Pentru timisoreni

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Cazatorul
junior
junior
Mesaje: 35
Membru din: 12 Aug 2005, 01:28
Localitate: TM

Mesaj de Cazatorul » 08 Sep 2005, 22:42

Eu am fost pe chei acum un an si era interzis .Singurii care pescuiau erau localnicii care se cunosc cu cei ce se ocupa de rezervatie,dar si asa nici pe ei nu-i lasa sa pescuiasca in zona pastravului.Daca nu esti de prin partea locului nu cred ca ar fii bine sa te aventurezi cu undita pe acolo.

bogdans
senior
senior
Mesaje: 474
Membru din: 11 Mai 2004, 09:57
Localitate: timisoara

Mesaj de bogdans » 09 Sep 2005, 10:59

Am fost si eu ieri dupa-amaiza pe Timis,

Apa aproape buna, inca putin tulbure si cam crescuta, cam vijelioasa, am luat un salau de vreo 200 g si colegul o stiuca de vreo treisferturi Kg
E totusi bine ca mai vezi cate-un peste, si daca le dam si drumul, la anul luam ceva mai mare
...e nasol rau cu tantarii :cry: aveam aseara niste cucuie de parca o luasem in freza

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 09 Sep 2005, 11:06

ce inseamna apa tulbure si apa buna de spinning? pt. ca pt. mine, o apa buna de spinning e putin tulbure, nu cristal, sa ma vada toti pestii. putin puscata, cum zic unii :wink:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

bogdans
senior
senior
Mesaje: 474
Membru din: 11 Mai 2004, 09:57
Localitate: timisoara

Mesaj de bogdans » 09 Sep 2005, 11:36

Buna pentru mine e asa cum zici Adi, eu spuneam ca inca e putin prea tulbure pentru gustul meu

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 10 Sep 2005, 06:01

Exact asta spuneam si eu,nivelul inca e mare,cunosc cam pe unde ar trebui sa fie nivelul Timisului in locurile unde umblu pentru o partida buna de spinning.Mai ales ca locuri de acces pe mal inca sunt sub apa.

bogdans
senior
senior
Mesaje: 474
Membru din: 11 Mai 2004, 09:57
Localitate: timisoara

Mesaj de bogdans » 13 Sep 2005, 09:05

A fost un prieten Duminica pe Timis la Sag, 4 stiuci, intre 1 Kg si 3.5 Kg, cica e mai multa stiuca ca niciodata pe Timis

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 13 Sep 2005, 09:20

bogdans scrie:A fost un prieten Duminica pe Timis la Sag, 4 stiuci, intre 1 Kg si 3.5 Kg, cica e mai multa stiuca ca niciodata pe Timis
Cred ca le-a adus viitura de pe Bega prin canalul Ferdinand !
Acuu' lumea se minuneaza ,dupa ce ani la rand le-a exterminat ,ca e stiuca in locuri unde nici nu banuiau ca ar putea trai .

:?
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
SoSoo
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Sep 2004, 05:51
Localitate: Timisoara

Mesaj de SoSoo » 15 Sep 2005, 20:35

Timisul acum e aproape la normal si astazi chiar a mers foarte bine la spinning, am prins foarte bine salau la rotativa si vobler mic :shock: si tot la rotativa am resit si un avat cam la un kg.Salai culmea erau toti mici si sau reintors in apa.Am vazut pe cineva care a prins si stiuca la oscilanta eu nu am reusit sa prind dar am pierdut 1 vobler si una bucta osculanta :cry: .Na ca mi-am facut cutraj si am postat si eu :wink: Salutare la toti banateni si toata lumea.

Avatar utilizator
bogdank
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 03 Sep 2004, 09:43
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de bogdank » 15 Sep 2005, 22:05

Sal Soso
Ziua ai prins salaii?

acid
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 16 Sep 2005, 07:17
Localitate: Timisoara

Mesaj de acid » 16 Sep 2005, 07:25

Mugurstefan scrie:
bogdans scrie:A fost un prieten Duminica pe Timis la Sag, 4 stiuci, intre 1 Kg si 3.5 Kg, cica e mai multa stiuca ca niciodata pe Timis
Cred ca le-a adus viitura de pe Bega prin canalul Ferdinand ! :?
Buna ziua tuturor,sunt un nou user si ma bucur sa fiu printre voi pe acest minunat forum .

Am o nelamurire : spuneti-mi,va rog,unde se afla canalul Ferdinand ??????? :oops: :(
Cine pescuieste de la virsta de 6 ani s-a apucat târziu de pescuit......
Cugetare personala.

Scrie răspuns