Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Maniacs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 245
Membru din: 25 Mar 2014, 13:29
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Maniacs » 12 Feb 2016, 23:42

Aglomeratie mare rau ... Am ajuns pe la 12:30 - 13:00 si era foarte multa lume ... Am spus ca fiind vineri, lumea mai mult pe la munca, pretul de 30 de lei sperios pt. unii poate voi reusi sa ma plimb in voie dar n-a fost asa ... Una peste alta cred ca nici organizatorii nu s-au asteptat la asa prezenta ... Prezentarile la "piscina" au fost ok ... preturile nu le prea stiu dar cred ca n-au fost diferite fata de magazine ...
Vremurile frumoase au trecut ...

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de steff » 13 Feb 2016, 09:06

T.Adrian scrie:[...] Ar fi foarte frumos sa fie si ANPA invitati, cu posibilitatea de lua permisele pe loc.
Mi se pare inadmisibil ca cei care reglementeaza fenomenul de pescuit si vanatoare sa nu aiba standuri la targurile de profil.
Dar cei de la "unicul for de reprezentare al asociaţiilor de pescari sportivi legal constituite la nivel naţional", la ce stand sunt? :lol:
Sa nu-mi spuneti ca nu-s prezenti cei de la federatia de carton ca nu va cred :lol:.

sile07
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 12 Ian 2015, 16:00
Localitate: Iasi

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de sile07 » 13 Feb 2016, 13:28

Da, aglomerat cu stat la rand pentru bilete cel putin 10min si inca alte randuri la achitat produsele alese de prin rafturi si standuri. Preturile in general la fel ca-n magazinele online, chiar mai mari iar produsele ce sunt indisponibile pe sit-ri la fel au fost si la standuri…au lipsit. Diversitatea produselor in acelasi loc, prezenta ''vedetelor’’ stiute doar de la TV- F&H la doar un pas de tine, deschiderea lor catre explicatii si prezentarile de la piscina au compensat cu brio in bine micile inconveniente anterior mentionate. Una peste alta a meritat deplasarea si prezenta la targ. S-o tineti tot asa. Multumim organizatorilor.

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de kleniacul » 13 Feb 2016, 16:42

Am fost mi-a placut activitatea de pe scena si de la bazine.Standul de la Totalxxx, sa evitam reclama, :lol: , era parca mai putin aprovizionat decit la magazin, la Peuscat slaba aprovizionarea, cine voia Big hammer cred ca a fost dezamagit, Abrevis era bine aprovizionat, eu cautam linguri Kuusamo, am gasit, la una de 10 g am prins ultima lingura,Relax bine aprovizionat,Energo la fel, multa lume,la crap nu prea m-am uitat.Am remarcat prezentarile , Cox, Sava, Piotr Salmo, Radu Dascalescu, prezentatori din nationala Romaniei de stationar, daca am retinut bine.Poate unii vor spune ca a fost marketing mult, e normal, e tirg, dar unul mult mai animat decit de obicei.Un mare plus pentru Dan Pavaloiu care a vorbit despre microhidrocentrale, cu accent pe Nera.Am un mare respect pentru implicarea lui in cauze civice, desi se vede ca emisiunea lui e programata, in ciuda ratingului crescut, la ore la care e greu de urmarit.Probabil sa nu deranjeze prea mult ,,apoliticii" din conducerea televiziunii publice.Am discutat putin , dupa prezentare, si i-am adresat invitatia de a deveni membru si aci si pe alt site pentru a fi mai vizibile initiativele lui civice si pentru o mai buna comunicare. Noutati cam putine, asta insa trebuie raportat la gradul mare de informare al pescarilor, cred ca ne informam de pe net mai repede decit pot aduce importatorii produsele noi.Plus reticenta acestora la nou, riscurile inerente unor produse noi, piata destul de mica.Am luat ceva gume la reduceri , ochelari polarizati,daca in ultimii 3 ani cu greu am cheltuit 150-200 de lei azi am dat rapid aproape 500 de lei fara pareri de rau.Fetele alea pictate pe sani si bust anul asta nu au fost prezente , asa incit nici popescu nu a venit, nu mai avea motiv.

dsg
veteran
veteran
Mesaje: 772
Membru din: 09 Feb 2013, 19:28
Localitate: Cluj

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de dsg » 13 Feb 2016, 17:00

:lol:.... Popescu...

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de kleniacul » 13 Feb 2016, 17:22

dsg scrie::lol:.... Popescu...
Popescu se scrie cu P doar in cazul oamenilor, de ex Mitica Popescu sau Dora Geta Popescu, pentru obiecte insufletite si cu creier se scrie cu p foarte mic, de ex fane popescu.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Zamfi » 13 Feb 2016, 21:32

Una peste alta nu-mi pare rau ca am mers la targ! Multa lume, poate prea multa prin anumite standuri mai mici :lol: , prezentari frumoase, cunostiinte,amici ,prieteni. Un fel de fenomen "de masa" anul acesta ,in conditiile in care am ide) ntificat multe masini care au trecut Carpatii pentru a merge la targ. :respekt: Desi nu am facut achizitii decat simbolice ( nici nu acesta a fost scopul ), consider ca a meritat sa bat aproape 1000 km pentru cele cca 4 ore de targ.
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Ghibort
junior
junior
Mesaje: 73
Membru din: 12 Oct 2013, 15:42

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Ghibort » 14 Feb 2016, 10:41

Mda...nu stiu ce sa zic...sunteti eroi daca ati strabatut 1000 km pt un targ, voi cei de peste carpati si nu numai. Adevarul e ca noua, bucurestenilor, ni se pare aiurea treaba cu 1000 km deoarece avem o gramada de magazine fizice pe aici, targul pt noi e mai mult o socializare ceva achizitii minore indeosebi la noutati (asa de kiki) si cel mai mult de gura casca.

Avatar utilizator
tyrael
veteran
veteran
Mesaje: 2546
Membru din: 03 Aug 2012, 15:19

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de tyrael » 14 Feb 2016, 14:01

Voua bucurestenilor ... :headbash: :headbash: :headbash:
www.spinningclub.ro

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Zamfi » 14 Feb 2016, 14:49

targul pt noi e mai mult o socializare ceva achizitii minore indeosebi la noutati
Daca iti imaginezi ca am batut kilometrii aia pentru achizitii inseamna ca nu ai citit suficient de atent postul meu ...Si e pacat! :P

Ps: nu vreau sa para altfel decat informatie ...pentru achizitii uneori e mai aproape Ungaria sau mai la vest .Si mai ieftin :headbash:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Scrie răspuns