TvR a pus camera pe AGVPS. Fiti pe faza in 21 martie.

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 21 Mar 2007, 22:57

ce mizerabili, au senzatia ca nu li se poate intampla nimic! :evil:
auzi la el: "asociatiile noi incearca sa urce la deal in vreme ce apa curge numai la vale", l-am citat pe d.l jurist aici.
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

dan_81
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 05 Mar 2007, 19:57
Localitate: ORADEA
Contact:

Mesaj de dan_81 » 21 Mar 2007, 22:58

atunci mai bine nu ma mai uit la reluare ca-mi creste tensiunea si ma enervez degeaba.
dar macar ceva concluzii ca s-ar intentiona skimbarea in bine?
s-a ajuns la un consens,ceva?
ca tampeniile care se fac cred ca mi le imaginez in mare parte. :x

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 21 Mar 2007, 23:03

leba scrie:ce mizerabili, au senzatia ca nu li se poate intampla nimic! :evil:
auzi la el: "asociatiile noi incearca sa urce la deal in vreme ce apa curge numai la vale", l-am citat pe d.l jurist aici.
Sunt disperati !!! :lol: :lol:
Le cam fuge pamantul de sub picioare fanariotilor .
Adio salarii de peste 1000 de Euro, masina cu sofer , cabane for free din cotizatii , pentru pastorirea abuzurilor si a tot felul de jafuri !
Si la Timis se baga bete-n roate la noile asociatii .
Dintre toti cei care scriu prin reviste de pescuit, doar Dan F. Secosan a avut OO sa inceapa o lupta si sa o duca pe timpul si pe banii lui cu acesti dinozauri cu anchete si articole.

RESPECT.

Majoritatea celorlalti s-au multumit sa tot critice la modul general.
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
meas
veteran
veteran
Mesaje: 673
Membru din: 10 Feb 2007, 15:06
Localitate: Arjeplog-Suedia.

Mesaj de meas » 22 Mar 2007, 08:07

Mugurstefan scrie: La BOR vreau ca lucrurile sa ramana pe legile lor vechi si bune !
Esti adeptul dogmatismului :?: :shock:
Cine-i harnic si munceste taie-n Delta stuf........si dimineata e primul la pescuit!!

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 22 Mar 2007, 09:31

meas scrie:
Mugurstefan scrie: La BOR vreau ca lucrurile sa ramana pe legile lor vechi si bune !
Esti adeptul dogmatismului :?: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock:
Da.
Care-i problema? :roll:
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 22 Mar 2007, 10:07

l-am vazut si eu.

m-a spart faza cu fondurile de vanatoare, in conditiile in care mai bine de jumate sunt inscrisi la asociatiile independente, li s-au dat 3 fonduri de vanatoare. ajvp-ul avand 43.

iarasi, foarte foarte tare chestia cu popularile, deci ei nu fac populari pentru ca nu se stie daca o iau pestisorii spre stanga sau spre dreapta, practic existand riscul sa o taie la vecinu'din panonia se cheama c-ar fi bani aruncati dupa mintea lor.

reportajul a fost varza, aia s-au straduit prea tare sa fie echidistanti si sa nu ia pozitie in favoarea vreunei parti. a iesit ceva din care nu prea se intelege mare lucru, doar daca stii ceva intelegi cat de cat ce si cum.

n-am priceput de unde erau imaginile cu puii de sturion. face cineva populari cu sturion in mures sau ce cautau aia intr-o discutie despre hunedoara si apele libere neconcesionate?

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Mesaj de APSHD » 22 Mar 2007, 10:23

Imaginile cu puii de sturion au fost adaugate in urma discutiei pe care am avuto cu reporterii prin care mi-am aratat intentia de a popula riul Mures si un lac de acumulare din judetul HUNEDOARA Cu aceasta specie.

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 22 Mar 2007, 10:40

multumesc.

Avatar utilizator
meas
veteran
veteran
Mesaje: 673
Membru din: 10 Feb 2007, 15:06
Localitate: Arjeplog-Suedia.

Mesaj de meas » 22 Mar 2007, 11:25

Mugurstefan scrie:
:shock: :shock: :shock: :shock:
Da.
Care-i problema? :roll:
Din puctul meu de vedere nu-i nici o problema dar progresul,in orice domeniu,se realizeaza de catre oamenii pragmatici,cu o gandire pragmatica.
Pragmatismul face parte din specia umana,fara el,fara adaptabilitate,n-ar fi supravietuit.
Si la pescuit e bine sa fii pragmatic,altfel nu s-ar mai discuta despre diverse tehnici,momeli,monturi,etc. :wink:
Cine-i harnic si munceste taie-n Delta stuf........si dimineata e primul la pescuit!!

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 22 Mar 2007, 12:15

Aici merg si eu pe mana lui Meas!
near the beer

Scrie răspuns