suntem si Sibieni ?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
OldSVF
senior
senior
Mesaje: 378
Membru din: 11 Iun 2020, 14:32

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de OldSVF » 28 Feb 2021, 18:13

Zamfi scrie:
28 Feb 2021, 09:15

Ca idee...am anpa de la Ajvps Sibiu :)
Care din ei și cum ți-ai dat seama de asta,că eu sincer încă nu stiu cine e mai în măsură să se numească astfel.Si nu o spun cu aroganță ci doar din cauză că fiecare spune că adevărul e de partea lui, instanța încă nu s-a pronunțat clar până acum.Sau poate mă înșel eu și a apărut ceva intre timp...

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de Zamfi » 28 Feb 2021, 18:59

Eu nu am timp de cercetari ...Si nu ma bag in dispute interne.Am anpa eliberat prin ajvps Sibiu.Doar de la o adresa se elibereaza anpa ajvps Sibiu...De la cealalta adresa se primeste anpa Hunedoara...Scriu intentionat anpa cu litare mici, daca intelegi ce vreau sa zic ;) .
Penibil si periculos ce este in ajvps Sibiu! Cu litere mici...Dar eu nu am timp de dispute cu inspectorul anpa, deci ...Dupa ce se termina judecatile imi iau anpa de la care ramane in viata :)
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
OldSVF
senior
senior
Mesaje: 378
Membru din: 11 Iun 2020, 14:32

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de OldSVF » 28 Feb 2021, 19:26

Zamfi scrie:
28 Feb 2021, 18:59
Eu nu am timp de cercetari ...Si nu ma bag in dispute interne.Am anpa eliberat prin ajvps Sibiu.Doar de la o adresa se elibereaza anpa ajvps Sibiu...De la cealalta adresa se primeste anpa Hunedoara...Scriu intentionat anpa cu litare mici, daca intelegi ce vreau sa zic ;) .
Penibil si periculos ce este in ajvps Sibiu! Cu litere mici...Dar eu nu am timp de dispute cu inspectorul anpa, deci ...Dupa ce se termina judecatile imi iau anpa de la care ramane in viata :)
Pai tocmai că nici eu nu am timp și chef de cercetări,dar daca plătesc vreau sa o fac la cine e legal în acte,de aia te întrebam.Daca nu ai fi spus că ai platit,nu intrebam.Eu sincer nu știu la ora actuala mai nimic legat de conflict..Banuiesc din ce-mi spui,că cei de pe Constituției sunt cei cu HD și la ceilalți ai platit tu.Cand spuneam "sa nu fiu bănuit de aroganta" mă refeream la cele două entități ☺️ și nu la tine.Nu aș vrea să se trezească cineva că am ceva cu ei sau ca sunt de partea cuiva.Parerea mea legata de ambele o să ți-o spun personal daca ne-om întâlni candva.De fapt daca mă întrebi,habar nu am cine "joacă"mai nou la fiecare echipă.Mersi de informație,a fost utilă👍

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de Zamfi » 28 Feb 2021, 19:41

Cu drag! Ne vom intalni daca suntem sanatosi! Au trecut 10 ani ....Urmeaza intalnirea la Avrig!:)
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
OldSVF
senior
senior
Mesaje: 378
Membru din: 11 Iun 2020, 14:32

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de OldSVF » 28 Feb 2021, 19:57

Zamfi scrie:
28 Feb 2021, 19:41
Cu drag! Ne vom intalni daca suntem sanatosi! Au trecut 10 ani ....Urmeaza intalnirea la Avrig!:)
👍 Pe cele mai frumoase amintiri nu se pune praful niciodată.

Avatar utilizator
OldSVF
senior
senior
Mesaje: 378
Membru din: 11 Iun 2020, 14:32

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de OldSVF » 05 Mar 2021, 17:30

https://www.turnulsfatului.ro/2021/03/0 ... U.facebook

Eu zic că e de bine,bravo voluntarilor in primul rand,(fara ajutorul lor probabil nu se întâmpla nimic),apoi politistilor👋.Sunt convins că în ultimii ani,indivizii de genul celor de mai sus,și-au cam făcut de cap.Si nu e doar părerea mea ci e una generala.


Avatar utilizator
OldSVF
senior
senior
Mesaje: 378
Membru din: 11 Iun 2020, 14:32

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de OldSVF » 15 Iun 2021, 14:39

Știe cineva cum e Oltul?Ms.

Avatar utilizator
OldSVF
senior
senior
Mesaje: 378
Membru din: 11 Iun 2020, 14:32

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de OldSVF » 20 Iun 2021, 13:02

https://www.oradesibiu.ro/2021/06/17/ur ... -perioada/

Au fost văzuți ursi pe malul Oltului si în zona Sărata,Scoreiu sau Turnu Roșu.Printre aceștia, erau si ursoaice cu pui!

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2805
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de tito » 20 Iun 2021, 22:10

Si la Carta, Noul Roman, au dat buzna, vin pana in gura barajului, asa ca atentie sporita, evitati sa pescuiti noaptea in zonele mentionate.

Scrie răspuns