Invitatii

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

pescarel
senior
senior
Mesaje: 328
Membru din: 29 Aug 2004, 17:07
Localitate: Bucuresti

Invitatii

Mesaj de pescarel » 23 Oct 2004, 07:22

Aici propun ca cei care vor sa mearga la peste si nu au cu cine la un moment dat, sau cei care, din motive economice, vor sa scada costurile deplasarii, sau din orice alte motive - cauta un partener de pescuit pentru o partida anume, sa posteze!
Eventualele detalii se pot stabili si pe privat...

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 24 Oct 2004, 11:16

de apreciat initiativa ta ....sincer

Avatar utilizator
Codrut
junior
junior
Mesaje: 96
Membru din: 29 Iul 2004, 20:02
Localitate: Bucuresti

Biban la musca in/pe langa Bucuresti sau clean pe Arges

Mesaj de Codrut » 24 Oct 2004, 22:01

Weekend-ul urmator intereseaza pe cineva sa mearga la biban? Eu dau cu scule de fly. Locul nu mi-e clar inca, astept evident propuneri.
La fel si pentru Arges...poate mai vrea cleanul.

Lucian Anghel
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 144
Membru din: 12 Aug 2004, 13:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lucian Anghel » 25 Oct 2004, 09:30

Daca reusesc sa scap in weekend o tai direct la Dunare. Dar daca p[oti sa-mi dai cateva info despre Arges pt clean si biban cat mai aproape de Bucuresti ti-asi fi reconoscator. In zonele pe care le bateam eu nu mai este ( Mihailesti, Darasti) si as incerca macar o dupaamiaza pana seara.

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 16 Feb 2010, 19:31

Nu imi vine sa cred ca a murit topicul asta.
Noroc cu functia de cautare ca daca nu, ramanea uitat in anul 2004.

Singurul motiv pentru care cred ca a murit este faptul ca nimeni nu vrea sa i se fure din cunostintele acumulate in decursul a mai multor ani.

Toti sunt saritori cand vine vorba de echipamente, dar cand vine vorba de un sfat simplu cum ar fi "arunc in aval sau in amonte cand dau la clean?" toata lumea se fereste de parca ar fi arsi cu fierul rosu.

Eu unul, promit ca voi face o invitatie pe acest topic de fiecare data cand nu voi avea partener de pescuit...si nu fac asta in speranta ca poate vine vreun Zeu de la care sa fur, cat ca e mult mai frumos sa stii ca ai cu cine sa mai schimbi o vorba din cand in cand.

Sanatate maxima si curaj in a face invitatii ca nu doare.
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 17 Feb 2010, 10:25

incredibil ca a murit..dar uite ca se nascu si apoi muri... de V Alecsandri... :D

probabil ca nici acu nu va avea viata lunga...
asta nu e nici bine nici rau...
vom vedea
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 17 Feb 2010, 11:58

Hmmmm, sunt curios ce s-ar intampla daca ar aparea aici pe forum o pescaritza blonda, super-frumoasa si sexi care s-ar declara dornica sa iasa la un pescuit de stiuca dar nu ar avea masina, rugand sa fie invitata de altii? :lol: Oare nu ar fi o invazie de oferte? Cred ca s-ar ajunge si la conflicte intre pescari daca ea l-ar prefera pe unul si nu pe altul....
http://www.youtube.com/watch?v=CamPBCnR ... &index=126
Ceva in genul asta.

nightfishing01
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 288
Membru din: 20 Noi 2008, 22:08

Mesaj de nightfishing01 » 17 Feb 2010, 13:18

T.Adrian scrie:Nu imi vine sa cred ca a murit topicul asta.
Noroc cu functia de cautare ca daca nu, ramanea uitat in anul 2004.

Singurul motiv pentru care cred ca a murit este faptul ca nimeni nu vrea sa i se fure din cunostintele acumulate in decursul a mai multor ani.

Toti sunt saritori cand vine vorba de echipamente, dar cand vine vorba de un sfat simplu cum ar fi "arunc in aval sau in amonte cand dau la clean?" toata lumea se fereste de parca ar fi arsi cu fierul rosu.

Eu unul, promit ca voi face o invitatie pe acest topic de fiecare data cand nu voi avea partener de pescuit...si nu fac asta in speranta ca poate vine vreun Zeu de la care sa fur, cat ca e mult mai frumos sa stii ca ai cu cine sa mai schimbi o vorba din cand in cand.


Sanatate maxima si curaj in a face invitatii ca nu doare.
pt a face o invitatie sau pt a onora trebuiesc urmatoarii factori indepliniti

1 specia vizata -ex pt mine orice pescuit in afara de salau ma lasa rece
2 ora la care ajungi pe balta ,daca nu pescuiesc cu noaptea in cap sau seara tarziu parca nici nu am fost la peste
3 exista riscul ca unul din parteneri sa nu prinda si sa inceapa sa marie
"mergem :evil: '
,mergem,mai stam etc
4 -dupa o partida reusita la a doua iesire unul din2 se scuza ca nu are timp si cand ajungi acolo el este deja acolo pe locurile bune de prins ,cu alt grup de pescari
5-unii consuma cantitati importante de alcool,ori alcoolul gratarul si alte activitati nu au nimic in comun cu pescuitul
probabil mai sun multe alte motive dar care nu imi trec acu prin minte
am vecini care nu ies decat atunci cand se prinde si nu-mi convine sa le mai spun pt ca ei stau in fata blocului si astepta totul la gata mai si intreaba pa ce ti-a dat cum , unde ,devreme tarziu
concluzie -lumea este parsiva si lacoma si este greu sa gasesti un partener de pescuit adevarat

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 01 Iul 2010, 11:09

Asa cum am promis, vin cu o invitatie de weekend.
Detalii:
Pescuit la fly (pastrav) undeva nu foarte departe (locatia nu o sa o divulg). Se pleaca vineri seara sau sambata dimineata si intoarcerea e duminica dupa pranz.
Se merge la pescuit, nu la gratare sau cu gandul la bere sau cine mai stie ce.
Daca sunt doritori, lasati aici un mesaj si vedem cum vorbim si daca mai e loc.
Costul excursiei nu pot sa il estimez inca, dar va fi minim 150 de lei de om (benzina/cazare/mancare)
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 01 Iul 2010, 11:38

Nu va suparati.. dar doar Domni bucuresteni ?? :cry: :cry: Pentru Timisoara sa deschid alt Topic ??? :cry: :cry: ..

Foarte buna ideea cu topic-ul acesta.

Scrie răspuns