Fishing & Hunting Expo 2018 - 22-25 martie

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Biban
veteran
veteran
Mesaje: 1083
Membru din: 11 Noi 2009, 23:50
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting Expo 2018 - 22-25 martie

Mesaj de Biban » 13 Mar 2018, 16:05

Aici e vorba despre targ nu despre postul tv. :lol1:

sile07
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 12 Ian 2015, 16:00
Localitate: Iasi

Re: Fishing & Hunting Expo 2018 - 22-25 martie

Mesaj de sile07 » 14 Mar 2018, 18:08

sile07 scrie:E forum, deci sa discutam,
Evident ca acest eveniment nu merita a fi ratat si trebuie musai vizitat, mai ales de ce-i din zonele apropiate. Prezentarile sunt de un real folos, tot timpul mai inveti cate ceva.
Cand vii de la 6 ore distanta, numai un dus, si-ti faci sperante c-o sa gasesti reduceri si de fapt nici macar nu gasesti produsele cautate, iti mai dispare entuziasmul.
De la editie la editie se imbunatatesc conditiile de prezentare, vizualizarile de produse, apar noi expozanti, se diversifica totul si este un mare plus pentru breasla...si-i doar un eveniment pe an.
Mesajul anterior l-am scris de pe malul Prutului, cand dupa o zi de batut malurile nu am avut nici-o trasatura. Acest lucru nu se intampla cu ani... in urma. Acum aproape ca se retine tot si nu verifica nimeni acest lucru pe apele publice.
Cand permanent scoti, indiferent de dimensiune si greutate, si nu populezi inapoi, ce-o sa mai pescuiesti?
Si ce mentionam mai sus, nu depre targ?
La targ o sa fie prezenta toata lumea buna si se discuta si despre viitorul ''pescuitului''.
Targul e promovat de postul tv.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Fishing & Hunting Expo 2018 - 22-25 martie

Mesaj de goodmans » 16 Mar 2018, 14:52

sile07 scrie:
sile07 scrie:E forum, deci sa discutam,
Evident ca acest eveniment nu merita a fi ratat si trebuie musai vizitat, mai ales de ce-i din zonele apropiate. Prezentarile sunt de un real folos, tot timpul mai inveti cate ceva.
Cand vii de la 6 ore distanta, numai un dus, si-ti faci sperante c-o sa gasesti reduceri si de fapt nici macar nu gasesti produsele cautate, iti mai dispare entuziasmul.
De la editie la editie se imbunatatesc conditiile de prezentare, vizualizarile de produse, apar noi expozanti, se diversifica totul si este un mare plus pentru breasla...si-i doar un eveniment pe an.
Mesajul anterior l-am scris de pe malul Prutului, cand dupa o zi de batut malurile nu am avut nici-o trasatura. Acest lucru nu se intampla cu ani... in urma. Acum aproape ca se retine tot si nu verifica nimeni acest lucru pe apele publice.
Cand permanent scoti, indiferent de dimensiune si greutate, si nu populezi inapoi, ce-o sa mai pescuiesti?
Si ce mentionam mai sus, nu depre targ?
La targ o sa fie prezenta toata lumea buna si se discuta si despre viitorul ''pescuitului''.
Targul e promovat de postul tv.
Ce anume intelegi tu prin "lumea buna"?
Sa vezi mai tarziu,ce palme o sa-ti dai,dupa ce te lamuresti tu ca lumea aia pe care o credeai buna...nu e chiar asa de buna,si ca din ea fac parte pescari care nu iarta nimic.

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16149
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Fishing & Hunting Expo 2018 - 22-25 martie

Mesaj de adrian99 » 16 Mar 2018, 21:25

cristi,aici iti dau dreptate;foarte multi din "lumea buna a pescuitului la spin"pe care-i vedem la diferite standuri dand informatii pretioase,"aburind"pescarii mai putin initiati,facandu-i sa cumpere orice naluca in trecut pescuiau si "mai putin legal",vindeau peste etc.dar vremurile s-au schimbat,acum este la moda C@R.... :lol1:

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Fishing & Hunting Expo 2018 - 22-25 martie

Mesaj de vali stratonov » 17 Mar 2018, 11:30

..........,facandu-i sa cumpere orice naluca in trecut pescuiau si "mai putin legal",vindeau peste etc.dar vremurile s-au schimbat,acum este la moda C@R.... :lol1:
adrian eu nu sunt atit de sigur ca "unora" le-a intrat atit de repede in singe chatch and release dupa ce toata tineretea si maturitatea lor au avut......"invitati la masa" :lol1: :lol1: :lol1:
Prietenii stiu de ce .... :D :D :D
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Fishing & Hunting Expo 2018 - 22-25 martie

Mesaj de goodmans » 17 Mar 2018, 22:54

vali stratonov scrie:
..........,facandu-i sa cumpere orice naluca in trecut pescuiau si "mai putin legal",vindeau peste etc.dar vremurile s-au schimbat,acum este la moda C@R.... :lol1:
adrian eu nu sunt atit de sigur ca "unora" le-a intrat atit de repede in singe chatch and release dupa ce toata tineretea si maturitatea lor au avut......"invitati la masa" :lol1: :lol1: :lol1:
Prietenii stiu de ce .... :D :D :D

Eh,hai ca incepeti sa da-ti din casa :D
Vedeti ca stim cum sta treaba?
Macar eu nu ma dau "rotund" cum se zice si daca ma duc la pescuit o fac ca sa mananc un peste proaspat,prins de mine.Doar pe privat merg si platesc taxele de rigoare.
Inca nu am invatat sa pescuiesc pe salbatic.

Mi-am adus aminte cum era pe vremuri cand eram pescar de crap si ma interesa subiectul.Atunci,crapii mari se plimbau noaptea intre carpodroame.Cand aveau buletin de Hermes cand de MV2 cand de Tancabesti si nu pescuiau pe acolo decat cei din "lumea buna".
Oricum la capitolul crap,in Ungaria pe Balaton au luat "bot" romanasii si au fost descalificati.Mama ce plansete,ce boceli pe la F&H TV "ca vezi doamne ce ai dracu e aia" :D

Fire intinse si ne vedem pe balta nu la targ!

Avatar utilizator
RelaxSpinning
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 128
Membru din: 07 Noi 2014, 17:31
Contact:

Re: Fishing & Hunting Expo 2018 - 22-25 martie

Mesaj de RelaxSpinning » 20 Mar 2018, 06:36

Asa cum v-am obisnuit, la fiecare astfel de manifestare, firma noastra a adus pe piata din Romania multe noutati, iar la evenimentul din acest an vom continua traditia. Va asteptam la Fishing & Hunting Expo 2018 in perioada 22-25 Martie 2018 (Bucuresti - Romexpo, pavilion central) la standurile B3 si B4 (Relax Spinning & Lucky/Norfin)

Cateva din produsele disponibile in standul nostru pot fi vizualizate in pozele din urmatorul link : https://flic.kr/s/aHsmeCmgNV

Imagine[/url]

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Fishing & Hunting Expo 2018 - 22-25 martie

Mesaj de goodmans » 20 Mar 2018, 08:49

RelaxSpinning,care e adevarul pana la urma despre "gumele" relax?
In Romania se vand fake-uri?

Am dat comanda pe diferite site-uri si in anumite cazuri am primit gumele,zic eu originale, in blister cu sigla made in USA etc,si care au o calitate mai buna fata de cele care se gasesc prin magazinasele noastre,in punga ordinara cu un carton capsat,prost debavurate si cu un silicon de alta calitate.
Repet ca si acestea din urma sint cumparate din magazine mari nu de pe tarabe din piata.

Sint 100% sigur ca nu sint gume originale(probabil cineva le toarna prin vreun garaj).Care este pozitia oficiala a Relax legat de chestia asta? sau voi reprezentati de fapt exact categoria a doua si nu aveti nimic in comun cu Relax USA?


Avatar utilizator
Qnyx
megaboss
megaboss
Mesaje: 358
Membru din: 26 Ian 2014, 20:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fishing & Hunting Expo 2018 - 22-25 martie

Mesaj de Qnyx » 21 Mar 2018, 09:44


Scrie răspuns