citez aici?
....
M-ai facut curios. Din cine citezi? Oricum e tare ala care a scris asa ceva.

Scrie răspuns