The Fishing and Hunting Channel

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de cristi.albu » 18 Mai 2014, 22:06

A fost transmusie LIVE si de-abia miercuri se intoarce aparatura....

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de steff » 19 Mai 2014, 07:28

cristi.albu scrie:A fost transmusie LIVE si de-abia miercuri se intoarce aparatura....
Exact asta am vrut sa vad (live-ul de la periprava) si nu mergea nimic.

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de cristi.albu » 02 Iun 2014, 20:30

Am inceput la Fishing & Hunting o serie noua de emisiuni - numita SPINNING CASE STUDY -, dedicata in special pescarilor de rapitori aflasati la inceput de drum in acest stil. Ma adresez lor, cu rugamintea de a-mi spune ce subiecte ar dori sa vada in aceasta emisiune, ce invitati si ce locuri sa abordam ... Prima emisiune va avea premiera probabil in luna mai, il are invitat pe Eugen German si subiectul abordat este pescuitul stiucii in ape invadate de vegetatie... Trailerul seriei il puteti vedea aici https://www.youtube.com/watch?v=D_rs5pYXSyI

fsandor
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 11 Iun 2007, 12:02
Localitate: Cluj/Mures

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de fsandor » 02 Iun 2014, 20:57

cristi.albu scrie: ce subiecte ar dori sa vada in aceasta emisiune
Multe emisiuni despre pescuitul in ape salbatice.

Emisiuni despre pescuitul avatului sau al cleanului in apele curgatoare autohtone. Ma intereseaza in special pescuitul cleanului la artificiale in zonele de limita dintre apele de ses si cele de munte.

Pescuitul la somn in rauri si lacuri.

Avatar utilizator
Maniacs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 245
Membru din: 25 Mar 2014, 13:29
Localitate: Bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de Maniacs » 03 Iun 2014, 10:03

Ca si colegul de mai sus: pescuit in ape salbatice .. Daca se poate Neajlov, Arges si alte rauri ... Personal mi-as dori sa vad un reportaj/emisiune de pe Neajlov ...
Vremurile frumoase au trecut ...

daedalus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 23 Mai 2006, 13:55
Localitate: bacau

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de daedalus » 03 Iun 2014, 10:57

Salut Cristi,

Buna initiativa.
Multe rauri mari din Ro sunt amenajate cu baraje si multi pescari abordeaza un pescuit al rapitorilor pe lacurile de acumulare.
Va invitam pe salba de lacuri de pe Siret pentru un pescuit la salau, biban, avat, stiuca si chiar somn.

Toate bune!

Daniel1m
junior
junior
Mesaje: 66
Membru din: 30 Iun 2013, 15:56

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de Daniel1m » 03 Iun 2014, 16:58

Suna interesant, astept emisiunea cu pescuit in ape cu multa vegetatie

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de Zamfi » 03 Iun 2014, 17:59

Deci imi permit sa sintetizez :lumea ( de pe aici) vrea spinning pe naturale! S-a cam saturat de pescuitul in incinte si vrea direct pe stomacu gol ca sa zic asa :lol: E drept ca e greu cu emisiunile pe natural ,umblatura multa ,peste putin ,cheltuieli ...Insa sunt convins ca o emisiune la spinning pe Mures,Olt ,Siret ,etc mai ales la somn ,salau,avat , ar "rupe" audienta in randul pescarilor de spinning! Personal am urmarit atent emisiunile de pe Dunare ,Delta ale baietilor WSB .Pentru un spinning la somn pe Mures ...imi pun telefonul sa sune! :lol: :respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de nasolu » 03 Iun 2014, 18:34

Eu mi-as dori sa vad o emisiune intitulata cam asa:"pescuitul stiucii pe ape adanci"!

Albuletu Alexandru
veteran
veteran
Mesaje: 756
Membru din: 09 Iul 2009, 19:38
Localitate: sibiu

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de Albuletu Alexandru » 03 Iun 2014, 18:38

Zamfi scrie:Deci imi permit sa sintetizez :lumea ( de pe aici) vrea spinning pe naturale! S-a cam saturat de pescuitul in incinte si vrea direct pe stomacu gol ca sa zic asa :lol: E drept ca e greu cu emisiunile pe natural ,umblatura multa ,peste putin ,cheltuieli ...Insa sunt convins ca o emisiune la spinning pe Mures,Olt ,Siret ,etc mai ales la somn ,salau,avat , ar "rupe" audienta in randul pescarilor de spinning! Personal am urmarit atent emisiunile de pe Dunare ,Delta ale baietilor WSB .Pentru un spinning la somn pe Mures ...imi pun telefonul sa sune! :lol: :respekt:


Total de accord!
vrem emisiuni pe salbatic! de ce?
pai pentru simplul motiv ca este incomparabil mai greu sa prinzi peste pe ape salbatice...
ne-am cam saturat de emisiuni pe incinte care colcaie de peste, unde te costa o caruta de bani sa pescuiesti si unde nu trebuie sa fi chiar asa mare ,,maestro'' ca sa prinzi ceva.
nu zic ca acolo nu poti da gherle, dar probabilitatea sa faci asta e exponential mai mare pe naturale.
vrem sa vedem cum ar proceda ,,seniorii spiningului'' pe apele pe care pescuim si noi... vrem emisiuni la avat, salau. somn, stiuca, clean, biban pe Olt, Mures, Siret, Prut etc...

si DA, chiar daca emisiunile astea ar presupune destule cheltuieli si eforturi, cu siguranta ar rupe topurile!
Nihil Sine Deo

Scrie răspuns