Patron de magazin de pescuit-braconier=dosar penal

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Danoc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 04 Sep 2004, 23:38
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de Danoc » 09 Ian 2007, 12:13

Si uitasem...despre arbitraj au fost mai multe discutii legate de posibile fraude decat la Rogojesti.

Avatar utilizator
petre - BerTi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 111
Membru din: 13 Mai 2005, 17:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de petre - BerTi » 09 Ian 2007, 12:15

valistrati scrie:Petre, imi cer scuze daca a deranjat postul meu .
Stii la fel de bine ca mine ca au fost mici probleme inca de la sedinta tehnica si ca nu toata lumea a fost multumita de deciziile luate ,dar asta nu inseamna ca acel concurs trebuie pe viitor exclus asa cum s- a pronuntat Vasile care parea ca e purtatorul de cuvint al celor din Buc.
De fapt si-l intreb pe Vasile in ce calitate se pronunta:
-persoana privata
-membru Anglers
-angajat Energo
-moderator
nu de alta dar atunci nu am stii a cui parere e si nu s-ar mai face confuzii ca si in cazul de fata cind vorbea in numele baietilor din Buc. care au fost la acea etapa.
M-a deranjat pentru ca special m-am ferit sa mai fac orice fel de comentariu cu privire la concursul respectiv exact ca sa nu se interpreteze asa. Tot ce am avut de comentat am comantat inainte de desfasurarea concursului... de atunci n-am mai discutat cu nimeni si nimic despre asta...
In alta ordine de idei, Vasile nu este membru ANGLERS XXI.
Eu personal nu sustin ideea scoaterii pistei de la Rogojesti din calendarul pe 2007. Sustin doar ceea am spus si atunci, ca lucrurile trebuiesc sa fie mai clare din start, nu sa se voteze pe malul apei.
Dar hai sa ne oprim ca suntem cam tare pe langa subiect. O rezolvam noi cu prima ocazie la un pahar de palinca! :wink:

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 09 Ian 2007, 12:30

Total de acord cu tine.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 09 Ian 2007, 12:58

Danoc scrie:Sorin, au fost multe probleme la Darvari. Vantul nu era doar pt arbitrii...era si pt concurenti si cum cei ce am concurat ne-am putut adapta, mult mai usor puteau si ei. Cat despre atitudinea unora dintre organizatori...nu vreau sa mai comentez, dar am fost martor la un incident foarte neplacut fata de Renel, caruia pe un ton si printr-o atitudine deloc civilizata i se faceau anumite reprosuri complet neindreptatite. Nu uita ca marea majoritate a concurentilor am ajuns dimineata dupa un drum de cateva ore bune cu masina din celalalt capat de tara si am avut parte de un concurs super aglomerat ca timp, cu acea nebunie din pauza dintre manse....ca apoi: catre casa baieti. De ce am beneficiat in afara de pescuit? Nu tin minte sa fi fost diplome de participare ( chiar nu-mi amintesc )...apoi despre mancare....nu mai spun. Atmosfera impusa de cei implicati in organizare nu mi s-a parut deloc prieteneasca. Este strict parerea mea!
1.nu erau organizatorii de vina ca abatut vantul si a incomodat concurentii . Fiind insa arbitri pe apa ar fi fost insa mult mai bine , e un minus .......totusi nu vad aici umilinte scuipari si suturi in c....
2.Nu cunosc incidentul cu Renel , te rog sa precizezi ce s-a intamplat
3 ''A fost un concurs aglomerat ca timp ,,......2 manse intr-o zi ( multe etape au avut o astfel de zi cu 2 manse ) in care se schimba doar sectparele pe aceeasi balta iar schimbarea sectoarelor se putea face si pe mal si prin apa deci nu vad de unde ,,nebunia'' ......nu vad nici aici umilinte scuipari si suturi in c....
4.,,Apoi catre casa baieti.,,.....Nu a fost nimeni trimis acasa . Daca te referi la cazare, din pacate la Darvari nu exista vreun hotel si nici organizatorii nu puteau face unul ......Dl Oana din cate imi aduc aminte a cazat el insusi cativa concurenti din Cj . ......nu vad nici aici umilinte scuipari si suturi in c....
5. De ce ai fi dorit sa beneficiezi in afara de pescuit ? De diplome de particpare ?...Organiztaorii au considerat ca 4 motoare + barca + 40 milioane vouchere (nu scule .....vouchere ) ca premii e mai important decat sa dai diplome de particpare ....ok , puteau fi facute si diplome pt a veni in intampinarea si altor dorinti dar inca o data .....nu vad nici aici umilinte scuipari si suturi in c....
6. Mncare si protocol .....aici parerile sunt impartite si ai vazut si tu ; unii isi doresc protocol , altii nu ca nu-i intreeseaza si prefera taxe mai mici .....nu pot fi multumiti toti , a fost protocol la nivelul bunului simt , sigura c putea fi si mai bine ( alte etape au avut la acest capitol plusuri clare) dar nici aici nu vad ......umilinte scuipari si suturi in c....
7. Atmosfera prieteneasca - sigur ca aici fiecare s-a simtit mai mult sau mai putin bine , nu cred insa ca organizatorii au avut o atitudine neprietenoasa ......

Nu in ultimul rand la Darvari , cu toate minusurile lui recunoscute de altfel

- nu s-au schimbat adhoc pistele de concurs , dimensiunile pestilor punctabili , folosirea motoarelor .....adica lucruri care ar fi putut genera discutii ulterioare asa cum s-a intamplat in alte etape . Ce se stabilise cu o luna inainte a fost valabil si in ziua concursului !
Astfel incat catalogare ta ca cea mai slaba organizare plus ,,umilinte scuipari si suturi in c....'' mi se pare nelalocul ei .

Discutiile despre arbitraj - fraude ? .....Cine ?.....Masivu ?.......ok , insa Masivu a pus sub suspiciunea de frauda orice etapa la care a particpat ...sau nu .
Si in legatura , cu Darvari a recunsocut ulterior ca a gresit pt ca s-a increzut in lucruri ,,auzite '' .
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 09 Ian 2007, 13:35

Prieteni ,nu inteleg de ce tocmai acum cu citeva zile inaintea intilnirii de la Buc. apar asemenea discutii.Probleme au fost destule in fiecare etapa din 2006 pe care am hotarit sa le remediem pt.2007 nu cred ca face bine aceasta polemica si mai ales dupa atita timp.
O analiza la rece trebuie facuta dar nu cu reprosuri sau insulte la adresa organizatorilor care stiti bine ca si-au dat tot interesul sa iasa bine ca lumea sa fie cit mai multumita dar se pare ca asta e cel mai greu.
Ne vedem la Buc. in 13.ian noii si vechii organizatori si putem sa ne spalam acolo eventualele rufe murdare desi eu cred ca nu asta e scopul .
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 09 Ian 2007, 14:35

valistrati scrie:Petre, imi cer scuze daca a deranjat postul meu .
Stii la fel de bine ca mine ca au fost mici probleme inca de la sedinta tehnica si ca nu toata lumea a fost multumita de deciziile luate ,dar asta nu inseamna ca acel concurs trebuie pe viitor exclus asa cum s- a pronuntat Vasile care parea ca e purtatorul de cuvint al celor din Buc.
De fapt si-l intreb pe Vasile in ce calitate se pronunta:
-persoana privata
-membru Anglers
-angajat Energo
-moderator
nu de alta dar atunci nu am stii a cui parere e si nu s-ar mai face confuzii ca si in cazul de fata cind vorbea in numele baietilor din Buc. care au fost la acea etapa.
Vali eu am sustinut si repetat ca vorbesc in numele meu(parerea mea personala)deci nu vad ce nu intelegi in ce calitate vorbeam. Pe de alta parte daca citeai posturile toate vedeai ca nu am sustinut sa se renunte la LOCATIE ci doar la cei care au organizat.
Eu am fost destul de explicit dar tu ai complicat lucrurile si sa ajuns la bugete si multe altele.
PS. Nu am fost si nu sunt membru Anglers.

Avatar utilizator
Danoc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 04 Sep 2004, 23:38
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de Danoc » 09 Ian 2007, 14:44

Sorine, ok...poate ai tu dreptate. Eu ti-am spus parerea mea si cum m-am simtit. Despre limbajul si atitudinea unora dintre arbitrii si organizatori...aici niciun pardon.
Dar toate sunt trecute....sa speram in mai bine!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 09 Ian 2007, 15:05

Ok. Vasile acum am inteles ca vorbesti in nume personal ,doar ca la un moment dat spunea-i ca ai org.concursuri de spin,stationar si chiar copca si nu intelegeam din care postura ,cea a angajatului Energo sau a vreunei asociatii de pescuit.
Pe cine vezi tu ca ar putea org. Rogojestiul mai bine decit cei de acolo?
Pina la aceasta ora nu s-a anuntat din partea Moldovei nici un alt organizator sau alta locatie.Oare de ce?E simplu de organizat?Prea mare raspundere sau teama de-a nu lua picioare in fund ca Nucu Buculei?
Poate ne vom lamuri curind.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 09 Ian 2007, 18:10

valistrati scrie: Pina la aceasta ora nu s-a anuntat din partea Moldovei nici un alt organizator sau alta locatie.Oare de ce?E simplu de organizat?Prea mare raspundere sau teama de-a nu lua picioare in fund ca Nucu Buculei?
Poate ne vom lamuri curind.
rabdare Vali. putintica rabdare. Prieteni Pescari incearca ceva. nu spun acum unde, cum si ce.
se stie ca nu e simplu.
toate la timpul lor.
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 09 Ian 2007, 18:14

Sa faca!
si mai repede ca da soarele si vreau sa ma antrenez la Iasi :)
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Scrie răspuns