PERMISE 2013

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: PERMISE 2013

Mesaj de old_radu » 07 Dec 2012, 21:55

@Tavi

...prea multe intrebari imi pui si vezi bine ca nu prea am bunadispozitia de a dialoga cu tine . Este a nu stiu cata oara , in acest topic , cand imi ceri explicatii la ceva ce nu ti-a fost tie adresat sau nu se refera la persoana ta.
...am zis "profil", iar acest cuvant are mai multe sensuri , nu doar chipul vazut dintr-un anumit unghi si aici am folosit sensul de "caracter predominant al cuiva"
...daca vrei iti dau ID-ul meu de mess si acolo "chatuim" cat doresti
...hai sa nu stricam topicul lui "APSHD"
:oops:

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: PERMISE 2013

Mesaj de old_radu » 07 Dec 2012, 21:58

@ Zamfi

...a nins marunt azi si s-a facut al dracu de frig
...asta o fi si explicatia ca nu avem ce face si mai "frecam" si noi netu .

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: PERMISE 2013

Mesaj de zavera » 07 Dec 2012, 22:28

audumbre scrie:
zavera scrie: Da, dar cand mă veţi propune staroste al pescarilor, voi îmbrăca iţarii, bundiţa, cămaşa cu arnici, voi încălţa opincile şi-mi voi găsi un clop pe măsură. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Trebe' intai sa vorbesti cu nen'tu Fanica . Asta-i un fel de Cioaba.
Dacă prin nea Fănică vă referiţi la persoana pe care pot cel mult să o bănuiesc, atunci nici o şansă !
Nu văd posibil un dialog între mine şi persoana respectivă. Nu sunt destul de charismatic ! :idea:

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: PERMISE 2013

Mesaj de zavera » 07 Dec 2012, 22:31

În altă ordine de idei, cred că am exagerat cu prezenţa pe acest topic ! M-a cam luat valul... :oops:

Îmi cer scuze, voi fi mult mai reţinut !

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: PERMISE 2013

Mesaj de rcorbu » 07 Dec 2012, 22:37

Sa vinaaa Faneeeee !
Daca apare si el atunci iar facem topicul cu cele mai multe vizualizari si poate ne da si adminu de-o bere ! :lol:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Tavi » 08 Dec 2012, 00:56

old_radu scrie:@Tavi

...prea multe intrebari imi pui si vezi bine ca nu prea am bunadispozitia de a dialoga cu tine . Este a nu stiu cata oara , in acest topic , cand imi ceri explicatii la ceva ce nu ti-a fost tie adresat sau nu se refera la persoana ta.
...am zis "profil", iar acest cuvant are mai multe sensuri , nu doar chipul vazut dintr-un anumit unghi si aici am folosit sensul de "caracter predominant al cuiva"
...daca vrei iti dau ID-ul meu de mess si acolo "chatuim" cat doresti
...hai sa nu stricam topicul lui "APSHD"
:oops:
old_radu
probabil ai vrut sa zici profil psihologic dar nu ti-ai gasit cuvintele.
Orice sens ai vrut sa-i dai profilului, psihologic, caracter sau vazut dintr-un unghi apartine unei persoane. Si aici se discuta idei nu persoane. Cel putin asa sper eu.
Dacat tot esti grijuliu cu topicul lui APSHD despre permise, imi ingadui sa sper si ca niste idei macar tangentiale cu permisele si pescuitul isi au mai mult loc aici decat pozele cu haine. Care sunt paralele cu subiectul.
Desigur e doar parerea mea.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: PERMISE 2013

Mesaj de tavistan » 08 Dec 2012, 01:57

Stiti ce este interesant? Individul acuzat de cel mai mult optimism (cel putin in ultimele pagini) este in realitate cel mai exigent si mai coerent in pretentii, in schimb cei care se "revendica" a fi (hai sa zicem) realisti au ingenuitatea de a spera ceva bun de la permisele de pescuit pentru 2013. Asteptati ceva nou de la ele? :?

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: PERMISE 2013

Mesaj de old_radu » 08 Dec 2012, 11:34

Tavi scrie:
old_radu
probabil ai vrut sa zici .....
...te asigur ca stiu foarte bine si am zis exact ceea ce am vrut sa zic , doar ca unii pricep , poate , mai greu
...sper ca nu imi faci tu reguli despre ce si cum sa scriu in forumul acesta
...o sa imi cer scuze anticipat pentru faptul ca nu o sa-ti mai raspund in acest topic .
Multumesc !

old_radu scrie:@Tavi


...daca vrei iti dau ID-ul meu de mess si acolo "chatuim" cat doresti

:oops:
...nu vrei totusi ID-ul ? :oops:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Zamfi » 08 Dec 2012, 12:07

tavistan scrie: Asteptati ceva nou de la ele? :?
Eu nici macar nu le astept! :twisted:

Dpmdv sunt o cheltuiala inutila pentru pescar ,deoarece nici un leu nu ajunge in ...apa! Cel putin in judetul Alba unde platesc eu permisul .Si cand l-am platit direct la ANPA si cand l-am platit la AJVPS, APS ,etc rezultatul pentru pescar/pescuit a fost acelasi =0! :evil:

Iar pentru aia de o sa vina cu explicatii/acuzatii cum ca noi suntem ,ca de fapt prin noi , ca cum(!) e turcu si pistolul, etc o sa le spun de pe acum ca nu au dreptate decat partial !
Cum zicea si Tavi ...e doar parerea mea :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Re: PERMISE 2013

Mesaj de SVF » 08 Dec 2012, 13:41

Nu are legatura cu permisele dar sigur are legatura cu pescuitul,e vorba despre educatie.
http://vimeo.com/26969986

Scrie răspuns