Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de ANDREI RIGA » 07 Oct 2013, 10:32

D_ali scrie:
ANDREI RIGA scrie:...lansete de la Rapture la 250-260ron... Din pacate nu-mi mai aduc aminte exact cum se numea gama asta.
...probabil Valkall, Andrei. :) (Evil Gunner) :shock:
Cred ca da, merci !

Si da m-am uitat, asta e, prima din tabel

http://www.givadi.ro/prodlist.php?prod= ... &produs=17

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de Gogol » 07 Oct 2013, 11:08

Mda...nu am citit bine.. :headbash:

Avatar utilizator
IlieNeamt
veteran
veteran
Mesaje: 1271
Membru din: 31 Mai 2009, 16:33
Localitate: Piatra-Neamt
Contact:

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de IlieNeamt » 07 Oct 2013, 12:56

adrian99 scrie:andrei,inafara de Abrevis(marfa noua,de calitate)nu aveai ce vedea

relaxul avea gumele cu care venise si-n primvara,xxx cu noutatile profy-blinker

in rest....

daca vroiai neaparat sa cheltui banii...

:)
Adrian la standul Relax era mai multe produse ce nu au fost in primavara :
-noul model Stinger Shad + multe culori mai la toate modele : chiar multi cautau unele culori ce le-au cumparat in primavara si nu le-au mai gasit. Au fost si ceva gume la reduse de la 9 lei la 5 lei plicul care s-au dat in proportie de 90 % .
-la voblere Kenart au fost cateva modele ce nu au fost in primavara : Bison, Fox, Fox Shallow, Dancer Floating, Troll, Hiker..
-fire textile Power Strike
-monturile Fudo
www.pentrupescuit.ro

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de adrian99 » 07 Oct 2013, 13:53

ilie,produsele de care amintesti se gasesc pe mag on line(99%din ele)

cei care vin constat la tag sunt pescari impatimiti,la zi cu notatile

repet(din punctul meu de vedere)inafara de abrevis n-am vazut alt stand pus la punct

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4679
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de crapmaniacul » 08 Oct 2013, 07:07

N-as vrea sa fiu carcotas dar e cam trist daca ne multumim ca un targ a fost bun ptr. ca am gasit 4 culori noi la niste modele vechi de gume, patru voblere relativ noi si un model de lanseta ieftin si bun.
Pe bune acum ca din cele 14-15 standuri de pescuit, doua erau cu imbracaminte de vanatoare, unul era cu mancare traditionala, unul de navomodele, unul parea gol si era cu nu stiu ce organizari de excursii in Delta sau asa ceva, unul cu huse de arme si genti de piele, unul era cu binocluri, altul cu topoare si cutite si apoi erau 4-5 standulete mici de 3x4 m cu produse de pescuit si 4-5 standurile mari gen energofishxxx, pexxx apaxxx, claumarxxx, mimxxx teamxxx, total fishing, senzor. In 30 de minute vedeai tot pe indelete si beai si o cafea. Fara sa fac vreo comparatie ptr. ca nu e potrivita, dar tot trebuie spus, in Germania mergeam la un targ in Frankfurt unde intre corpurile/incintele standurilor luam un autobuz ca sa ajung de la unul la altul si in 2-3 zile abea vedeam tot. Era ceva gen Romexpo multiplicat de vreo 3-4 ori. Noi cu targul asta nu avem cu ce/cine umple 30 de standuri, dar e un semn ca atat putem, atat suntem pregatiti sa platim si e normal ca doar atat sa primim. Daca la targul asta pleca lumea cu pungile pline de acarete si bratele pline de snopuri de lansete, la targul din primavara primeam mai mult, altfel, vom primi mai putin probabil.

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de ANDREI RIGA » 08 Oct 2013, 12:06

crapmaniacul scrie:N-as vrea sa fiu carcotas ...

Corect, atata doar ca in Germania salariul mediu cred ca e undeva pe la 1500-1700 euro (nu bag mana in foc), apele mai au pesti, ca sa capeti permis de pescuit dai examen si platesti o taxa, nimeni nu se plimba pe pista de biciclisti in afara de biciclisti si politia te amendeaza daca parchezi pe ea. Aah, si Daiwa poseda un site care se cheama daiwa.de . Mici diferente...

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de adrian99 » 08 Oct 2013, 12:31

andrei,conform celor spuse de tine pescarii din Romania ar trebui sa cumpere numai de la tarabe.....

haralambie
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 25 Mai 2011, 06:41
Localitate: Pe Apa.. la pescuit ... de preferat din barca!

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de haralambie » 08 Oct 2013, 13:15

si eu zic ca sunteti utin carcotasi...desi nu iau apararea targului care din pacate a fost mai slab anul acesta

totusi au fost cateva standuri care au arat bine si as enumera standul RelaxXXX ..Cu mulinetele TailwalkXXX (mentuonat mai sus) si Abrevisxxx(cu ZXX Manxxx, xxx pointerXXXX si nu numai) si PeXXX ApaXXX care aveau noutati de la ProfiXXX BliinkerXXX, BigXXX HammerXXX, sau lansetele de la RaptureXXX

pt D_ali care nu stia care lansete.. iaca acilea http://bit.ly/GKxkGh
pe ~~~

Avatar utilizator
D_ali
veteran
veteran
Mesaje: 1814
Membru din: 31 Dec 2009, 15:49
Localitate: Bucuresti

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de D_ali » 08 Oct 2013, 13:29

haralambie scrie: pt D_ali care nu stia care lansete.. iaca acilea http://bit.ly/GKxkGh
Merci, stiam... :lol:

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de ANDREI RIGA » 08 Oct 2013, 15:54

adrian99 scrie:andrei,conform celor spuse de tine pescarii din Romania ar trebui sa cumpere numai de la tarabe.....

Ai dreptate, am exagerat, dar da-mi si mie voie sa nu fiu de acord sa ingrop Targ-ul doar ptr ca nu are 700 ha si Titi-car cu stewardese sa te plimbe intre pavilioanele expozitionale sau ca nu are 1.375.862,321 de noutati, precum Salonul auto de la Geneva. Si nu cred ca am sugerat sa cumparam doar de la tarabe. Asta doar daca tu nu-i consideri pe ce-i cativa expozanti , pomeniti de mine, tarab-isti.
In apararea mea , as putea sa raspund ca din ce spui tu , pare ca ar trebui toti sa cumparam doar Magabas-uri.

In conditiile in care piata de profil e aproape inghetata, iar "noi" cumparam "de dincolo" ptr ca e mai ieftin, dar incurajam evaziunea fiscala, mi se pare absolut admirabil faptul ca sunt cativa care se tin cu dintii sa reziste pe piata asta de kk si platesc si chirii la targuri ca sa ne arate si noutatile lor , e drept, numarate pe degetele de la o mana. Si incearca sa ne determine sa nu cumparam de la "tarabe"

Ceea ce am vrut eu sa spun in prima postare, era faptul ca , oricat de nemultumit ai fii, era imposibil sa nu gasesti "un" ceva care sa-ti faca o impresie cat de cat buna, chiar daca nu era ultima noutate. :)

Scrie răspuns