ASOCIATIA PESCARILOR DE RAPITORI

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 28 Dec 2006, 20:27

Vali sa-l facem cu buline ? sau cu picaturi ?:)

miki
sunt convins ca ai simtit de fapt si gluma si nota celor spuse in citatul pe care l-ai dat:)
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 28 Dec 2006, 20:39

ovidiu14 scrie:
miki
sunt convins ca ai simtit de fapt si gluma si nota celor spuse in citatul pe care l-ai dat:)
bineinteles ca da ! in alta ordine de idei si luata in serios nu mi se pare o idee rea ...
tot atunci mai ziceam:
miky scrie:

- peste va fi peste tot...va fi atat de mult peste incat periodic, asociatiile particulare vor organiza actiuni de pescuit colective, de reducere a efectivelor de rapitori pe anumite areale in care inmultirea excesiva a acestora afecteaza populatia ciprinida, putand duce astfel la distorsionarea rezultatelor finale ale concursurilor zonale de pescuit la crap...
daca si visul asta mi se indeplineste ... :lol: ... atunci chiar ca va fi bine !!! :lol: :lol: :lol:

PS: felicitarile erau in serios si sincere ... ce v-ati propus voi chiar imi suna bine ....
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 28 Dec 2006, 20:47

ovidiu14 scrie:Vali sa-l facem cu buline ? sau cu picaturi ?:)

miki
sunt convins ca ai simtit de fapt si gluma si nota celor spuse in citatul pe care l-ai dat:)
Sincer asi prefera cu "pistrui' :wink: prietenul Gyo stie...dar nu spune. 8) 8) 8)
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

rosu r.
veteran
veteran
Mesaje: 760
Membru din: 10 Aug 2006, 14:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de rosu r. » 29 Dec 2006, 02:33

Am inteles ca modelul lati stabilit (buline , stropi, pistrui)! Da de culoare nu a zis nimeni nik!
Verde?
Cu o stiuk pe el?
Sau cer prea mult?
Sau sunt permise tip emise de agentie?

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 29 Dec 2006, 06:01

permisele sunt tip
de restul mai vb
poate la anul
acum plec la peste :)


La multi ani tuturor !
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 29 Dec 2006, 08:35

wai, si io vreu sa plec la cheste , dar asta care trebea sa vina cu masina deja are 30min intarziere (se stie el care ii) :lol: fire intinse, ca fug si io acu :wink:

rosu r.
veteran
veteran
Mesaje: 760
Membru din: 10 Aug 2006, 14:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de rosu r. » 03 Ian 2007, 21:19

Ce se mai intampla cu asociatia fratilor?
De cand se incepe lucrul pe tema asta ca sa stiu si eu ce fac cu permisul?
Eu sper sa aud noutati cat mai repede!

rosu r.
veteran
veteran
Mesaje: 760
Membru din: 10 Aug 2006, 14:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de rosu r. » 03 Ian 2007, 21:19

Mai pescarilor ati zis ca plec la peste da nu ati zis nici unul ce ati prins?

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 04 Ian 2007, 12:11

miky scrie: - asociatiile particulare nu vor mai fi in vesnica goana dupa atragerea de noi membri, dimpotriva, isi vor selectiona viitorii membri pe baza unei cereri insotite de curriculum vitae al pretendentului, primirea in asociatie facandu-se pe baza de interviu, la care solicitantul va trebui sa expuna sincer motivele pentru care vrea sa intre in asociatia respectiva, precum si disponibilitatile sale si ce beneficii crede ca va avea asociatia in urma primirii respectivului membru ?:)
atunci nu banuiam ca vom ajunge asa de repede la astfel de vremuri :lol:


bravo, felicitari pentru initiativa , ...[/quote]

Era si normal sa se ajunga acolo , miky
atata timp cat pasiunea este mai presus de interesul financiar intr-o astfel de asociatie/asociere , definind clar termenul de asociere si nu percepandul ca un SRL facut de ovidiu14 si de gyorg , atunci cred ca interesul fiecaruia din asociati(membrii) va fi de a imbunatati in special conditiile de pescuit sau de competitie.

de pescuit prin : actiuni si suport pentru antibraconaj, populare, ecologizare directa sau actiuni impotriva celor ce polueaza rauri sau lacuri , direct sau indirect, et.

de competitie, sustinand dezvoltarea "sportului pescuit" constienti fiind ca numarul de participanti la competiti comletat de rezultatele peste hotare ale celor selectati vor face ca acesta sa se transforme in pescuit sportiv recunoscut de ANS.

Din punctul meu de vedere recunoasterea pescuitului sportiv la ANS , nu reprezinta fonduri atrase de la bugetul statului ci acordarea statutului de pescar sportiv oficial cu toate drepturile ce imi revin.
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

rosu r.
veteran
veteran
Mesaje: 760
Membru din: 10 Aug 2006, 14:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de rosu r. » 04 Ian 2007, 13:34

A dat dumnezeu de in sfarsit ci neva gandeste in ceea ce priveste pescuitul si se pare ca toata lumea astepta acest lucru dar la fel toata lumea astepta ca cineva sa ia initiativa!
Felicitari baieti pentru initiativa si sper sa iasa bine asa cum vati propus!
Asteptam sa vedem cand o sa putem fii membrii oficiali , cu acte ale acestei asociatii !

Scrie răspuns