TvR a pus camera pe AGVPS. Fiti pe faza in 21 martie.

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Dan f. Secosan
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 18
Membru din: 24 Dec 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

TvR a pus camera pe AGVPS. Fiti pe faza in 21 martie.

Mesaj de Dan f. Secosan » 15 Mar 2007, 20:21

Salut lumea!

Ieri seara (miercuri, 14 martie), pe la 21,30h, la emisiunea de reportaje si anchete care se numeste Ochiul magic, a fost difuzata prima parte a unei anchete jurnalistice care are ca subiect porcariile care se intampla la AJVPS Hunedoara.
Miercurea urmatoare, adica in 21 martie, partea a doua va viza si chestiuni legate de razboiul AJVPS Hunedoara cu asociatiile independente de pescari din acel judet.


Discutam dupa difuzare.

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 15 Mar 2007, 21:31

Rece !
Abia astept sa ma uit !
pacat ca n-am vazut prima parte !
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

dan_81
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 05 Mar 2007, 19:57
Localitate: ORADEA
Contact:

Mesaj de dan_81 » 15 Mar 2007, 22:15

Macar daca s-ar finaliza toate astea cu skimbari in bine(emisiune tv, scandal in presa,etc.) dar de obicei lucrurile raman neskimbate. :x

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Mesaj de APSHD » 16 Mar 2007, 11:36

Intradevar in luna februarie 2007 m-au cautat realizatorii emisiunii Ochiul Magic de la TVR1 si sau aratat interesati sa realizeze o emisiune cu ajutorul nostru prin care sa demaste toate abuzurile si ilegalitatile pe care le face AJVPS injudetul Hunedoara

Ca urmare le-am dat un interviu prin care mi-am exprimat punctul de vedere in legatura cu toate abuzurile pa care continua sa le faca AJVPS

De asemenea la-am facut legatura si cu reprezentantii altor asociatii de pescari din judetul Hunedoara. Dupa ce si-au spus si ei punctul lor de vedere realizatorii emisiuni au dorit sa afle si pozitia membrilor pescari fata de AJVPS. Ca urmare au luat legatura cu citiva pescari pe care i-au gasit pescuind pe malul apei.

Este o amisiune care nu trebuie scapata cu aceasta ocazie va vedea toata tara de ce sint in stare cei de la AJVPS Hunedoara.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 16 Mar 2007, 11:44

Pe site-ul TVR, la emisiunea Ochiul Magic nu gasesc asa ceva.... :roll:

dan_81
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 05 Mar 2007, 19:57
Localitate: ORADEA
Contact:

Mesaj de dan_81 » 16 Mar 2007, 12:28

Adevaru e ca ne mancam nervii de pomana.Dupa o emisiune de genu asta eu ma enervez .Greu de crezut ca se va skimba in bine treaba cu braconaju si altele.Cel mai mult dureaza pana se skimba mentalitatea omului :!: De aici pleaca totul.Ca sa va dau un exemplu: in 98 in austria un lac de munte superb,oprim masina si vedem o doamna care arunca bucatele de panie in apa.Ne apropiem si ce sa vezi?Cleni frumosi mancau bucatile de paine si se apropiau pana la 6-7m de respectiva doamna parca erau catelushi.Nu mi-a venit sa cred.Am si filmat.Poate nu o sa ma credeti.
Scuze ca sunt putin off-topic.

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 16 Mar 2007, 13:34

dan_81 scrie:Adevaru e ca ne mancam nervii de pomana.Dupa o emisiune de genu asta eu ma enervez .Greu de crezut ca se va skimba in bine treaba cu braconaju si altele.Cel mai mult dureaza pana se skimba mentalitatea omului :!: De aici pleaca totul.Ca sa va dau un exemplu: in 98 in austria un lac de munte superb,oprim masina si vedem o doamna care arunca bucatele de panie in apa.Ne apropiem si ce sa vezi?Cleni frumosi mancau bucatile de paine si se apropiau pana la 6-7m de respectiva doamna parca erau catelushi.Nu mi-a venit sa cred.Am si filmat.Poate nu o sa ma credeti.
Scuze ca sunt putin off-topic.
Si eu aruncam cand eram mic bucatele de paine in lac pe lacurile de la Eforie pe care se plimbau hidrobicicletele !
Dar le mancau obletii.
So...What's the point ?

Ca dincolo au ajuns oamenii de un altruism ce depaseste orice imaginatia , buni samarineni , iar aici in Ro , vai de caul nostru....oameniii sunt in epoca de piatra ? NU ?

Nu-ti pui problema ca poate femeile de acolo sunt niste putori si ca sunt din generatie hraniti din pungi si din conserve si habar n-au ce inseamna ceva proaspat ?
Si ca decat sa se manjeasca cu sange prin bucatarie prefera niste semipreparate gen fishburger bine garnisite de E-uri pe care le iau de la magazin si-n 20min se fac gata.
Hai ca mi-a placut exemplul cu occidentul. Edificator pot spune .
M-a induiosat pana la lacrimi. :cry:
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
sebi/7
veteran
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 26 Oct 2005, 19:58
Localitate: Bacau

Mesaj de sebi/7 » 16 Mar 2007, 16:23

eu cred ca se referea la gradul de educatie,mult diferit si la care noi nici macar nu tindem...
Daca e-e;daca nu e-nu e!!! Asta e!!!
Mai bine mor in picioare decat sa traiesc in genunchi!

dan_81
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 05 Mar 2007, 19:57
Localitate: ORADEA
Contact:

Mesaj de dan_81 » 16 Mar 2007, 17:26

se pare ca am fost gresit inteles
nu am vrut sa zic ca romanii sunt din epoca de piatra sau alte tampenii sau ca aia ar fi de un altruism aparte.cred ca ei au mai mult respect fata de natura.
e vorba de mentalitatea si civilizatia omului.
cat despre burgeri:aia care stau pe langa lacu ala mananca mai multe produse bio decat mancam noi.
ce pot sa zic...
fiecare intelege ce vrea.

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 16 Mar 2007, 17:48

sebi/7 scrie:eu cred ca se referea la gradul de educatie,mult diferit si la care noi nici macar nu tindem...
Ihammm, precis.
Pacat ca nu mai e pe aici un membru mai vechi -Borealis Fly- ce spunea ca una e sa treci printr-o tara si sa ti se para toate Neckerman si alta e sa traiesti cu ei zi de zi.

Uite aici un subiect mai vechi: http://www.rapitori.ro/forum/post-2287. ... ight=#2287 .
Poate se intelege mai bine catre "ceea ce noi nici macar nu tindem ".

Ce-mi place mie cand ii intrebi pe straini despre prima impresie despre romani este ca sunt OK.
Apoi dupa un timp ii intrebi mai serios si le ceri sa treaca peste diplomatie si-ti spun ca n-au intalnit popor care sa se autocritice neintrebat atat de mult si , de cele mai multe ori nejustificat !
Suntem acolo unde suntem , nu va mai tot autoflagelati atata ca muierile " ca la aia e asa , ca la noi e asa ... bla bla bla " ....

Bla Bla Bla.

:!:
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Scrie răspuns