Inscrieri in Federatia Nationala de Pescari Sportivi

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
malin
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 12 Mai 2005, 16:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de malin » 28 Dec 2006, 15:04

Si ce, crapul nu e din aceeasi familie cu cleanul? Na, ca am zis ca nu mai zic.

Avatar utilizator
Stefan Tudose
Moderator
Moderator
Mesaje: 557
Membru din: 19 Apr 2004, 08:02
Localitate: Arad/ Timisoara

Mesaj de Stefan Tudose » 28 Dec 2006, 15:12

Logica domnului Dady se aseamana cu pacea Domnului prin aceea ca depaseste puterea noastra de intelegere. Topica frazei asemenea. Absolut copios acest domn. Felicitari!
WSB Dream Team
www.wsbteam.com

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 28 Dec 2006, 15:12

si cu avatul ? :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
Stefan Tudose
Moderator
Moderator
Mesaje: 557
Membru din: 19 Apr 2004, 08:02
Localitate: Arad/ Timisoara

Mesaj de Stefan Tudose » 28 Dec 2006, 15:17

Apropo de aceeasi limba. Domnule Dady, de ce nu incercati pentru inceput in limba romana?
WSB Dream Team
www.wsbteam.com

andrei vladeanu
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 17 Dec 2006, 16:04

Mesaj de andrei vladeanu » 28 Dec 2006, 15:29

bine mai zice malin, sa lasam gargara si sa trecem la treaba!

indiferent cum si pe ce cale, pescuitul sportiv se va organiza intr-o Federatie si asta e bine!

pescarii de competitie (categorie in care intra si subsemnatul) se vor intrece intr-un sistem centralizat, sub tutela ANS, pe diferitele discipline ale pescuitului: stationar, rapitor, musca, crap.

exista, din pacate pentru ei, perspectiva ca "managerul" si "presedintele" sa ramana fara obiectul muncii...
vorba lui halagian: "focul la ei"
Senzor Carp Team- APCR
www.crapmania.ro

Dady
veteran
veteran
Mesaje: 544
Membru din: 17 Oct 2004, 08:42
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de Dady » 28 Dec 2006, 15:44

Maline, te-am vazut o sigura data... si-mi ajunge. Nu vreau sa -ti minimalizez cu nimic prezentza ta in aceastata discutzie. Dar noi vorbim despre alte chestii. Nu am ajuns sa despartim trunchiul in aschii.
Oricum te-ai facut de... numa ..nu vreau sa spun....
Credeam ca vrei ceva ce vrem si noi, asta-i de ne batem cu MONSTRII,.... se pare ca am mai gasit unul....multzam mult...
De fapt, tu cu cine esti??....cu lupu...??????

Dady
veteran
veteran
Mesaje: 544
Membru din: 17 Oct 2004, 08:42
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de Dady » 28 Dec 2006, 15:50

Maline, hai sa o lasam balta...tu sti mai bine ca toti ceilalti ca eu pot sa bag coada in acest campionat. Numai sa vreau.... si ete alta chestie de cit ai gindit-o tu...Atit de mic gindesti....

malin
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 12 Mai 2005, 16:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de malin » 28 Dec 2006, 15:58

Dady scrie:Maline, hai sa o lasam balta...tu sti mai bine ca toti ceilalti ca eu pot sa bag coada in acest campionat. Numai sa vreau.... si ete alta chestie de cit ai gindit-o tu...Atit de mic gindesti....
8)

oanavictor
junior
junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Oct 2005, 22:13
Localitate: COMUNA TAMADAU ,SAT DARVARI ,JUDETUL CALARASI
Contact:

Mesaj de oanavictor » 28 Dec 2006, 16:55

Dady scrie:Maline, hai sa o lasam balta...tu sti mai bine ca toti ceilalti ca eu pot sa bag coada in acest campionat. Numai sa vreau.... si ete alta chestie de cit ai gindit-o tu...Atit de mic gindesti....
MAI DADITA NICI NU STII
CE PENIBIL POTI SA FII :lol: :lol:

Dady
veteran
veteran
Mesaje: 544
Membru din: 17 Oct 2004, 08:42
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de Dady » 28 Dec 2006, 19:44

Tu stii ce spun prietenii mei italieni referitor la chestia asta????? Tine aici: PICOLO, PICOLO....MA SI VEDE....
Cred ca e suficient....
Cit de mic as putea fii, nu uita ca eu sint alaturi de toate sectiunile sportive, asta pina una alta. Iar pescuitul la crap conparativ cu celelalte sectiuni ca si popularitate este...la locul lui....adica undeva unde fata de pescuitul stationar, spinning, musca etc ....este ....molto, ma molto, ma moltooooo...picolo e....si vede?????
Tu ce zici???? Pescuitul la crap,.... si restul LUMII....Eu as putea spune la fel de bine si invers.

Scrie răspuns