Razbunarea Laviniei Ghedan sau cu ''Ramboo' nu te pui..

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Razbunarea Laviniei Ghedan sau cu ''Ramboo' nu te pui..

Mesaj de semlecangheorghe » 09 Feb 2015, 21:00

Lavinia Ghedan se simte amuzat(ă)
Haideti dragi pescari sa va arat cum va place de mult sa va fie rau si cat de mult apreciati sa fiti trasi pe sfoara. Va spuneam ca este necesar un examen pentru obtinerea permisului de pescuit, de asemenea va spuneam ca in lege acest lucru trebuie sa fie cuprins ca fiind GRATUIT. Ati inceput sa ma injurati ca la usa cortului si sa urlati ca vreau sa ma imbogatesc, fara sa aveti habar ca in PROIECTUL DE LEGE ACTUAL acest examen este introdus dar nu este specificat ca examinarea sa se faca GRATUIT!!! Doar ca cei care au introdus asta, banuiesc ca nu vroiau sa stiti ca exista, tocmai pentru a va putea taxa.Eu, pentru ca am si calitatea de consilier parlamentar puteam sa cer sa se introduca in lege ca acest lucru sa se faca GRATUIT, dar dupa atatea injuraturi si jigniri din partea voastra cred cu tarie ca meritati sa va taxeze cei de la asociatii pentru examen.Asa ca, nu imi ramane decat sa va urez succes.Va atasez si un link sa puteti citi cu ochisorii vostrii ce va asteapta...si poate va dati seama macar unii dintre voi care sunt in realitate cei carora nu le placea ideea unui examen GRATUIT. Poate ati citit si un articol impotriva mea si ati si aplaudat...autorul.O sa va intalniti cu el la...examen, pentru ca nestipulata gratuitatea acestuia in lege, o sa platiti. Cine nu casca ochii...casca...punga. Data viitoare cu siguranta veti casca si...ochii.Mai jos aveti un link care va trimite exact la informatia din actualul proiect de lege, doar ca pe cei care vor sa faca asta pe bani nu i-ati injurat.Deci...va place.
http://albuflorin.ro/ce-noutati-va-aduc ... ea-lege-a-…/
https://www.facebook.com/groups/8321657 ... p_activity
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Goldelian
senior
senior
Mesaje: 377
Membru din: 21 Feb 2012, 18:01

Re: Razbunarea Laviniei Ghedan sau cu ''Ramboo' nu te pui..

Mesaj de Goldelian » 09 Feb 2015, 21:31

Fata asta e nesimtita rau. Ar trebui sa facem o pagina anti lavinia ghedan . Fufa asta ne mai lipsea din peisaj.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Razbunarea Laviniei Ghedan sau cu ''Ramboo' nu te pui..

Mesaj de razvan m. » 09 Feb 2015, 21:47

Ea stie ca examenul pentru obtinerea permisului de pescuit sportiv este deja prevazut in proiectul de lege a pescuitului.
Pescarii e prosti, ca nu stiau ca treaba asta s-a hotarat deja peste capul lor.
Ea a vrut doar sa introduca mentiunea ce examenul e „gratuit”.
Dar daca pescarii nu i-au vorbit frumos, s-a suparat. Nu mai vrea sa o introduca.
Asa ca pedeapsa e ca vom sustine examen pe bani.
Si, in final, ne spune triumfatoare ca cine nu deschide ochii, deschide punga (citand o zicala preferata a prezidentului in a carui suptcomisie functioneaza).

Lavinico draga, tu ne iei de prosti ca prezidentu-to ?! Singura proasta la faza asta esti tu, scuza-ma ca sunt atat de direct. N-ai aflat ca proiectul acela de lege a fost deja respins in Parlament. Deci, care va sa zica, nu mai este !

Dar asa e cand esti doar o trompeta prin care se trambiteaza ideile altora. Risti sa fi prinsa in offside, ca la faza cu „crapul pitic” !
Sa iti fie rusine ! :oops:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Goldelian
senior
senior
Mesaje: 377
Membru din: 21 Feb 2012, 18:01

Re: Razbunarea Laviniei Ghedan sau cu ''Ramboo' nu te pui..

Mesaj de Goldelian » 09 Feb 2015, 21:51

chiar...uitasem de ''crapul pitic" :))))))))

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Razbunarea Laviniei Ghedan sau cu ''Ramboo' nu te pui..

Mesaj de Adelin » 10 Feb 2015, 00:44

E razbunatoare...bine de stiut, pentru ca data viitoare cand ameninta cu pusca poate are si glont pe teava, asta pentru aceia care inca mai cred ca inocenta are codite si gene lungi. Exact camuflajul asta a permis Laviniei sa cucereasca inimile feciorilor...
Ma intreb acum ca oamenii au vazut cine e fata, o sa-i mai fie de folos prezidentului, sau o sa se lepede de ea ca de toti cei ce nu i-au mai fost de folos?!
...asta daca nu intre timp s-o fi infiripat vre-o idila romantica intre sef si...ca doar asa se lauda musiu' peste tot " ca inca mai poate". :-) ))))
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Razbunarea Laviniei Ghedan sau cu ''Ramboo' nu te pui..

Mesaj de razvan m. » 10 Feb 2015, 00:51

Nu cred ca s-ar cobori la nivel de presedinte de federatie de provincie. Doar se lauda ca e consilier parlamentar. Joaca in alta liga decat cea judeteana. 8)
Desigur banul (daca e sa vina) poate veni si din alte zone, mai putin dezirabile, atunci cand esti cunoscuta si ai „valoare”. :oops:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Razbunarea Laviniei Ghedan sau cu ''Ramboo' nu te pui..

Mesaj de razvan m. » 10 Feb 2015, 00:58

Poate problema trebuia pusa altfel, putin mai diplomatic si avea ceva mai multa sustinere din partea pescarilor.
Daca la referendumul piscicol intrebarea ar fi fost „vreti sa dati examen oral cu binecunoscuta realizatoare de emisiuni TV Lavinia Ghedan ? Da sau Nu”, cred ca se gasea mai multa intelegere... :wink:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Razbunarea Laviniei Ghedan sau cu ''Ramboo' nu te pui..

Mesaj de Adelin » 10 Feb 2015, 01:20

100% se gaseau cativa consumatori dispusi sa dea un ban...un ban pt o examinare corecta, pe chitanta, pt populari, ce va uitati asa?!
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Razbunarea Laviniei Ghedan sau cu ''Ramboo' nu te pui..

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Feb 2015, 08:38

Cea mai tare faza este aceea ca insusi maretul prezident zice ca proiectul de lege cu care Lavinica ne ameninta, este o mare tampenie si ca...a picat..
...Cât despre acel proiect de lege, acesta nu a primit aviz din partea comitetului, personal am apreciat public că cel care l-a conceput este un dobitoc.
:lol1:

Lamurit asupra ''popularitatii'' unei astfel de legi, Popescu face un pas inapoi lasand-o pe Lavinica..in offsaid??Nu ar fi nici prima si nici ultima oara cand maretul prezident isi pune in situatii ridicole apropiatii.. :lol1: :lol1:

Of,of, Lavinica..cum n-ai tu habar pe cine sustii.. :cry:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

degeneratu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 7
Membru din: 24 Dec 2014, 15:30

Re: Razbunarea Laviniei Ghedan sau cu ''Ramboo' nu te pui..

Mesaj de degeneratu » 10 Feb 2015, 12:42

eu vreau un examen cu dra.Lavinutza dar sa fie ORAL
:lol:

Scrie răspuns