Petitie pentru modificarea Ordinului de Pescuit 2016

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Petitie pentru modificarea Ordinului de Pescuit 2016

Mesaj de Gyorg » 20 Ian 2016, 09:05

De acord cu voi, numai faptul ca noi ne-am scos CIS (certificat de identitate fiscala), ne aduce direct in tagma sportivilor. Cred ca solutia ar fi sa fie definite separat in lege: pescar sportiv (cu bubele in cap de la popescu) si pescarul amator.

Problema este ca rupem mâța în două si îi lăsam lui popescu numai spectacolele din justitie cu noi! :)
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Petitie pentru modificarea Ordinului de Pescuit 2016

Mesaj de steff » 20 Ian 2016, 09:23

Gyorg scrie:De acord cu voi, numai faptul ca noi ne-am scos CIS (certificat de identitate fiscala)
... Sportiva. :wink:

E greu cu prostu de la Alba dar nu imposibil. A bagat multi bani (nu stiu de unde i-a avut, probabil din "sponsorizari") si il doare cand isi vede visul prapusit. S-a bazat (probabil) pe inregimentare fortata, cu procese cu amenintari... nu i-a mers.
Daca a ajuns in faza in care va suna sponsorii sa-i ameninte, va dati seama.
Oare cei din MTS (partasi la asa ceva) sunt mandri de ei?

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Petitie pentru modificarea Ordinului de Pescuit 2016

Mesaj de rcorbu » 20 Ian 2016, 09:27

Gyorg scrie:De acord cu voi, numai faptul ca noi ne-am scos CIS (certificat de identitate fiscala), ne aduce direct in tagma sportivilor. Cred ca solutia ar fi sa fie definite separat in lege: pescar sportiv (cu bubele in cap de la popescu) si pescarul amator.

Problema este ca rupem mâța în două si îi lăsam lui popescu numai spectacolele din justitie cu noi! :)
Faptul ca se exista ramura sportiva a pescuitului nu are treaba cu ANPA-ul !
Un concurs pe o apa are un impact nesemnificativ in comparative cu pescuitul " de recreere cu pastrarea capturilor" care se practica zi de zi, si am vazut filmulete in care numarul pescarilor adunati sa prinda peste depaseste cu mult numarul de participant intr-o competitie iar impactul este semnificativ.

Partea slaba a LRS si AGVPS cred ca sta la " reprezentarea oficiala a Romaniei" pe care Fane spera sa poata obtine ceva in tribunale, si cu care o sa va frece multa vreme !
Federatia are in spate MTS-ul, poate ca si voi ar trebuii sa gasiti pe cineva care sa acorde acreditarea in concursurile internationale.
Avand CIS ar fi posibil ca tot MTS sa fie ajutorul, ca doar nu or fi toti fanii Federatiei sa nu va ajute !

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Petitie pentru modificarea Ordinului de Pescuit 2016

Mesaj de Gyorg » 20 Ian 2016, 09:37

rcorbu scrie: Partea slaba a LRS si AGVPS cred ca sta la " reprezentarea oficiala a Romaniei" pe care Fane spera sa poata obtine ceva in tribunale, si cu care o sa va frece multa vreme !
Federatia are in spate MTS-ul, poate ca si voi ar trebuii sa gasiti pe cineva care sa acorde acreditarea in concursurile internationale.
Avand CIS ar fi posibil ca tot MTS sa fie ajutorul, ca doar nu or fi toti fanii Federatiei sa nu va ajute !
Partea slaba a LRS este ca s-a nascut Mopescu, iar fane balamuc nu o sa obtina in tribunale decat ceea ce a obtinut pana acum, adica degetul din misloc. Dupa trei hotarari judecatoresti definitive si irevocabile si plata despagubirilor catre LRS, nu prea mai are cu ce sa ne atace in instanta. Dar nu ma pun cu mintea odihnita, cine stie ce acuzatii de subminarea economiei de stat mai baga.

Ca sa intelegi mai bine, in ultima perioada a inceput sa ne ameninte membrii lotului de mal, cu toate ca avem un proces in instanta castigat exact pe acesta tema! Pana unde poate sa mearga?
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Petitie pentru modificarea Ordinului de Pescuit 2016

Mesaj de rcorbu » 20 Ian 2016, 09:51

Popescu o sa va amentinte si daca o sa pescuiti in cada !
Asa ca....., e de gandit !

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Petitie pentru modificarea Ordinului de Pescuit 2016

Mesaj de Mister Fisherman » 20 Ian 2016, 12:42

Voi credeti ca mitomanul va renunta asa usor la implemetarea "regulamentului cooperatist" pentru toti pescarii , sau cumva credeti ca ...cooperativa aia s-a infiintat din mare dragoste pentru pescuit si pescari ? :lol:
Pai el abia astepta sa stranga banul de la toti pescarii ca sa-si faca salariul cel putiin egal cu cel al presedintelui FRF plus alte beneficii , de unde sa adune atatia bani cand cooperativa nu are nici 100 de membri :lol: :lol: :lol:
Daca a vazut ca nu poate pune mana pe permisele de pescuit ,de e ce credeti ca a inventat mitomanul "licenta de pescar sportiv" eliberata contra cost doar de infama cooperativa ? :lol:
Credeti ca face cineva munca patriotica la cooperativa ? :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Petitie pentru modificarea Ordinului de Pescuit 2016

Mesaj de steff » 20 Ian 2016, 17:53

Ce s-a intamplat cu petitia de nu mai este disponibila?

Imagine

Avatar utilizator
Maniacs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 245
Membru din: 25 Mar 2014, 13:29
Localitate: Bucuresti

Re: Petitie pentru modificarea Ordinului de Pescuit 2016

Mesaj de Maniacs » 20 Ian 2016, 22:47

Vad ca merge ... Sunt 404 semnaturi ...
Vremurile frumoase au trecut ...

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Petitie pentru modificarea Ordinului de Pescuit 2016

Mesaj de steff » 21 Ian 2016, 08:10

Ieri, timp de cateva ore n-a fost disponibila.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Petitie pentru modificarea Ordinului de Pescuit 2016

Mesaj de razvan m. » 26 Ian 2016, 10:00

S-au adunat 414 semnaturi impotriva federatiei de subsol ! Mai multi decat toti sportivii pe care ii are federatia-lui-peste-prajit, cu tot cu neamuri. :lol:

Hai cu dizolvarea, hai cu lichidarea, sa vina si DNA-ul ! :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns