PERMISE 2013

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: PERMISE 2013

Mesaj de zavera » 07 Dec 2012, 14:16

Tavi scrie:Ma, pana suntem o tara libera io pot sa cred ca e incorecta, tu crezi ca e corecta, omul crede si el ca e corecta si raspunde...poate ca am apreciat io gresit...sau nu...atata timp cat nu ne ofticam din asta e ok. :lol:
Nu m-am gandit nici un moment dacă întrebarea este corectă sau incorectă şi nici nu m-a deranjat să răspund.
Cu cat sunt lucrurile mai clare, cu atat mai bine ! Oricum, n-am nimic de ascuns ! :|

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Zamfi » 07 Dec 2012, 14:50

Tavi scrie:Ma, pana suntem o tara libera io pot sa cred ca e incorecta, tu crezi ca e corecta, omul crede si el ca e corecta si raspunde...poate ca am apreciat io gresit...sau nu...atata timp cat nu ne ofticam din asta e ok. :lol:

O pozitie ...corecta! :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: PERMISE 2013

Mesaj de old_radu » 07 Dec 2012, 14:53

zavera scrie:
Păi asta este ideea ! Dacă nu-i doare de pescuit, să-i atingi unde-i doare : la voturi !
Lipsa de raspuns sau raspunsul neconvenabil, pac, pe forumurile specializate !
Dar, acum este oricum prea tarziu !

...de vreo 20 de ani si mai bine ii tot atingem la voturi si am tot incercat variante si permutari :evil:
...se pare ca incet, incet tot la politica ajungem ...tu cu cine votezi ? :lol:

...acum ce vroiai sa incep sa-ti enumar cate petitii s-au facut sau sa ma laud cate am semnat si eu ?...degeaba !
...o sa treaca o perioada si poate o sa te acomodezi si tu cu realitatea lumii in care traim ...sau poate nu !?...sau poate se mai schimba lumea !?...mai sti !?

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Tavi » 07 Dec 2012, 14:59

Ii atingem pe dreac! Ii votam! Sa-i atingi la voturi, la ce oferta avem acum ar insemna sa nu ne ducem la vot.
Pentru ca in realitate nu avem de ales ci de rotit acelasi tip de politicieni, cel mult in diferite nuante de gri.
Io votez acum totusi, dar cu ecologistii! Na :P
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

lovefishing
junior
junior
Mesaje: 51
Membru din: 21 Iun 2012, 13:02

Re: PERMISE 2013

Mesaj de lovefishing » 07 Dec 2012, 15:21

wow,
unul dintre cele mai ciudate topicuri pe care le-am citit pe forum-ul asta
pe de o parte "optimistii", persoane care inca mai cred ca se poate face ceva pentru a salva pescuitul sportiv din tara noastra, pe de alta parte "pesimistii" sau mai bine zis "blazatii", cei care nu mai spera sau poate mai bine zis au obosit incercand sau dupa caz asteptand sa se intample ceva
spun ciudat pentru ca multi dintre "pesimisti/blazati" incearca sa distruga sperantele "optimistilor" desi scopul nostru al tuturor este acelasi

se pare ca, din pacate, cei pe care eu i-am numit "blazati" sunt pescarii cu experienta, multi dintre ei mai in varsta si care de-a lungul timpului au incercat si in unele cazuri poate chiar au reusit sa faca ceva pentru pescuitul sportiv din Romania
iarasi din pacate, se pare ca "optimistii" sunt persoane mai tinere, cu mai multa sau mai putina experienta, dar care se rezuma la discutii ideologice fara sa fi trecut la fapte ci mai degraba discutand si asteptand ca altii sa faca pentru ei
vreau sa mentionez ca nu am nici cea mai mica intentie sa acuz sau sa jignesc pe cineva si imi cer scuze anticipat in cazul in care cineva se simte lezat ... pur si simplu este parerea mea asupra acestui topic

sincer, eu ma regasesc in categoria "optimistilor", nici pe departe un pescar experimentat si recunosc ca nu ma pot lauda ca am facut ceva concret pentru pescuitul sportiv din Romania, dar, in limita timpului disponibil, sunt dispus sa incerc

revenind, daca radiografia mea este corecta este clar ca cele doua categorii se completeaza: optimismul, dorinta de afirmare si in unele cazuri chiar disponibilitatea de face ceva, cu experienta celor care deja au trecut prin asta

in acest caz care este rostul de a distruge sperantele?
nu credeti ca ar fi mult mai benefic sa alimentati sperantele celor care inca mai spera si mai mult, sa-i ajutati cu experienta voastra?

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: PERMISE 2013

Mesaj de old_radu » 07 Dec 2012, 15:24

lovefishing scrie:wow,
unul dintre cele mai ciudate topicuri pe care le-am citit pe forum-ul asta
...
...altu' :lol:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Zamfi » 07 Dec 2012, 15:37

Hai mai Radu fii si tu serios ! :lol: Uite cate pagini ai strans cu topicul tau ...

Mah deci cine vrea sa incerce sa (mai) schimbe ceva in pescuitul sportiv si modul cum arata azi raul Mures ,sa vina in 12 dec la Aiud ,seara pe la 18 si va avea ocazia sa-si spuna public pozitia in cadru organizat!
Nah! Nici asa nu e bine? :respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: PERMISE 2013

Mesaj de adiwolf » 07 Dec 2012, 15:44

pe mine ma primesti?! :twisted:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Re: PERMISE 2013

Mesaj de SVF » 07 Dec 2012, 15:53

old_radu scrie:
lovefishing scrie:wow,
unul dintre cele mai ciudate topicuri pe care le-am citit pe forum-ul asta
...
...altu' :lol:
Radule,sper din toata inima sa ma insel,dar optimistii de azi,pesimistii/blazatii de maine. :lol:

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: PERMISE 2013

Mesaj de zavera » 07 Dec 2012, 16:09

old_radu scrie:
zavera scrie:
Păi asta este ideea ! Dacă nu-i doare de pescuit, să-i atingi unde-i doare : la voturi !
Lipsa de raspuns sau raspunsul neconvenabil, pac, pe forumurile specializate !
Dar, acum este oricum prea tarziu !

...de vreo 20 de ani si mai bine ii tot atingem la voturi si am tot incercat variante si permutari :evil:
...se pare ca incet, incet tot la politica ajungem ...tu cu cine votezi ? :lol:



Sincer, greu de răspuns !

1. Cred că a vota, nu înseamnă, neapărat, să faci tu însuţi politică, ci să alegi direcţia în care să meargă ţara ta, în funcţie de oferte, programe, valoarea persoanelor implicate şi capacitatea dovedită sau estimată de a înfăptui programele oferite.
La cat mă pricep eu (votez de-abia a doua oară), nu am putut găsi nimic interesant în ce spuneau candidaţii din colegiul unde ar trebui să votez. Şi nici nu cunosc pe niciunul.
Asa că...nu pot da un vot pozitiv ! :twisted:

2. Părinţii mei mi-au spus să-mi bat singur capul, că de aia au cheltuit cu mine ataţia ani. Dacă nici atata nu ştiu, mai bine mă făceam zidar sau şofer de TIR (no hard feelings ! :D )

3. Am asistat la o dezbatere la televizor, pe parcursul căreia cineva încerca să spună ceva, iar oponentul îl întrerupea şi-l contrazicea, fără vreun argumeent, cat de cat, raţional. M-am lămurit ! Pe guralivul ăla obraznic şi arogant, nu-l votez.
Deci, votez reprezentantul ...celorlalţi ! :shock: Deci, voi da un vot negativ! :twisted:

Oricum, mă duc la vot! :D :D :D

Sper că sunteţi mulţumit ! :wink:

Scrie răspuns