Cate bete ati rupt pana acum si cum....

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 05 Apr 2007, 22:56

doamneee cat imi doresc sa raspund si eu pe acest topic...
doamneeesi ce tepe dau...de mi se dizloca umarul, dar inca nu am rupt nimic... de ce sunt singur..??? :help: cum se rup lansetele?
era sa rup un fenwick dar l-am vandut inainte sa se rupa...si l-a rupt un prieten cu un salau de 4 kilo...


mi-am amintit! :idea: am rupt acu' vreo 10 ani o lanseta de fibra plina, germina cred, cand am rupt un caine cu bataia... luptam pentru viata mea..
si cainele ala..dintr-o haita de vreo 8-10 a avut ghinion... s-a rupt lanseta...da' a fost cu noroc... peste o saptamana s-au facut niste viermusi... o nebunie :lol:
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

daedalus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 23 Mai 2006, 13:55
Localitate: bacau

Mesaj de daedalus » 11 Apr 2007, 20:39

Asta cu cainele e chiar tare.

Uneori ruperea unui bat are si efecta bune: il modifici si poate iesi chiar mai bun. Am patit-o dupa ce am rupt un bat in graba de a iesi din masina cit mai repede si a face primul lanseu (in pauza de la munca).

Avatar utilizator
AxA
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 02 Oct 2006, 09:22
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de AxA » 12 Apr 2007, 09:00

Nu am rupt nici un bat la lansare, la intepat sau in drill, in schimb cateva au cedat la procedee mai "neortodoxe" . Cea mai tare faza - cu un bat proaspat achizitionat, faceam teste de elasticitate prin curte...nu a apucat sa vada apa... intepand viguros un peste imaginar i-am retezat curat varful lovind sarma de rufe :oops: :lol:

Avatar utilizator
Cati
senior
senior
Mesaje: 400
Membru din: 23 Ian 2006, 19:12
Localitate: Hunedoara
Contact:

Mesaj de Cati » 12 Apr 2007, 09:56

Mai multe , cine mai stie cate , unul dintre ele pe fundul unor "copii obraznici " , i-am prins cu plasa pe parau ..! :lol:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 12 Apr 2007, 10:26

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Hai sa va zic una tare, eram cu Andrei :o pe o balta de "stiuca", sau cel putzin asa credeam noi :roll: :roll: , iar cum veneam noi :? :? fara nici un rezultat pe dig, asa, mai spre seara, un roi de tzantzari :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: de dadeau tarcoale devenind din ce in ce mai agresivi.Fara sa ne vorbim :x :x , am inceput sa ii seceram amandoi cu lansetele, prin miscari nervoase de sus in jos, decimand vizibil roiul...... :arrow: pana cand un sunet carbonic-asurzitor, rezultat binentzeles din incrucisarea lansetelor, a pus capat "distractziei" :( :( ...am verificat fiecare daca nu se vad crapaturi, aschii sau schije rezultate in urma ciocnirii si vazand ca nu se vad pagubele ne-am continuat "linistitzi" drumul pana la masina.

Dupa cateva saptamani, la un lanseu ferm, Andrei constata ca lanseta face o plecaciune nefireasca undeva pe la al 4-lea inel....oare sa fie de la tzantzari? :roll: :roll: !!!

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 12 Apr 2007, 11:00

precis o fi lovit vre-un tzantzar in ochelari :lol:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 12 Apr 2007, 11:05

Bine ca nu v-ati scos ochii

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 12 Apr 2007, 11:13

Aseara s-a intamplat una si mai interesanta la o sedinta prelungita a WSB. Dar ii las lui Stefan placerea de a va povesti :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 18 Apr 2007, 16:33

cu betzele nu am probleam ...inca :D ...dar in schimb mulinete uitate pe balta si voblere lasate tribut pana am invatat locul.....GRAMADA......MULINETA a, pierduto sapt trecuta .....o dasfac de pe batz si .....acolo o ramas unde am puso....miam adus aminte a doua zi dimineata cand sa plec la inca o partida....dar deh daca nu o pierdeam nu imi luam mulintea noua :lol: :twisted:

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 18 Apr 2007, 18:47

edi firai tu al naibi cu topicu tau......sa vezi faza ...termin de citit tot postez ce am postat....ma suna un prieten...hai mah la pesti...ok hai k mergem ajung acolo....cand sa lansez trosc ...se rupecam pe la 2 m.... ...maver stralis ultratop 8-25 gr...:((

se pare k asta ete primu ...sa vad cum il fac ...sper

Scrie răspuns