Inscrieri in Federatia Nationala de Pescari Sportivi

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 25 Dec 2006, 11:28

Malin,
Nu Popescu are nevoie de organizatorii de la crap, ci federatia. De ce confunzi acesta organizatie cu persoana mea? Ai fost la intalnirea de la alba iulia sa vezi ce s-a discutat? Spui ca demult ai afirmat ca este nevoie de o federatie. De ce nu ai luat aceasta initiativa? Ce te face sa crezi ca se creaza o masa de manevra? Simpla ta suspiciune? Vei ramane cu ea atata timp cat nu esti implicat in fenomen si aplici politica microbistului; stai in tribuna si fluieri. Nu iti contesta nimeni dreptul la aprecieri, dar ar trebui sa le faci in cunostiinta de cauza. Te obliga insasi deontologia profesionala. Spui ca m-am comportat oportunist la intalnirea de la alba iulia. Pe ce bazezi? Pe dl. Tarus l-am vazut de doua ori in viata mea, anul acesta. Nu ma intereseaza cu ce se ocupa, care sunt relatiile dintre voi, dar pentru constructia acestei organizatii, este nevoie de toate eforturile, indiferent ca ne placem sau nu. La cate a zis dl. Tarus despre FNPSR, nici n-ar fi trebuit sa-l bag in seama. Cred ca si dinsul s-a convins ca a gresit cand a facut aceste aprecieri la adresa noastra, vazand oamenii cu care a stat la discutii. Avantajeul meu fata de tine este ca eu nu traiesc din acest fenomen, pe care chiar il ajut, neavand rezultate ca pescar sportiv, dar punand in slujba lui capacitatea mea manageriala. Macar asta cred ca nu ai motive sa mi-o contesti. Cat destre favoruri, ma abtin. Eu vreau respect pentru ceea ce fac si cred ca o fac bine. Si pentru faptul ca nu am un termen de comparatie, pana acum tu nefacand alceva dacat sa dai din gura. Fapte, nu vorbe.

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 25 Dec 2006, 13:36

apsalba scrie: Ce te face sa crezi ca se creaza o masa de manevra? .
ti-am spus eu pe celalalt topic !!! :lol:
de vreo doua saptamani tot incerc sa-ti explic (si eu si altii)... si tu te faci ca nu pricepi...


PS: scuzati baieti ca m-am bagat si aici, ... , dar nu m-am putut abtine ! :lol: , dincolo tot ocoleste intrebarea asta :lol:
CRACIUN FERICIT LA TOATA LUMEA !
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 25 Dec 2006, 14:44

Efectiv, nu ma duce mintea la asa ceva. Ce sa fac! Tot incercati sa ma convigeti ca urmaresc ceva ascuns si eu nu pricep ce.

oanavictor
junior
junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Oct 2005, 22:13
Localitate: COMUNA TAMADAU ,SAT DARVARI ,JUDETUL CALARASI
Contact:

Mesaj de oanavictor » 25 Dec 2006, 21:17

apsalba scrie:Efectiv, nu ma duce mintea la asa ceva. Ce sa fac! Tot incercati sa ma convigeti ca urmaresc ceva ascuns si eu nu pricep ce.
@apsalba
Probabil va face placere ca numele dumneavoatra este scris si citit de un numar mare de pescari cu experienta competitionala pe care a-ti dori sa-i conduceti si manevra dupa bunul plac .
Oricum vi sa facut destula reclama gratuita si a-ti fost luat in serios de foarte multa lume pe site-urile pescaresti ,iar dumneavoastra nu a-ti oferit decat 2 lazi de puiet de caras care probabil era jumate mort iar restul nu se simtea prea bine .

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 26 Dec 2006, 08:59

Orizontul dumneavoastra domnule Oana se opreste la 2 lazi de caras. La popularea ce am facut-o au fost introdusi 24.000 bucati crap si caras. Nu aveti de unde sa stiti ca avem in stadiu de proiect 2 piste de competitii, probabil printre primele din Romania, ca am obtinut finantare de 2,56 miliarde lei, nerambursabili, fiind singura asociatie care depune proiecte de finantare pentru a crea conditii de pescuit pentru membrii asociatie, ca lucram deja la al doilea proiect sa facem 17 riuri din judetul Alba sa arate ca in Elvetia.
Faptul ca spuneti pe o postare anterioara ca ati invatat 4 copii sa pescuiasca, arata diferta de anvergura intre ce facem noi si ce faceti dumneavoastra.

Avatar utilizator
florentiniuga
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 06 Dec 2006, 21:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 26 Dec 2006, 13:38

apsalba scrie:...ca am obtinut finantare de 2,56 miliarde lei, nerambursabili, fiind singura asociatie care depune proiecte de finantare pentru a crea conditii de pescuit pentru membrii asociatie, ca lucram deja la al doilea proiect ...
Ca sa ne linistim, am putea sa aflam domnule Popescu, ce comision i-a revenit firmei dvs. din suma mentionata, pentru intocmirea proiectului de finantare?
apsalba scrie:Malin,
Nu Popescu are nevoie de organizatorii de la crap, ci federatia. De ce confunzi acesta organizatie cu persoana mea?
Pai acum in loc de popescustefan semnati apsalba si purtati aici o polemica in numele asociatiei, pe care sunt convins ca nu vi-o impartasesc integral toti membrii ei. Sau daca nu le convine, cum e vorba aia, sa scrie acasa :) ?! De ce n-am crede ca dupa infiintarea federatiei o sa semnati fnpsr si veti duce mai departe razboiul personal, ca mare finantator, pentru intemeierea unei federatii "mandre ca soarele de pe cer"? Nu uitati sa va gratulati vasalii cu denumirea "ostenii mei, vitejii mei". A, si vedeti cat vrea Jiji pe Zavoranca, am auzit ca face transferuri la primavara. Da bine la imagine. :D Dupa modelul partidului-persoana urmeaza federatia-persoana?

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 26 Dec 2006, 14:21

Te dezamagesc; am facut-o fara bani. Daca citesti ghidul de finantare postat pe www.afm.ro, o sa constati ca nu sunt eligibile costurile pentru intocmirea documentatiei de finantare. Asa ca nu este cazul. Castig suficient din alte proiecte ca sa mai iau bani pe un proiect pe care l-am facut in timpul meu liber.
PS Am alte gusturi decat Zavoranca.

Avatar utilizator
florentiniuga
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 06 Dec 2006, 21:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 26 Dec 2006, 15:11

Punctul asta l-am notat. A mai ramas unul de clarificat si nu o lua la propriu (ca de obicei). "Zavoranca" e doar o metafora.

Avatar utilizator
florentiniuga
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 06 Dec 2006, 21:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 26 Dec 2006, 15:14

www.afm.ro duce cumva la forumul de pe www.agvps.ro , ca are acelasi rezultat = 0

Avatar utilizator
florentiniuga
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 06 Dec 2006, 21:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 26 Dec 2006, 15:16

Oups, uite ca asa cum l-am scris eu merge :D

Scrie răspuns