Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de vijelie » 06 Oct 2013, 23:20

am fost la targ ca si consultant la standul Abrevis si pot spune ca intradevar targul a fost foarte slab... jumatate dintre expozanti nu aveau legatura cu pescuitul :wallbash: erau cu mancare, haine si alte seifuri :evil: nu mai pun ca in parcarea PLATITA chipurile se fuira ca in codru. Mie mi-au furat capacele de la roti :wallbash:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4679
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de crapmaniacul » 07 Oct 2013, 06:58

Cam subtire targul, parea ceva mai mult decat adunatura de duminica din Obor de pe vremuri, exagerand putin. Am fost sambata pe acolo si mare lucru nu era de vazut in materie de scule si accesorii, cam nimic nou, numai stocuri vechi ce se doreau vandute de mult. Cei mai multi ne-am bucurat de ocazia asta ptr. socializare, mici, pastrama si must ...
Multi importatori - distribuitori importanti nu au venit la targ, nu li s-a parut eficienta combinatia, ar fi iesit pe zero in cel mai bun caz daca nu pe minus si atunci decat sa muncesti degeaba mai bine stai degeaba e o vorba. In ritmul asta peste doi ani n-o sa mai fie nici un targ sau doar unul pe an.

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de adrian99 » 07 Oct 2013, 08:16

acum cativa ani se organizau cate 4targuri(cate 2 de fiecare brand)

intre timp a ramas un sg organizator,locatia schimbata mereu(catre spatii tot mai mici)
posibil sa dispara

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de ANDREI RIGA » 07 Oct 2013, 08:18

Am fost si eu la Targ si avand in vedere "praful" de afara am senzatia ca ori v-ati dus cu pareri preconcepute, ori sunt multi rau intentionati. Nu inteleg exact ce va doreati sa gasiti la targ. Jakall la 15roni nu se va intampla niciodata. Nu zic ca era fabulos, dar daca te uitai atent, tot gaseai ceva interesant. Nu vorbesc de celelalte "discipline", eu vorbesc strict de rapitori. Spre exemplu la Total Fishing, Rapalele SSR aveau pret bun ptr piata romaneasca si ptr cineva care nu incurajeaza evaziunea fiscala , tot acolo mulinetele Shimano aveau 10% discount, la Energofish din gamele Salmo si Cozma erau voblere noi de clean ("Stela" la Cozma si unul care semana cu Tiny dar era mai bondoc, de la Salmo), ptr amatorii de japonezisme standul Abrevis avea foarte multe chestii, inclusiv Javaloane, care n-au mai fost de mult pe piata oficiala din Romania, dar si lingurite Misu, la Relax gaseai si voblere Kenart, care, pe langa faptul ca sunt bine facute au si un pret megarezonabil, de carlige Fudo nu mai vorbim. La Mimteam, sau cum s-or mai numi acum, erau voblere AbuGarcia si River2Sea la 15-20ron. La PexxApaxx, erau culori noi la BigHammer, PowerShad de la Rapture, un grip cu cap rotativ de la Spro, gruburi Hammertail , dar cea mai tare chestie mi s-a parut o gama de lansete de la Rapture la 250-260ron care l-au facut pe un rodbuilder cunoscut sa spuna ca i se fura painea de la gura. Din pacate nu-mi mai aduc aminte exact cum se numea gama asta.
Ar mai fii cateva chestii care mi-au sarit in ochi, dar ma opresc aici.
Poate ar mai fii de spus ca pentru chiriile piparate percepute probabil de organizator expozantilor si ptr pretul interesant ptr biletul de acces, a asigurat un frig exceptional inauntru, care cred ca a contribuit masiv la atmosfera generala. Sa nu mai vorbim de accesul auto , care sigur era treaba organizatorului si care duminica a lipsit cu desavarsire

Avatar utilizator
D_ali
veteran
veteran
Mesaje: 1814
Membru din: 31 Dec 2009, 15:49
Localitate: Bucuresti

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de D_ali » 07 Oct 2013, 09:04

ANDREI RIGA scrie:...lansete de la Rapture la 250-260ron... Din pacate nu-mi mai aduc aminte exact cum se numea gama asta.
...probabil Valkall, Andrei. :) (Evil Gunner) :shock:

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de adrian99 » 07 Oct 2013, 09:08

andrei,inafara de Abrevis(marfa noua,de calitate)nu aveai ce vedea

relaxul avea gumele cu care venise si-n primvara,xxx cu noutatile profy-blinker

in rest....

daca vroiai neaparat sa cheltui banii...

:)

haralambie
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 25 Mai 2011, 06:41
Localitate: Pe Apa.. la pescuit ... de preferat din barca!

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de haralambie » 07 Oct 2013, 09:27

ANDREI RIGA scrie:............. La PexxApaxx, erau culori noi la BigHammer, PowerShad de la Rapture, un grip cu cap rotativ de la Spro, gruburi Hammertail , dar cea mai tare chestie mi s-a parut o gama de lansete de la Rapture la 250-260ron care l-au facut pe un rodbuilder cunoscut sa spuna ca i se fura painea de la gura................

geniala PeXXX ApaXXX :))

foarteXXX tareXXX pacatXXX caxxx nuXxx l-atixxx pomentixx pe xxxx .... poate pt nu a avut ce prezenta XXXX :D :lol1:
muahahahaha :))
adrian99 scrie:......,xxx cu noutatile profy-blinker .
XXX vaxxx pomenitiixxx sixxx pexxx ceilaltixxx caxxx altfelxxxx baneazaxxxx toatexxxx numelexxxx
pe ~~~

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de Gogol » 07 Oct 2013, 09:45

Ce model de jackall erau le 15 lei?

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de adrian99 » 07 Oct 2013, 09:47

laure,era vb despre jakalurile facute pe gratarul din parcare :D

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Târgul Expo Aventuri la pescuit; octombrie 2013

Mesaj de ANDREI RIGA » 07 Oct 2013, 10:23

Gogol scrie:Ce model de jackall erau le 15 lei?

Dupa cum am scris...n-ai sa vezi ! Nu se va intampla niciodata!

Scrie răspuns