NOUL O.M.

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: NOUL O.M.

Mesaj de rcorbu » 25 Apr 2017, 18:13

APSHD scrie:Eu unul nu voi semna acel Contract sub nici o forma fara modificari , dar sa asteptam hotarirea Instantei de judecata. :respekt: :crazy1:

La pariu ca il semnati ?

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: NOUL O.M.

Mesaj de Mister Fisherman » 25 Apr 2017, 18:33

APSHD scrie:Eu unul nu voi semna acel Contract sub nici o forma fara modificari , dar sa asteptam hotarirea Instantei de judecata. :respekt: :crazy1:
In afara de infama cooperativa cine a mai atacat Ordinu in instanta ? :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
Spring
veteran
veteran
Mesaje: 835
Membru din: 04 Aug 2011, 23:30

Re: NOUL O.M.

Mesaj de Spring » 26 Apr 2017, 09:54

APSHD scrie:Eu unul nu voi semna acel Contract sub nici o forma fara modificari , dar sa asteptam hotarirea Instantei de judecata. :respekt: :crazy1:
Care ar fi modificarle propuse de dvs?
there's more to fishing than catching a f.i.s.h.!

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUL O.M.

Mesaj de APSHD » 26 Apr 2017, 10:47

rcorbu scrie:
APSHD scrie:Eu unul nu voi semna acel Contract sub nici o forma fara modificari , dar sa asteptam hotarirea Instantei de judecata. :respekt: :crazy1:

La pariu ca il semnati ?

In primul rind ANPA trebuie sa isi asume niste obligatii temeinice :
La noi in judet controale se fac in zonele unde nu sunt probleme si mai ales simbata si duminica nici un control .Anul acesta ANPA nu a dat nici o amenda.
In cazul acesta de ce sa le dau 25% din incasari daca ei nu fac absolut nimica pentru eradicarea braconajului :?: :respekt: :lol1: :wallbash: :datz: :headbash: :crazy1: :help:

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: NOUL O.M.

Mesaj de lazarini » 02 Mai 2017, 08:34

A aparut pe site-ul ANPA tabelul cu zonele de pescuit recreativ ce vor face obiectul viitoarelor contracte de utilizare.
La Arad, Bihor, Hunedoara si in alte cateva judete AJVPS-ul local si-a luat partea leului, in baza sentintelor pronuntate de instante prin care ANPA a fost obligata se recunoasca contracte incheiate pe vremea lui Ceausescu ;) Daca informatiile mele sunt corecte, durata acestor contracte incheiate in baza hotararilor judecatoresti este de 5 ani. In Arad AJVPS-ul local a luat Muresul, Crisul Alb si Negru, adica cam tot ce inseamna apa publica.
Presimt insa ca haosul va continua. Mai mult ca sigur ca, invocand practica judiciara existenta, si alte AJVPS-uri vor actiona in instanta ANPA cerand recunoasterea vechilor contracte (asta daca nu au facut-o deja). Iar cand se vor pronunta aceste noi sentinte ele vor viza ape aflate deja sub incidenta viitoare contracte de utilizare ce vor fi incheiate de ANPA.
Pe de alta parte ANPA a recunoscut doar in parte hotararile judecatoresti, din cate stiu eu asociatia lui Harsan (AJPVS Arad) a castigat la randul ei in instanta recunoasterea unui contract incheiat cu defuncta Companie de Administrare a Fondului Piscicol. Si cum asociatia lui Harsan nu apare in tabelul ANPA, presimt un alt nou proces. Si ca el mai sunt si altii. Unde mai pui ca si gurul federal ameninta cu procese in stanga si dreapta, pe oricine are curajul sa conteste calitatea FRPS de unic gestionar al pescuitului sportiv (si implicit al fondului psicicol) de la Traian si Decebal incoace.....
Deci cum spuneam, haosul va continua, vom avea mai multe procese in instanta decat pesti in apele publice.

magaru39
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 16 Mar 2013, 17:58
Localitate: arad

Re: NOUL O.M.

Mesaj de magaru39 » 03 Mai 2017, 17:45

in 15 vreau sa plec pe dunare, la cine pot sa vizez permisu,daca se vizeaza. asta inseamna ca s-a abrogat legea lui dragnea?

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: NOUL O.M.

Mesaj de semlecangheorghe » 03 Mai 2017, 19:19

Am vizat pentru Dunare on line, si am primit pg-ul pe baza permisului de anul trecut, asta intamplandu-se inainte de inceperea prohibitiei.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: NOUL O.M.

Mesaj de rcorbu » 30 Mai 2017, 11:55

Ceva noutati ?
A inceput licitatia ?

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUL O.M.

Mesaj de APSHD » 30 Mai 2017, 12:52

Miine se judeca la Alba Iulia suspendarea O.M.

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: NOUL O.M.

Mesaj de rcorbu » 30 Mai 2017, 12:59

APSHD scrie:Miine se judeca la Alba Iulia suspendarea O.M.

Si intre timp nu s-a demarat actiunea de licitatie, sau ANPA prefera sa astepte sentinta Curtii ?

Scrie răspuns