Ce ne mai cumparam de la Expo Aventuri 2012

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Ce ne mai cumparam de la Expo Aventuri 2012

Mesaj de MatrixVR5 » 05 Mar 2012, 15:57

Expo Aventuri la pescuit si vanatoare 2012, editia a IX-a 15-18 martie !
Gasim ceva bun , ceva nou , ceva ieftin , ceva util ?
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ce ne mai cumparam de la Expo Aventuri 2012

Mesaj de T.Adrian » 05 Mar 2012, 16:18

Noi, ca pescari, ne cumparam ce ne surade mai tare si in functie de cat de plin e buzunarul.
Mai interesant in topicul asta ar fi sa ne zica exponantii cu ce vin la inaintare 8)
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

S.G. DRILL
veteran
veteran
Mesaje: 685
Membru din: 07 Mar 2012, 20:14
Localitate: Tulcea

Re: Ce ne mai cumparam de la Expo Aventuri 2012

Mesaj de S.G. DRILL » 11 Mar 2012, 09:34

in general am o ciuda pe bani cand vine vorba de scule de pescuit,dar ce ura pe bani voi avea la un targ de pescuit.
din pacate pentru mine si din fericire pentru iubirea vietii mele(sotia mea),in perioada targului voi fi plecat la munte si asa imi vor ramane si banii!!! :wallbash: :wallbash: :wallbash:

fanelul
veteran
veteran
Mesaje: 674
Membru din: 20 Aug 2009, 00:49

Re: Ce ne mai cumparam de la Expo Aventuri 2012

Mesaj de fanelul » 12 Mar 2012, 22:17

Eu unul m-am lamurit cu targurile astea. Acu cativa ani, ma pregateam de delta de primavara, am ajuns la targ hotarat sa improspatez cutia cu voblere. Umbland si comparand am constatat ca preturile erau mai mari decat in magazinele normale. Asta a fost confirmata de un mic expozant anul trecut. Anul asta un stand de 28mp costa 10000ron doar chiria. Evident mai sunt si alte cheltuieli probabil insemnate. Nu stiu daca pt categoria aste de produse si pt vremurile de acum merita reclama de care beneficiaza expozantii.
Oricum, eu unul le multumesc pt investitie, nu ratez nici un targ pt ca am ocazia sa aleg cu putin efort.
RX6 & Daiwa SS owner!

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ce ne mai cumparam de la Expo Aventuri 2012

Mesaj de MatrixVR5 » 14 Mar 2012, 08:44

Informatii:
http://www.expoaventuri.ro/wp-content/u ... A-2012.pdf
15-18 martie 2012
intre orele 10:00-18:00
Loc:
Piata Constitutiei
:D
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Re: Ce ne mai cumparam de la Expo Aventuri 2012

Mesaj de vijelie » 15 Mar 2012, 09:32

sa speram ca razboiul plasticelor o sa fie cu adevarat un razboi.... declaratiile importatorilor de relax sunt dure... acum sa vedem ofertele ... avand in vedere ca sunt 3 importatori fara ai mai pune la socoteala pe cei de la energo care anul acesta nu au mai venit la targ ne asteptam la preturi bune. Relaxul este prezent la standul Abrevis si la Caius. Ca in fiecare an Total fishing are cam cel mai mare stand. O noutate bine venite insa vine de la firma Big xxx care dupa cum stie toata lumea erau 100% pe crap... acum au o gama extraordinara de la Tubertinii la preturi accesibile. Mai multe detalii o sa bag diseara dupa o zi de colindat prin standuri.
CUMPARATURI ZBUCIUMATE!!!!!!!!!!!!!!!! :) :respekt:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ce ne mai cumparam de la Expo Aventuri 2012

Mesaj de MatrixVR5 » 15 Mar 2012, 09:58

Asteptam noutati din prima zi de Targ !
:respekt: :respekt: :respekt:
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Ce ne mai cumparam de la Expo Aventuri 2012

Mesaj de steff » 15 Mar 2012, 10:39

vijelie scrie:[...] Mai multe detalii o sa bag diseara dupa o zi de colindat prin standuri.
Suntem cu ochiu' pe tine :wink:... te asteptam cu detaliile.

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Ce ne mai cumparam de la Expo Aventuri 2012

Mesaj de kleniacul » 15 Mar 2012, 19:01

Fusei azi pe la tirg sa-mi iau o pereche de izmene de fly,waders pentru cunoscatorii de engleza.Plin de sperante ma indrept spre tirg,unde ajung la 11.30.Eram sigur ca voi gasi loc de parcare ,dar surpriza,sint,pentru public,doar vreo 60-70 de locuri pentru public,parcarea e imprejmuita cu gard metalic,multi parcind pe ultima banda .Politia Rutiera facea poze masinilor parcate neregulamentar, de suvenir,bineinteles,deci promotia de 50% este valabila la procese verbale,in primele 48 de ore.Prima promotie,bun.Incerc sa intru in parcarea libera,dar nu,e numai pentru expozanti,n-ai pile,pa.Asa am facut si eu,am intrat in parcarea supraaglomerata,fiind convins ca proprietarii masinilor blocate vor vedea numerele mele de telefon,sint pe toata aripa spate,inainte de a-mi jumuli stergatoarele.Avantaj pentru masinile cu numere de Bucuresti:parcarea in zona publicului este gratuita,dar niste conlocuitori certati cu munca ,dornici de banuti nemunciti,ocheau locurile libere si dirijau masinile din provincie ,apoi il tapau pe sofer de bani ,nimica toata,5 ron,deci a doua promotie a tirgului,asigurindu-i ca au ei grija de masina.Au pe dracu,masinile sint parcate alandala,greu iesi daca esti blocat,eu si cu alti 4 pescari am mutat cu miinile masina unui nesimtit,blocase doua masini,nu lasase nici un numar de telefon pe bord,sa vada prostii .A treia promotie a fost ca am avut inventarul complet,oglinzi,stergatoare,etc.Deja satul de promotii,pina sai ajung in tirg,intru.Surpriza:lume multa,cumparatori la greu,multa lume la Abrevis,marfa multa si diversa,au adus niste gume noi,fire,linguri,etc.Plus ca au adus o fabrica de muste, made by Leowb,care lega muste in direct,la cerere,tuturor celor care voiau,oferind si sfaturi de profil.Foarte buna idee,cu ocazia asta am vazut ca muscarii sau aspirantii,adica emergerii,ca mine,nu sint putini,iar Abrevisul are si fire bune,tipet-uri,cite ceva de fly.Continuarea mai tirziu.

mircioneolt
veteran
veteran
Mesaje: 938
Membru din: 12 Noi 2009, 13:25
Localitate: Rosiorii de Vede

Re: Ce ne mai cumparam de la Expo Aventuri 2012

Mesaj de mircioneolt » 15 Mar 2012, 19:16

dap un adevarat balci ca sa zic asa caci afara se mai vindeau si mici :mrgreen: imi pare rau ca am pierdut timpul dupa 5 ture de masina iar parcarea in fata era mai goala dar imprejmuit ca nah...doar se vindeau si arme in interior in loc sa fie pt tot romanu mai frumos la romexpo mai civilizat

Scrie răspuns