Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
haralambie
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 25 Mai 2011, 06:41
Localitate: Pe Apa.. la pescuit ... de preferat din barca!

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de haralambie » 09 Oct 2013, 15:26

audumbre scrie:
haralambie scrie: Diferrenta este ca la piata gasesti legume si fructe mai bune i mai proaspete decat in magazine!
Aici e invers....
Pai de ce ? Ultimile achizitii au fost 3 voblere, o rola de textil si o matrita pentru plumbi de Dunare. Voblerele le-am luat sub pretul pietei(a magazinelor) , textilul la fel , iar de matrita nu mai vorbesc. Sunt fix aceleasi produse pe care le gasim in orice magazin de profil. .....
Exact asta am xzis.. si eu vad zilnic "aceleasi" textile (in general aceleasi produse)....dar... in fine de cele mai multe ori realitatea arata ca sunt dor niste copii mai mult sau mai putin grosolane..
nu zic ca nu exista si mmagazine cinstite...dar...
audumbre scrie:N-am nimic cu niciun magazin , chiar mi se indoaie de soarta lor. :lol: Cand am sunat de exemplu sa intreb de o mulineta , mi s-a raspuns "mai mult decat scrie pe site nu stiu ce sa va zic , e ceea ce vedeti acolo" , cu mentiunea ca pe site nu scria din ce material e corpul mulinetei si nici daca are tambur de rezerva.
Asa ca...a murit evaziunea , traiasca evaziunea ! :D

Fiecare cumpara de unde vrea , de unde poate si cum poate. D'asta e concurenta. :respekt:
tocmai ce ziceam.. depinde de magazin.... fiind vorba de hoob eu as cumpara doar de la cei care stiu ce zic si inteleg acest hobby.... nu vanzatori care citesc din schita / manualul produsului

spor la cumparaturi ....dar repet ai grija ce si de unde iei... lumea e plina de binevoitori care iti ofera chilipiruri!
pe ~~~

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de vijelie » 10 Oct 2013, 10:21

eu am ramas fara capacele de la Mitsubishi in parcarea "PLATITA" ar trebui sa le cer banii pe ele organizatorilor ca au zis sa stam linistiti ca este paza non stop pana marti .... eu sambata seara am ramas fara ele :wallbash: :fluch :wallbash: :evil:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de adrian99 » 10 Oct 2013, 10:48

vali,marti sunt 3 ceasuri rele

deci tot iti dispareau capacele de roti

:D

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de vijelie » 15 Oct 2013, 23:34

adrian99 scrie:vali,marti sunt 3 ceasuri rele

deci tot iti dispareau capacele de roti

:D
daaaa : :wallbash: P
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Expo Aventuri la pescuit si vanatoare Septembrie 2014

Mesaj de modigliani » 09 Sep 2014, 00:05

· Editia de toamna va avea loc in perioada 18-21 septembrie

· Locatie noua: Parcul Tineretului, intrarea dinspre Metrou Tineretului (intrarea Sincai) – central, spre deosebire de Piata Constitutiei, are un trafic pietonal mult mai mare (Parcul Tineretului este frecventat in fiecare week-end de cateva zeci de mii de adulti si copii), accesibilitate foarte buna (metrou, tramvai, autobuz, statie importanta de taxiuri etc).

· Cel mai mare targ de pescuit si vanatoare din tara; singurul loc in care se intalnesc cei mai mari importatori, producatori si magazine de profil

· Firme importante, recunoscute de iubitorii pescuitului si vanatorii, cum ar fi: Energofish, Normark/Total Fishing, Mim Team, Mille Maistro, Watson, Abrevis, Claumar Pescar, xxx.ro,Senzor, Fiskars, Tapel, Pepe Carp Baits, Carping Club

· Mii de modele si sute de marci de scule si accesorii pentru impatimitii de pescuit si vanatoare

· Ca la orice editie de toamna, nu vor lipsi lichidarile de stocuri si ofertele promotionale

· Pretul biletului este tot 10 lei, printre putinele lucruri care nu s-au scumpit si si-au pastrat valoarea din 2009

· Cei de la MIM TEAM au anuntat urmatoarele oferte: La standul MIM TEAM va asteapta oferte super-avantajoase. Iata cateva exemple mai mult decat graitoare:

- lanseta SERT DARK NIGHT 3,90m*2 3,50Lbs la doar 125,00 RON fata de 242,11 RON pretul recomandat (performanta realizata este un crap cteno de 22,30 Kg) ;

- mulineta SERT EXUDER FD 8006 6R - 2Tam.(Al+Gr) cu baitrunner la doar 140,00 RON fata de 259,76 RON pretul recomandat.

- Pentru amatorii de super-preturi: lanseta SERT DISCRETION 3,60m*2 3Lbs la doar 50,00 RON fata de 75,79 RON pretul verii.

Mai mult decat atat, echipa MIM TEAM garanteaza ca toate preturile din stand vor fi reduse fata de preturile recomandate.

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de DEM » 09 Sep 2014, 08:57

Pe an ce trece standuri mai mici,mai mici,mici :roll: .......de tot :twisted: ....sa speram ca nu dispare... :shock:
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de Nemernic » 09 Sep 2014, 22:42

'teresante oferte :lol:
Sculele alea din reclama de mai sus...merg si la rapitor?
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

spiridusul
veteran
veteran
Mesaje: 1994
Membru din: 11 Mai 2008, 14:12
Localitate: bucuresti

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de spiridusul » 11 Sep 2014, 09:11

Mda, o sa stau la MimTeam toata ziua, pana o sa gasesc o lanseta de crap la promotie, sa dau cu ea la biban :) Cu mulineta cu bait runner cu tot.

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de modigliani » 15 Sep 2014, 10:44

Nemernic scrie:'teresante oferte :lol:
Sculele alea din reclama de mai sus...merg si la rapitor?
Idiot pana la capat !

Mai baiatule , ia-ti si tu cateva kile de discernamant si fo doua legaturi de logica si ratiune ..... Aia nu-i reclama , este pur si simplu promovare ( evident , in precara ta acceptiune e foarte dificil sa faci diferenta intre cele doua notiuni ) . Doar se face un anunt public inspre luarea la cunostiinta de catre "pescarimea" din tara asta despre existenta acestui targ si perioada in care se desfasoara . La fel de evident - insist , dificil pentru tine ceea ce ma voi stradui sa-ti explic - principalii expozanti au cate ceva de promovat . Ca d-aia-s expozanti principali si nu agarici patentati ca tine .

Si , sarman neghiob , atata vreme cat pe acest forum exista si sectiunea "stationar" .... nu vad unde anume se exagereaza cu acest anunt .
Pe de alta parte , limitatule fara orizonturi , desi scriem pe Rapitori , spre deosebire de tine multi de prin preajma practica mai multe stiluri de pescuit . La fel , desi sunt cateva promotii la scule de stationar .... aceiasi expozanti "smecheri" vor expune scule de spinning "fara numar" . ( uite , daca vrei vorbesc eu cu ei sa mai tina targu' inca odata numa' pentru tine si numa' cu d-astea de spinning . Bine ? )

Personal te astept in targ - sunt expozant - sa-ti bag mintile in capul ala-n colturi . Evident , a ma inhama la asta va echivala pentru mine cu a face sport extrem . Insa meriti si tu o sansa , naibii !

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de Nemernic » 15 Sep 2014, 10:52

:lol:
Salut, expozantule!

Esti prea beat ori mintea mea in colturi te face sa nu intelegi ceea ce ai citit in postarea mea de mai sus ;)!

Sa fiu mai pe intelesul alcoolului din ficatul tau:

Sculele alea prezentate de tine, expozantule, sunt bune si pentru pescuitul la rapitori!? Chiar si la stationar, deh....cu "vietate", cum iti place, sau cum intelegi tu mai bine.

Primesc si eu un raspuns, sau astept sa-mi explici la targ?! Asa, poate faci putina miscare si-ti recapeti vigoarea...ca doar l-ai numit sport extrem.
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Scrie răspuns