PERMISE 2013

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: PERMISE 2013

Mesaj de zavera » 07 Dec 2012, 12:59

Multumesc !

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: PERMISE 2013

Mesaj de old_radu » 07 Dec 2012, 13:00

...wow , ce "rating" avem..... :lol:

gigi 2007
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 12 Oct 2007, 22:03

Re: PERMISE 2013

Mesaj de gigi 2007 » 07 Dec 2012, 13:06

zavera spune
[quote][/Chiar, s-a gândit cineva la trimiterea unui mic chestionar legat de viitorul pescuitului către principalele forţe politice, care cer duminică votul cetăţenilor quote]
- pai , viitorul pescuitului cu chestionar sau fara este sumbru. Atat timp , cat tu pescuiesti intr-o apa fara peste si in spatele tau se fura padurea de pe marginea lacului sau raului, despre ce vorbim ? Pe rauri pescuim intre doua . trei , buldozere ce sapa frenetic in albie dupa nisip sau mai stiu eu ce . In primul rand trebuie sa se respecte legile care sunt , lucru greu de crezut.
- grija asociatiilor in acesti ani a fost sa-si revendice zeci de km de ape, si ca un pescar sa aiba platite 10 taxe daca pescuieste in 10 judete , in rest mici fapte diverse..2-3 concursuri de pescuit prescolari si 1-2 populari cu 2 poze ca martor.
- propun albul ca si culoare permis 2013, probabil va indemna la pace intre asociatii si sa apara prin iulie ca sa mai vorbim si noi despre acest lucru.......

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: PERMISE 2013

Mesaj de old_radu » 07 Dec 2012, 13:19

...pe "principalele forte politice " ii doar fix la "banana" de pescuit
...iar pentru o simpla idee despre petitii , se poate incerca o cautare prin Google : "petitii online pescuit"

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Zamfi » 07 Dec 2012, 13:27

@ Zavera

Apreciez si multumesc.
O zi buna. :wink:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Zamfi » 07 Dec 2012, 13:35

miky scrie:
-sau puteti sa-i acordati un minim credit cuiva, care n-a demostrat nimic pentru pescuit, si nici nu e o personalitate in domeniu, dar vine cu alt discurs, dintr-o experienta proprie europeana minima, macar atat cat sa purtati cu el un dialog constructiv si obiectiv, in loc sa-i ingropati cuvintele cu superioritate de... superdezamagiti si obositi de atata experienta vero ! :mrgreen:


Nu cred ca am vorbit cu aer de superioritate ! Probabil ai ramas marcat de pe topicul cu flaiu :lol:

Iar daca eu sunt dezamagit si obosit in problema expusa este exact problema mea ! Nu am facut aici nici o referire la experiente mai mult sau mai putin "vero" (asta inseamna adevarat? Sau real ? Ca nu prea pricep cuvantul..:twisted: ) asa ca ...
Insa daca crezi ca ai ceva de expus aici, din propia ta experienta, esti liber sa ne impartasesti si noua .Mai ales ca se pare ca acum chiar ai ce spune ...

In rest se dovedeste faptul ca iarna asta e mai grea decat am crezut :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Tavi » 07 Dec 2012, 13:38

old_radu, am inteles, (sper :D ) acum, numa ca aia care au nevoie de campanie electorala si demagogie ca sa vanda ceva (permise, cotizatii) nu participa la discutia asta, din fericire as zice. De-aia nu intelegeam paralela, aici discutam niste idei despre ce am putea sau ar trebui sa facem. Nu vindem nimic, nu promitem nimic, nu vad locul cuvintelor demagogie si campanie electorala...
Acu ca e off-topic inteleg, dar discutia chiar a atins niste puncte interesante si e pacat sa omoram...doar ca e off topic...zic si eu.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Zamfi » 07 Dec 2012, 13:40

Tavi scrie:Zamfi, e incorecta intrebarea pentru ca
1. din cate am inteles, omul a sosit recent in Romania
2. daca nu a facut pana acum are tot timpul sa faca de-acum
3. numa cei care au facut ceva in ultimii 5 ani au voie sa vorbeasca? ca atunci ar fi o liniste mormantala pe aici...
Pai era doar o intrebare...Eu am si precizat ca nu am citit toate posturile ,asa ca m-am gandit sa o iau mai direct :lol: Daca a fost incorect ...mai greseste omu! In rest am apreciat raspunsul lui .Asa ,la intrebarea asta incorecta! Mai ales ca omul cred ca a inteles ce am intrebat si nu i s-a parut nimic incorect .Sau ...ma rog.

Si apropo , in ultimii 5 ani am facut si eu cam ce a spus omul acolo .Nimic legat de asociatii sau alte treburi care ar face sa ne mearga mai bine! Si nici nu am de gand sa fac ! O sa pescuiesc in conditii de legalitate atat timp cat mi se da voie. Si o sa apreciez eforturile facute de altii .Indiferent daca sunt sau nu incununate de succes. Pe cuvant! :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Tavi » 07 Dec 2012, 13:58

Ma, pana suntem o tara libera io pot sa cred ca e incorecta, tu crezi ca e corecta, omul crede si el ca e corecta si raspunde...poate ca am apreciat io gresit...sau nu...atata timp cat nu ne ofticam din asta e ok. :lol:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: PERMISE 2013

Mesaj de zavera » 07 Dec 2012, 14:13

old_radu scrie:...pe "principalele forte politice " ii doar fix la "banana" de pescuit
...iar pentru o simpla idee despre petitii , se poate incerca o cautare prin Google : "petitii online pescuit"
Păi asta este ideea ! Dacă nu-i doare de pescuit, să-i atingi unde-i doare : la voturi !
Lipsa de raspuns sau raspunsul neconvenabil, pac, pe forumurile specializate !
Dar, acum este oricum prea tarziu !

Scrie răspuns