PERMISE 2013

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: PERMISE 2013

Mesaj de old_radu » 07 Dec 2012, 20:56

zavera scrie: ...Da, dacă mi-aş permite să o cumpăr din "micile mele economii". ...
...asta cu "micile mele economii" ai lamurit-o din start , e clar
...si in completarea tinutei , fac pariu ca ai purta pantaloni 3 sfert tweed verde sau maron inchis si precis nu ar lipsi bascuta .
...adica o tinuta "LONDON ANGLER" !
...gresesc ?

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Tavi » 07 Dec 2012, 21:06

Io ma dau batut...nu reusesc sa vad ce legatura au tzoalele alea cu ce discutam aici
Unde vrei sa ajungi?
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: PERMISE 2013

Mesaj de zavera » 07 Dec 2012, 21:10

old_radu scrie:
zavera scrie: ...Da, dacă mi-aş permite să o cumpăr din "micile mele economii". ...
...asta cu "micile mele economii" ai lamurit-o din start , e clar
...si in completarea tinutei , fac pariu ca ai purta pantaloni 3 sfert tweed verde sau maron inchis si precis nu ar lipsi bascuta .
...adica o tinuta "LONDON ANGLER" !
...gresesc ?
Da, dar cand mă veţi propune staroste al pescarilor, voi îmbrăca iţarii, bundiţa, cămaşa cu arnici, voi încălţa opincile şi-mi voi găsi un clop pe măsură. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Acuma, lăsand gluma la o parte, nu mă omor după britanici. Nu cred că aş putea trăi acolo şi nici nu e raiul de pe lume.
Puteţi să mă credeţi ! :|
Şcoala o au bună, viaţa mai confortabilă decat aici, dar...clima este mizerabilă, mancarea dizgraţioasă, femeile urate, preţurile mari, iar strada plină de negri. Pe acolo am devenit puţin rasist. :oops:

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: PERMISE 2013

Mesaj de zavera » 07 Dec 2012, 21:20

Tavi scrie:Io ma dau batut...nu reusesc sa vad ce legatura au tzoalele alea cu ce discutam aici
Unde vrei sa ajungi?
Este şi mişto-ul o cale, iar eu par o ţintă uşoară. Dar, nu-i cu supărare !

Chiar şi taică-meu mi-a zis, chiar astă seară : Du-te, nebunule, la Bucureşti, să schimbi lumea sau măcar Romania, stai în gazdă, zbate-te şi cand te saturi, vino acasă şi apucă-te de ceva serios, că tot nu pricep ce meserie ţi-ai ales !
Ce, dacă te făceai inginer ca mine sughiţai ?

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: PERMISE 2013

Mesaj de rcorbu » 07 Dec 2012, 21:22

zavera scrie: Chiar dacă citesc un pic de ironie în postarea dvs., nu mă jenez să vă răspund. :respekt:
Ironie ? ...ma faci sa-mi schimb parerea despre tine..buna pana acum
Daca vrei ceva rautacios atunci uite: multe din cele spuse de tine au fost ideile altora de pe site, tu doar le-ai formulat intr-o maniera mai elevata, oricum nu multi au aceasta calitate da a prezenta intr-o maniera mai elevata anumite idei.
Asta daca vrei ironie.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: PERMISE 2013

Mesaj de old_radu » 07 Dec 2012, 21:29

zavera scrie:...

Este şi mişto-ul o cale...
...te asigur ca nu e nici un misto , incercam doar sa-ti fac "profilul" si in mare parte cred ca am reusit .
...scuze daca te-am inoportunat pana acum !

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: PERMISE 2013

Mesaj de zavera » 07 Dec 2012, 21:33

rcorbu scrie:
zavera scrie: Chiar dacă citesc un pic de ironie în postarea dvs., nu mă jenez să vă răspund. :respekt:
Ironie ? ...ma faci sa-mi schimb parerea despre tine..buna pana acum
Daca vrei ceva rautacios atunci uite: multe din cele spuse de tine au fost ideile altora de pe site, tu doar le-ai formulat intr-o maniera mai elevata, oricum nu multi au aceasta calitate da a prezenta intr-o maniera mai elevata anumite idei.
Asta daca vrei ironie.
De-abia acum m-aţi lăudat, în accepţia mea ! Nu mi-am asumat nicicand paternitatea ideilor, ci am precizat chiar într-o postare că am înţeles aspectele astea după o serioasă documentare pe site-urile de pescuit ! Probabil că v-a scăpat postarea asta, nu-i o problemă ! :wink:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Tavi » 07 Dec 2012, 21:40

old_radu scrie:
zavera scrie:...

Este şi mişto-ul o cale...
...te asigur ca nu e nici un misto , incercam doar sa-ti fac "profilul" si in mare parte cred ca am reusit .
...scuze daca te-am inoportunat pana acum !
Si ce importanta are profilul, fata sau spatele?
Discutam idei sau cum se vede persoana din profil?
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
audumbre
senior
senior
Mesaje: 329
Membru din: 28 Noi 2012, 22:23
Localitate: pe unde intra vantul in tara

Re: PERMISE 2013

Mesaj de audumbre » 07 Dec 2012, 21:44

zavera scrie: Da, dar cand mă veţi propune staroste al pescarilor, voi îmbrăca iţarii, bundiţa, cămaşa cu arnici, voi încălţa opincile şi-mi voi găsi un clop pe măsură. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Trebe' intai sa vorbesti cu nen'tu Fanica . Asta-i un fel de Cioaba.
da-i prostului o scara , ca el o pune si coboara !

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Zamfi » 07 Dec 2012, 21:55

Acu chiar ca am dat-o de gard si cu topicul asta !
Deci ,ca tot e vorba de nea Fanica , poate ne spune el ce si cum va fi treaba cu permisele in 2013 . Apai daca nici Fane nu-i on topic io ma las :mrgreen:

Deci? :roll:

Ps: Radule nu ca m-ar interesa permisele alea (ca de fapt pe multi de aicea ...) ,da sa dam o senzatie de oameni seriosi :lol1: Ca uite ca mai avem cate un coleg tanar si destupat si noi il omoram cu plictiseala noastra de pensionari...
La Baia ninge? :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Scrie răspuns