STIATI CA..........................(e de citit)

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: cu parere de rau

Mesaj de pikeman » 24 Mai 2006, 00:05

pescuitorul scrie:Cu parere de rau vreau sa va anunt ca desi am initiat acest topic in speranta ca vom face ceva impreuna
Doamne fereste...asa ceva se intampla doar in Romania...deci intra pe site un reprezentant AJVPS SIBIU mai scriu o data SIBIU...se plange de situatia patetica pe care niste cretini nascuti cu sceptru puterii in mana o genereaza si anume "pescuit industrial pe Olt", si este facut cu ou si cu otzet...pentru toti cei care nu au vazut cine a deschis acest subiect si de ce, cu riscul de a va supara sunteti patetici, e de inteles si am vazut cu ochii mei...va ascundeti in spatele unei tastaturi si asteptati sa apara cineva(de la AJVPS) din "SIBIU" ca sa aveti pe cine da vina pentru idiotenia unui intreg sistem. Nici nu ma mira...inteleg aceasta frustrare asupra AJVPS...dar cred in exceptii. Imi pare rau ca a trebuit sa folosesc asemenea cuvinte pentru a-mi exprima parerea...dar ceea ce constat este ca in loc sa luati atitudine preferati sa aduceti ofense la adresa unor oameni nevinovati...sunt si eu curios de o treaba...vati dorit sa lucrati intr-un astfel de domeniu, sau daca copii dvs se hotaresc sa devina angajati ajvps(poate ar fi primii care ar aduce schimbarea) si ati trage in spate ponoasele unui sistem invechit var conveni. Nu vedeti ca toate "organizatiile" menite a ne proteja sunt corupte...ceea ce ati facut aici a fost "sal amendatzi pe singurul nash din tren care probabil nu a fost de acord sa va ia banii si va taiat bilet" asta e mergem cu nashu cel batran si corupt mai departe si pe cel cinstit il dam deoparte.

SI INCA CEVA ...NIMENI...VREAU SA SPUN NIMENI NU A INTREBAT ...BUN, BUN SI CE PUTEM FACE PENTRU A OPRI ASTA... :( :( :( SAU HAI FRATILOR SA FACEM CEVA...SE POATE??? nu mai am nimic de comentat matzi lasat mut.

Pentru domnul Alex...daca va mai ajunge vreodata sa citeasca acest mesaj...desi ma indoiesc...multa stima si respect ca ati incercat sa faceti ceva si ati fost crucificat (imi pare rau ca nu va cunosc personal).

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 24 Mai 2006, 00:56

nu inteleg de ce se arunca cuvinte grele in discutia asta. pescuitul industrial se va practica in draci si de'acum inainte, in doua moduri: legal sau ilegal :lol: dupa umila'mi parere, daca gestionarea ar fi corecta, legalizarea pescuitului industrial ar fi benefica.

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 24 Mai 2006, 07:07

sistemul este tampit si ajvpsul este numai un efectul nu si cauza fenomenului.

dar ar fi si oameni cinstiti la ajvps nu ar fi problema .

A cerut ajvpsul ajutorul asociatiilor de pescari sau chiar unor pescari individuali (eu de exemplu am incercat sa aflu daca au un numar de telefon unde se pot raporta braconajele - SUPRIZA NU AU ?

Si daca daca niste interesati si corupti ca angajatii ajvps se plang este culmea nesimtirii -

in Mures de ani de zile nu i-am vazut la control sau la vreo actiune , (malul muresului e plin de gunoaie si in afara de unele primari sau ONG-uri nimeni nu misca un deget).

EU PERSONAL DECLAR CA SUNT MAI IMPORTANT PENTRU RESURSELE DIN MEDIU ACVATIC DECAT TOT AJVPS-ul Mures (numai anul asta am taiat 2 pripoane, am distrus 200 de metri de fire aruncate aiurea si am cules 3 peturi de pe malul raului Mures)

DOMNILOR DE AJVPS DVS CE A-TI FACUT ANUL ASTA?
the angler is catching xxx, not by the lure

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 24 Mai 2006, 07:14

musKloiu scrie:@peskriciuitoru
TU LA CATE ASTFEL DE ACTIUNI AI PARTICIPAT IN VIATA TA DE MARE PESCAR SI APARATOR AL PATRIEI SI BUNURILOR ACESTORA.SIONCER CRED CA NU AI ANI CATE DOSARE PENALE AM FACUT EU .

O DOBITOCIE MAI MARE NU AM AUZIT LA CATI BRACONERI SUNT PE MALUL APEI AR TREBUI SA AI CAM 1.000 DE ANI ca cap patrat asta de la ajvps sa isi merite salariu.
the angler is catching xxx, not by the lure

pescuitorul
veteran
veteran
Mesaje: 690
Membru din: 18 Mai 2006, 09:36

asta e tot

Mesaj de pescuitorul » 24 Mai 2006, 07:35

Tot ce pot spune este ca ii multumesc lui pikeman(inca odata le spun baietilor ca nu dau bani sa apar aici).
Ai dreptate.
Eu ce am vrut sa scot in evidenta a fost prostia care se vrea sa se faca cu pescuitul comercial.
In rest m-am referit doar la judetul nostru.Ce fac altii am mai spus-o nu e treaba mea.
Asemenea lucruri trebuie sa le spuneti dl.ministru, dl.Popescu, dl.Ionascu, acesti oameni raspund de toate apele din Romania EUROPEANA, nu eu ca doar mama nu e sora cu ministru.
Si trebuie sa faceti o diferenta intre a controla si a incheia contraventii, mari capitalisti ce sunteti(pacat de noi astia din provincie.............................ca va avem langa noi).
Va pup..................................din mers.
Apropo mai merge cu nashu prin EUROPA sau..................vai de steaua noastra ??????????????????????????????????????????

woblerman
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 21 Mai 2005, 17:34
Localitate: stei

Mesaj de woblerman » 24 Mai 2006, 08:06

1. nu cred ca mesaje ca cel postat de musKloiu ar trebui tolerate. indiferent de site...

2. cred ca sirul de mesaje respectiv mersul discutiilor din cadrul acestui subiect (in speta) reflecta fidel lumea pescarilor din romania. din pacate asa arata ea...

daca avem alte asteptari, atunci probabil ar trebui sa ne uitam mai atent in oglinda proprie. iar schimbarea sa o incepem cu noi insine.
zeii scad din viata oamenilor orele petrecute la pescuit

pescuitorul
veteran
veteran
Mesaje: 690
Membru din: 18 Mai 2006, 09:36

pentru admin

Mesaj de pescuitorul » 24 Mai 2006, 08:13

felicitari woblerman.Ai perfecta dreptate.
Si pentru admin poate ca ar trebuii sa iei atitudine fata de toti nu numai fata de unii(poate citesti jignirile lui muskloiu care pe langa faptul ca nu stie sa citeasca si sa inteleaga mai vb si aiurea).
Intrebare pentru muskloiu(de 10 puncte):"in ce copac a cantat pupaza din tei???
Te rog sa te gandesti si sa citesti bine pana intelegi ianinte sa dia raspunsul :lol: :lol: :lol: :lol:

woblerman
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 21 Mai 2005, 17:34
Localitate: stei

Mesaj de woblerman » 24 Mai 2006, 08:54

draga pescuitorul, nu reusesc sa-mi dau seama daca ai observat, eu m-am referit la mesajul lui musKloiu si nu la persoana lui...
zeii scad din viata oamenilor orele petrecute la pescuit

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 24 Mai 2006, 09:03

pescuitorule, multumesc pentru sfat, stai linistit cu privire la atitudine

cred ca problema acestei discutii este maniera in care ai deschis-o, de aici au plecat polemica de fapt

cred ca realizam cu totii ca probabil exista si oameni in ajvps care au vrut sau vor sa faca treaba, asta fara discutie
dar sunt exceptiile exceptiilor si 99 % din pescari nu simt nimic pozitiv in ceea ce a facut ajvps in ultimii ani

de asta se discuta asa cum se discuta

poate ca tu esti o persoana care chiar face ce spune si poate la voi este altfel, dar asta o pot confirma pescarii din sibiu

apropos, ce populari s-au facut pe olt in zona voastra ?

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 24 Mai 2006, 09:12

grecu_kid, lana-ne frate cu atitudinea asta, mi-e rusine ca sunt roman, ce bine ca am plecat, ce de **** sunteti, nu faceti nimic, samd
eu n-as vorbi
nu stiu cum pot sa vorbeasca asa oameni care fug dintr-un sistem ca sa beneficieze de alt sistem mai bun, si pe urma ii fac de **** pe ailalti care au ramas acolo
vezi-ti tu de spania si lasa-ne pe noi romanii de kkt sa vorbim despre pescuitul din romania
vorbesti de parca daca ai stat cativa ani afara nu esti tot roman.....

daca nu vrei sa ai tangente cu romanii si te intristeaza ce se discuta, poate ar fi indicat sa te plimbi pe site-uri spaniole


nu l-a luat nimen i la ofsaid pe pescuitorul pentru ce a facut el, ci pentru maniera in care a inceput aceasta discutie
de parca ajvps-ul a fost vasnicul aparator al apelor din romania, cand de fapt nu este si nu a fost decat o institutie care pasiv sau activ a contribuit la degradarea completa a pescuitului sportiv in romania

oamenii cand vorbesc de ajvps vad organizatia in ansamblul sau, si daca pescuitorul a facut lucruri bine bravo lui, dar sa nu pierdem din vedere ansamblul cu privire la ajvps.....
Ultima oară modificat 24 Mai 2006, 09:21 de către danr, modificat 1 dată în total.

Scrie răspuns