Revista "RAPITORI"

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 09 Noi 2004, 15:56

nu ma indoiam, glumeam doar. :lol:
nu ma indoiam, glumeam doar. :lol:

Avatar utilizator
gozo
junior
junior
Mesaje: 96
Membru din: 19 Oct 2004, 15:17

va ajut si eu

Mesaj de gozo » 09 Noi 2004, 15:59

am niste relati la o tipografie si cred ca as scoate-o super ieftin.

Avatar utilizator
trombonezu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 114
Membru din: 24 Feb 2004, 10:16
Contact:

Mesaj de trombonezu » 09 Noi 2004, 16:02

whatever!
"Este o diferenta foarte mica intre a pescui si a sta pur si simplu pe mal ca un idiot."
Steven Wright

Avatar utilizator
Borealis Fly
veteran
veteran
Mesaje: 506
Membru din: 28 Iun 2004, 08:57
Localitate: NYKOPING; SUEDIA
Contact:

Mesaj de Borealis Fly » 09 Noi 2004, 17:13

@ trombonezu:

Tu vrei sa ma contrazici ... ca motiv nu ai. :D
Borealis, imi pare rau ca trebuie sa te contrazic, dar fara o investitie majora, un trust puternic in spate si fro 2 ani de munca nu exista 10 mii de exemplare vandute si apreciere internationala
Am zis eu ca se poate fara bani? Am zis eu ca vei vinde de la inceput 10 mii de ex.? ... am zis eu ca totul se face intr-o sapatamana?
Nu! :shock:

Atunci nu vad unde este contrazicerea. Mai citeste o data cu atentie si vezi ce am scris!

Ce apreciere Internationala? Fara apreicere internationala nu poti face patru reviste pe an?
O revista facuta pentru pescari, de dragul revistei si nu pentru cei ce o scriu. :wink:
Fir intins!
Borealis F

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 09 Noi 2004, 17:20

din punctul meu de vedere Internetul este viitorul, hartia este pe duca
chiar daca va mai dura cativa ani, site-urile bune de pescuit vor fi deasupra revistelor
mai mult decat atat, o revista frumoasa, colorata, poze multe, facuta sub presiunea timpului si a banilor livreaza cititorilor multe GOGOSI

daca avem informatie de oferit, de ce sa nu o facem virtual, gratuit, informatia fiind usor de accesat si sortat la orice ora din zi si noapte ?

unul din obiectivele acestui site pentru 2005 este sa poata oferi lunar 6-8 articole bune, si eu cred ca asa se va intampla
exceptand hartia lucioasa si pozele deosebite ( trucate sau nu ) pe care le gasiti in reviste, eu zic ca un site cu 8 articole noi lunar si o arhiva de sute de articole in spate reprezinta o resursa mai valoroasa decat o revista

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 09 Noi 2004, 17:38

trebuie sa imbogatim clar lista cu articole de pe site.

promit ca o sa incerc si eu sa scriu un articol, si sa nu radeti de mine ca va SPARG! :oops: , mai ales ca de'acum incolo o sa petrec mai multe ore la birou.

Numai bine!

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 09 Noi 2004, 17:43

todi,

chiar te rog sa scrii ceva
un articol scris de un pescar, scris pe bune, valoreaza mai mult decat un articol scris ca sa iasa bine o revista

Avatar utilizator
Borealis Fly
veteran
veteran
Mesaje: 506
Membru din: 28 Iun 2004, 08:57
Localitate: NYKOPING; SUEDIA
Contact:

Mesaj de Borealis Fly » 09 Noi 2004, 17:57

Dane

Parca pe siturile internet nu poti "vinde" gogosi? :lol: :lol: :lol:
Eu nu vreau sa te contrazic.

Dar ... daca aici cu internet prin cablu si calculator in casa oamenilor la mai mult de 60-70% din populatia toatala a tarii (sa nu ami vorbesc de locuri de munca, scoli, ...etc) ... cu un interes enorm si crescand pentru pescuitul sportiv si tot a fost imposibil sa se faca o revista digitala. ... atunci cati ani vor trece pentru ca tu sa poti sa ai ... chiar gratuit, 3-4000 de cititori in Romania?

Cum ziceam ... eu nu te contrazic ... eu sunt intru totul de acord cu tine ca Internetul este cea mai economicoasa sursa de informatie si cea mai buna din punct de vedere ecologic. Dar o revista este o revista si cel putin un deceniu in viitor, tot asa se vor face revistele pentru pescarii sportivi. Din pacate! In 97 am tinut in mana o revista din palstic al carui text il primeai de pe Internet. Avea doua pagini A3 ... in total 8 pagini A4 ... continutul il schimbai progresiv pana ce citeai toata revista.
in 2004 este tot in faza de proiect ... ca nu au gasit investitori sa-l continue.

Sa scrii articole bune si interesante, ... sa calatoresti si sa scrii despre pescuit interesant de acasa si de peste hotare costa bani. Fara sa poti oferii o acoperire a chetuielilor nu vei avea calitate. Sa vinzi reclama ai nevoie de vizitatori individuali. Daca dai articolele gratis cum poti sa scoti bani fara anunturi publicitare? :wink:
Fir intins!
Borealis F

Avatar utilizator
gozo
junior
junior
Mesaje: 96
Membru din: 19 Oct 2004, 15:17

revista-asociatie

Mesaj de gozo » 09 Noi 2004, 18:23

cred ca este foarte necesara o revista despre pescuitul rapitorului care sa includa toate noutatile din domeniu plus tehnici si tactici de pescuit,locati.revistele existente pe piata nu acopera acest stil de pescuit,,iar mie cel putin mi se pare ca sant bataie de joc trei articole si in rest publicitate mascata sau pe fata,cred ca s-ar vinde foarte bine revista la un pret modic sau chiar gratuit daca macar cheltuielile de tiparire sint acoperite de sponsori-publicitate,dar pentru asta cred ca ar fi bine sa ne constituim ca asociatie non-profit. 8)

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 09 Noi 2004, 19:01

daca ne miscam repede, cred ca facem si niste bani:

Incepem cu Mircea Geona - spinner, ce deja e un clasic.

Basescu da lectii despre pescuit la clonc.

Si Mona Musca ne invata sa gatim salaul.

Eu zic ca merge! :D

Scrie răspuns