CE VRAJI A MAI FACUT AGENTIA MEA

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 03 Feb 2007, 12:47

Sapardul a murit in iunie anul trecut, nu mai exista, si la pct 8 din masura 3.6 privind piscicultura, scria clar: Asociatii conf. ord 26/2000. Ma rog, gura racita degeaba. Infractorii sustin ca infractiunile sunt legale, si dupa ce sunt condamnati de instante.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 03 Feb 2007, 13:55

ajvps_vl scrie:............Capturi de 30-35 kg poti vedea la Zavideni Ionesti Dragasani la pescarii autorizati sa pescuiasca in scop comercial. Ca Hidroelectrica a populat cu fitofag cteno etc. este de notorietate iar capturile de care am facut vorbire confirma afirmatia.
Balta Recea 5 ha Caramida 3ha Izvoare 3ha Gura Vaii 5 ha. Daca mai vrei alte raspunsuri te aseptam la sediu pentru ca dialogul poate conduce la ceva bun si nu resentimentele. Comunicarea si informarea rezolva indiscutabil mai bine orice problema. Zvonurile sau adevarurile spuse pe jumatate sunt paguboase.
Zavideni,Ionesti,Dragasani,toate aceste locatii de lacuri de acumulare pe raul Olt sunt situate in aval de combinatul chimic Oltchim deci mai jos de Raureni fapt ce face ca acestea sa nu fie interesante pt mine si pt multi din pescarii valceni.
de capturile de 30-35kg/buc si de popularile facute de Hidroelectrica,chiar nu am auzit.sa fiu eu oare un ignorant asa de mare?
rog pescarii valceni care activeaza pe acest forum sa ma lumineze si pe mine si sa spuna daca au cunostinta de asa ceva.
Balta Recea? - acum patru ani am pescuit acolo si am prins caras,crapcean si ceva rosioara,nu mai mari de o palma si tot pestele mirosea a namol si a petrol,deci am renuntat la acea locatie,plus ca se bracona si acolo in draci
Balta Caramida - ce este cu ea?ca nu inteleg,ce importanta are pt pescuit balta asta?e super braconata si pescuita in draci de toti fomistii care iau si ultima coada de peste,chiar ma minunez de unde naiba mai e cate un caras pe acolo,plus ca in acea balta se scurgeau sau se mai scurg dejectiile de la abator(aici nu sunt sigur de afirmatie,dar o sa verific)
Balta Izvoare - o balta pe care nu am mai vizitat-o de ceva timp,sa tot fie vreo 3ani,de ce? era pur si simplu colmatata de bradis si capturile cele mai semnificative erau de carasel cat palma - pacat de locatia aia deoarece era o locatie frumoasa .
Locatia Gura Vai?- asta iese din discutie deoarece sunt trei bazine care au fost imprejmuite de dumneavoastra si nu are acces nimeni la ele - nu am vazut pe nimeni pescuind anul trecut acolo
Cred ca aveti o problema cu estimarea suprafetelor de lucii de apa.
Toate locatiile indicate de dumneavoastra nu sunt destinate si nu sunt propice pescuitului la rapitor,fiindca nu exista asa ceva acolo

sa vin la sediu?pt ce?sa imi spuneti povesti?faptele ar vorbi mai bine si ar fi mult mai apreciate decat un "pahar de vorba"
pe mine unul nu ma intereseaza cum se numeste asociatia care chiar vrea si face ceva concret pt pescuitul valcean,dar sa faca nu sa promita si sa bata campii dupa aceea.cand o sa ma duc la pescuit si nu o sa mai vad setci,plase varse,etc bagate in apa si braconieri bagati la puscarie fie ei cu plasele sau cu undita,atunci am sa spun ca intradevar se face ceva,pana atunci........................ :cry:

a-ti ramas dator cu o gramada de raspunsuri la intrebarile mele,oare de ce nu ma mira?
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 03 Feb 2007, 16:22

@ Tavi

Nu fi rau ca se supara omu' si pleaca ! :lol: Si ramanem fara acvacultura de ...rapitori :lol: :lol: :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 03 Feb 2007, 18:04

ajvps_vl scrie:APSALBA autointitulat "ZORO"
Daca vrei sa mori de ciuda SILVOTURIST a accesat fonduri SAPARD pentru ca ONG-urile nu sunt eligibile. Acesta a fost motivul infintarii unui srl si nu altul. AJVPS este asociat unic( 100% ) Vorbiti si acum daca aveti cioc europenilor.
Motivul infintarii unui SRL nu este accesarea fondurilor europene ... ci cheltuirea acelor fonduri cu profit maxim pentru unii ... ONG-urile de obicei sunt organizatii non profit ... din care oricum se fura la greu ... dar insuficient pentru unii asa ca mai bine infintam un srl ca acolo e liber la profit ...
S'altare și bunăstare !

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 03 Feb 2007, 18:17

...Altul !Taicanoe vezi ca o apuci pe urmele lui Tavi :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Mesaj de APSHD » 03 Feb 2007, 19:13

Catre AGVPS VL
Nu mai insistati , nu are rost nu veti putea lamuri pe nimeni de intentiile voastre de bun augur.
Nu vedeti ca nu mai puteti pacali pe nimeni.
Daca vreti sa aveti vesnica recunostinta a tuturor pescarilor sportivi din ROMANIA aveti o singura optiune sa va dati DEMISIA IN BLOC IN FRUNTE CU SELARU ET COMPANY.
In acea zi sa fiti foarte siguri ca va fi sarbatoare nationala a tuturor pescarilor sportivi di ROMANIA :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

rosu r.
veteran
veteran
Mesaje: 760
Membru din: 10 Aug 2006, 14:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de rosu r. » 03 Feb 2007, 21:55

Acum cat 20 de ani a facut Hidroelectica populari ca sa se ajunga la capturi de 30-35 de kg?
Asta daca nu cumva sunt indiscret si chiar tendentios in intrebare?

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 04 Feb 2007, 00:35

zamfi scrie:@ Tavi

Nu fi rau ca se supara omu' si pleaca ! :lol: Si ramanem fara acvacultura de ...rapitori :lol: :lol: :lol:
Nu-s rau, eu chiar l-am invitat sa ne mai zica una alta

Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 04 Feb 2007, 11:09

Tavi scrie:
zamfi scrie:@ Tavi
Nu fi rau ca se supara omu' si pleaca ! :lol: Si ramanem fara acvacultura de ...rapitori :lol: :lol: :lol:
Nu-s rau, eu chiar l-am invitat sa ne mai zica una alta
sa zica, sa zica ... da la sectiunea bancuri ca sa putem si rade ...
S'altare și bunăstare !

dan craciun
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 108
Membru din: 04 Iun 2004, 06:46
Localitate: rm valcea
Contact:

Mesaj de dan craciun » 04 Feb 2007, 21:10

Domnilor:ajvps_vl,adiwolf si apsalba de ce sinteti "viteji" doar cind va ascundeti dupa nick-name uri?Cind afirmati ceva aveti curajul si semnati cu numele reale!!!

Scrie răspuns