The Fishing and Hunting Channel

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de biban solzos » 25 Apr 2014, 20:41

cristi.albu scrie:Da, recunosc ca nu am mai citit topicul ala poate si pt ca erau niste useri care aveau de impartit cate ceva pe acolo, dupa care am uitat de el. Revin acolo cu niste explicatii apropos de Dan si Lavi... pt ca am unele....
No, vezi ca sa poate ! Incepi sa fii prunc faina , pupe-te gaia :!:

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de cristi.albu » 25 Apr 2014, 20:49

recunosc, am zambit un pic, dar nici nu mi-a priit ... pai si prunc si faina?

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de biban solzos » 25 Apr 2014, 21:10

biban solzos scrie:
No, vezi ca sa poate ! Incepi sa fii prunc faina , pupe-te gaia :!:
Maaaa ! Io am zas ca incepi :!: sa fii prunc faina :!: Adica prunc mandru, chistash, ipen, virgontz, ghe comitet, etc...N-am zas ca esti "faina" , adica pisat, daralau, 000, nulash, sau alte Boromiruri sau morareli ......Bag sama ca vrei s-o varientezi iar ...Jar mananci :evil: :evil: :evil: ...Am tigaie de argint (inox :wink: ) ....nu scapi ....Ori spui , ori zici : NU VREAU SA SPUN !...Atata !

liviu_v
senior
senior
Mesaje: 313
Membru din: 18 Aug 2004, 10:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de liviu_v » 26 Apr 2014, 14:48

In aceasta seara pe Fishing and Hunting la ora 20.30 puteti viziona reportajul concursului B.I.G F.ish Pike Trophy 2013

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de Zamfi » 26 Apr 2014, 15:32

Merci!
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de SF » 11 Mai 2014, 11:51

cristi.albu scrie:
Voi continuati cu aceeasi placa cum ca faceti emisiuni mai bune, mergeti acolo, umblati dincolo, sunteti de ****, sunteti ingamfati etc.. Cum sa facem emisiuni mai bune daca de ex la spinning la noi face numai Malin emisiuni si are stilul lui? E greu sa iasa din stilul ala, presupun :evil: . Apoi, apropos de Ungaria, nu uitati ca acest post isi are sediul in Ungaria si cam toata bucataria - emisie, programe, dublaj etc etc, ora exacta se cam da de acolo fie ca ne convine sau nu. Noi suntem un studio care face filme... din ce spuneti cam de cacao.

Din pacate dati-mi voie sa va zic inca o data ca voi nu cunoasteti realitatea si e usor sa dati exemple din anglia, italia, sua etc acolo unde credeti-ma bugetele sunt cu totul si cu totul altele, echipa este alta, aparatura este alta, oamenii sunt altii ... v-o spun sincer ca si noi daca eram "miez" probabil acum vorbeam de postul PRO TV nu PVTV. Pe de alta parte dati-mi voie sa fac si o aroganta si sa spun ca dpmdv la PVTV sunt acum unii din cei mai capabili oameni, care au dovedit atat in reviste cat si pe sticla ca stiu despre ce vorbesc. Poate nu sunt cei mai buni povestitori - stiu ca aici suferim - dar sunt f buni pescari: Andrei Vladeanu, Malin Musatescu, Sorin Rudeanu, Vlad Pavlovici sunt in top. Sa ma scuze ceilalti, dar in afara de Dan Pavaloiu, Teo de la Mincinosii si domnul de la Doctor Fishing nu prea vad alti mari realizatori de emisiuni pe la noi... sper ca nu am uitat pe nimeni. Aveti idee ce inseamna multe din filmele de la englezi? Uitati-va la distributie ... si uitati-va si la noi ca e trecut tot biroul. Aia au 2-3 cameramani, sunetist, ajutor de cameraman, realizator, editor, editor sunet, regizor etc ... la noi toti astia se reduc la vreo 3 insi. E greu sa faci din marmelada - cum zicea cineva mai devreme - bici. Eu nu zic ca nu se pot face, dar uite ca realitatea ne omoara ...
.
Ii plin youtubele de "emisiuni" mai misto facute de copii , fara aparatura si echipa de filmare , videos care reusesc sa transmita o emotie , frumusetea pescuitului , care te fac sa iei lanseta si sa mergi la pescuit , videos in care protagonismu il are pescuitul in sine , nu individul sau marca sculelor (care totusi sant de o marca , care o fi si evident apar insa fara semne de pricopseala ),placut ochiului .

Thai Street Fishing.....de ex. :wink:

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de cristi.albu » 17 Mai 2014, 00:56

Incepand din 15 mai emitem si pe frecventa fostului F&H. Daca sunt probleme v-as ruga sa mi le semnalati. De asemenea am schimbat si siteul, vechiul pvtv.ro transformandu-se in www.fishingandhuntingtv.com/ro

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de feugen » 17 Mai 2014, 05:16

De fapt astea sau asta este post TV ori curs intensiv de limba maghiara? Ati inceput furtunos si ati terminat la fel. Conform audientelor, cand aduni doua cifre apropiate de 0 (zero) tot una apropiata de 0 (zero) va fi. In ceeace ma priveste daca ati disparea de tot nu v-as simti lipsa. Nici macar a fatucii aleia chinuita de talent :D
Bucuresti


steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de steff » 18 Mai 2014, 21:02

Salut Cristi,
Stii ceva de PVTV online? nu merge...

Scrie răspuns