Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de Gogol » 08 Mar 2013, 12:17

Gogol scrie:Un moderator sa aiba ceva mana libera de la comenduire privind clonele vanzatorilor, bisnita, certuri, furaciuni, tepe, etc...

Ahhhh...ce enervant e timpul scurt de editare...si asta e o problema. Poate il injur pe unul si dupa 5 minute regret si nu mai pot edita postul... :lol1:
Ca un exemplu, pe topicul de MHX, nu afli nimic, sunt 7 pagini de aberatii, platit polite, etc.. De ce nu stergeti offtopicurile. Cineva doreste sa afle ceva de blank si gaseste 7 pagini de trolisme.

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de Gogol » 08 Mar 2013, 12:22

..

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de MihaiV » 08 Mar 2013, 12:26

Gogol scrie:
Ca un exemplu, pe topicul de MHX, nu afli nimic, sunt 7 pagini de aberatii, platit polite, etc.. De ce nu stergeti offtopicurile. Cineva doreste sa afle ceva de blank si gaseste 7 pagini de trolisme.
Care-i topicul de MHX???

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de Gogol » 08 Mar 2013, 12:29

http://www.rapitori.ro/forum/lansete-cu ... 24599.html

N-am nimic cu participantii, dar sa se certe pe la arena. Stiu, e penibil, am fost pus si eu in situatia asta, dar macar era cu un scop corect. :elkgrin:

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de MihaiV » 08 Mar 2013, 12:42

Gogol scrie:http://www.rapitori.ro/forum/lansete-cu ... 24599.html

N-am nimic cu participantii, dar sa se certe pe la arena. Stiu, e penibil, am fost pus si eu in situatia asta, dar macar era cu un scop corect. :elkgrin:
- nu-s moderator pe sectiunea respectiva
- cand cineva e deranjat de un mesaj, are butonul triunghiular in dreapta sus pentru a atrage atentia moderatorilor

cristobal
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 26 Ian 2011, 08:47
Localitate: cluj

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de cristobal » 08 Mar 2013, 12:46

1. Actualizarile nu sunt permise.
Exceptie fac doar mesajele care aduc informatii noi, relevante, in topicurile respective.


uite ce zice regulamentul.
un leu mai putin la pret e informatie noua, relevanta sau e actualizare?

MihaiV, daca o tii pe a ta, ca "regulamentul nu prevede o suma minima" ma conformez. merg pe mana ta, scad cate un leu zilnic, daca asa zici tu, moderator fiind, ca e corect si am respectat regulamentul, si aduc informatii noi si mai ales relevante. sper sa nu imi mai stearga nimeni actualizarea, ca altfel nu ii pot spune, odata ce mi-a fost interpretat regulamentul de catre un moderator si voi proceda "corect".

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de semlecangheorghe » 08 Mar 2013, 12:58

Gogol scrie:
Gogol scrie:Un moderator sa aiba ceva mana libera de la comenduire privind clonele vanzatorilor, bisnita, certuri, furaciuni, tepe, etc...

Ahhhh...ce enervant e timpul scurt de editare...si asta e o problema. Poate il injur pe unul si dupa 5 minute regret si nu mai pot edita postul... :lol1:
Ca un exemplu, pe topicul de MHX, nu afli nimic, sunt 7 pagini de aberatii, platit polite, etc.. De ce nu stergeti offtopicurile. Cineva doreste sa afle ceva de blank si gaseste 7 pagini de trolisme.


Hai nu zau,.....ia citeste mai cu atentie..Pina n-au intervenit trolii din musca 13,ai citeva pagini despre parerile celor care au folosit aceste blancuri.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de Tavi » 08 Mar 2013, 13:03

Mesaj raportat la moderator.
Musca 13 n-are legatura, off-topic.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

spiridusul
veteran
veteran
Mesaje: 1994
Membru din: 11 Mai 2008, 14:12
Localitate: bucuresti

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de spiridusul » 08 Mar 2013, 13:38

Dar nu e nevoie sa scazi cu cate un leu mereu. Azi scazi, maine cresti pretul cu un leu, de ce sa mergi doar in jos? Oricum se considera informatie relevanta modificarea de pret.

Am propus pe acest topic sa existe toate informatiile in anuntul initial. Completez acum: anuntul initial sa nu poata fi actualizat decat cu informatii care anunta rezervarea sau vanzarea produsului. Pentru negocieri sau alte cele sa se foloseasca mesajele private, mailul, telefonul. Asa o sa fie un tratament corect si echitabil, va exista un principiu, cronologia anunturilor, in functie de care se face pozitionarea pe pagina. Iar ca sa nu se piarda anunturile, sa existe o posibilitate de "search"dupa categorii: lansete, mulinete, fire, naluci.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de semlecangheorghe » 08 Mar 2013, 15:26

Tavi scrie:Mesaj raportat la moderator.
Musca 13 n-are legatura, off-topic.
Raporteaza-l si pe asta...si dovedeste-mi ca nu am dreptate...

De cind ma stiu pe forumul asta nu faci decit sa provoci dispute,dupa care tot tu te plingi de faptul in sine..

Re: Deviere de la rodbuilding
« Reply #31 on: December 09, 2012, 12:22:57 pm »

Mark Ham , Andrei

e foarte clar pentru mine ca musca 13 e cel mai green, obiectiv si relaxat forum care este

e si umor si fun si bascalie in proportii echilibrate dar..... ,,balta fara broaste raioase nu exista,,

In 2012 am facut doar cateva lansete de fly : Winston WT - 2(#3. #4) , un Imperial #5 , un Talon ITM #3/4(e facuta de Adi uitasem) oricum nu mai privesc nisa de fly fishing ca o afacere de mult si consider ca nici nu a fost vreodata(mai mult de 8-10 lansete de fly nu cred ca am facut intr-un an).

Talonul ITM 7`6``ft. #4 l-a construit Adrian cu specificatiile mele si l-a lucrat impecabil, eu eram prea ocupat cu lansetele de spinning.

Totul se reduce doar la pasiunea de a pescui si de a cauta blankuri noi printre atatea oferte jenante care le servesc producatorii la orice nivel de pret.

Stau am mult pe PC si la construit lansete, discutii cu clientii si cunoscutele dispute de pe rapitori.ro ( sunt total indatorat pentru sprijin la Tavi Voinea, Tavi Stan, Andrei, Hell )

Din timpul meu in care pot : sa ma joc cu Petra, sa fac sport, sa merg la pescuit ,sa citesc, aa constriesc noi lansete si sa fac teste comparative, sa ies cu prietenii(si la pescuit), sau sa fac orice altceva aleg sa ma informez/ cumpar noi blankuri (muliente/ fire) si sa dau mai departe informatii cat pot de obiectiv si gratis, o fi intelept oare ?
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns