permis "alternativ"

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns

ati plati permis "alternativ" ?

da, nu mai vreau sa dau bani degeaba la ajvps-uri
62
98%
nu, mai bine dau bani la ajvps ca fac treaba buna
1
2%
 
Voturi totale: 63

horacleus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 281
Membru din: 13 Iul 2004, 12:51
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de horacleus » 19 Ian 2006, 09:09

Eu sint convins ca luptam amindoi, ca toti de aici, de aceeasi parte a baricadei :D.
Diferentele de viziune apar ,probabil, chiar din judetele din care provenim. :shock: :D In timp ce in Bihor se misca treaba, in Cluj e varza(a la Cluj). :? De ce crezi ca mult spinneri clujeni, in frunte cu dl. Cozma si-au vizat permisele in Bihor?
De aceea consider normal sa critic ajvps-ul Cj pina la disparitia lui sau a lor, a celor 2 mosnegi de la conducere.

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 20 Ian 2006, 10:49

vanatoruldepesti scrie:Eu am recunoscut deja ca in 2005 nu am mai platit si va marturisesc ca i-am determinat si pe altii sa faca la fel. Oricum si orice s-ar intampla, NU VOI MAI PLATI NICIODATA BANI HOTILOR DE LA AJVPS. Acum, ma folosesc de vremea proasta si incerc sa-i conving pe cei care vor sa plateasca la AJVPS sa mai astepte pana la 1 aprilie si sa plateasca atunci :wink:
P.S. Astept sa vad si eu daca o sa voteze cineva altfel....
si eu marturisesc ca NU AM PLATITI IN 2005 SI NU O SA PLATESC IN 2006 LA AJVPS. am fost convins de pescari mai batrani si mai intelepti ca si mine sa nu o fac (unul chiar a spus ca se supara daca platesc).
Prefer ca fiu HAIDUC si sa prind peste de pe apele stapanirii. Oricum pescuiesc in locuri greu accesibile chiar si pentru pescari destoinici de ce mi-ar fi frica de niste borfasi de al AJVPS (pe care de vreo 3 ani nu i-am vazut nici macar odata prin zona unde pescuiesc)

PACAT CA NU ARE AJVPSUL UN SITE UNDE SA II POT INJURA (ca atunci cand le-am cerut un numar de telefon sa ii sun daca vad un braconier au crezut ca sunt cu camera ascunsa)

Avatar utilizator
mihaimircea
veteran
veteran
Mesaje: 825
Membru din: 03 Aug 2005, 09:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mihaimircea » 20 Ian 2006, 13:47

Pe rauri nu controleaza nimeni la permis??

Eu unul nu am prea dat pe rauri pana acum, de aceea intreb.
Iarna nu-i ca vara.... dar incet incet ajunge sa fie.

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 20 Ian 2006, 14:41

mihaimircea scrie:Pe rauri nu controleaza nimeni la permis??

Eu unul nu am prea dat pe rauri pana acum, de aceea intreb.
Ba da.. cel putin pe unele...
Pe Buzau, de pilda, mai vin in control baietii de la filiala.. Asa se facu ca acum vreo 20 de ani aproape au venit in control si, cum nu aveam permis, mi-au luat batul. Aveam pe atunci o lanseta din bambus de vreo 4 m si grea de iti pica mana + o mulineta sipla reversibila...
Au zis ca daca ma duc sa fac permis, mi-o da inapoi.
Am facut permis, dar batul nu l-am mai vazut inapoi. :)

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 20 Ian 2006, 14:42

mihaimircea scrie:Pe rauri nu controleaza nimeni la permis??

Eu unul nu am prea dat pe rauri pana acum, de aceea intreb.
Ba da dar mult mai rar decat pe balti probabil datorita faptului ca este mult mai greu sa controlezi un rau decat o balta ce sa mai vorbim de riurile de munte unde este salbaticie si nu prea vad sa intre prin maracini dupa tine iar stilul de pescuit care este in miscare tot timpul te face sa nu stai intrun singur loc deci mai greu de reperat si localizat pt "controlorii de la AGVPS"

Avatar utilizator
mihaimircea
veteran
veteran
Mesaje: 825
Membru din: 03 Aug 2005, 09:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mihaimircea » 20 Ian 2006, 16:25

Mai nu stiu altii cum sunt dar eu vreau sa stau linistit pe malul apei. Daca doar ajvps poate sa emite un permis "recunoscut", ghinion, la ei vor merge banii mei. Asta e, ratiunea economica pura.
Iarna nu-i ca vara.... dar incet incet ajunge sa fie.

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 20 Ian 2006, 17:51

mihaimircea scrie:Mai nu stiu altii cum sunt dar eu vreau sa stau linistit pe malul apei. Daca doar ajvps poate sa emite un permis "recunoscut", ghinion, la ei vor merge banii mei. Asta e, ratiunea economica pura.
Corect si de acord cu tine...
Si mie imi place sa stau fara stres la pescuit

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 20 Ian 2006, 17:54

si mie imi place sa stau fara stres la pescuit
n-am nici cel mai mic stres ca mi-ar putea vreodata trece prin cap sa platesc permis la AGVPS . :D
nu stiu, da nu s-a intalnit hotzu cu prostu'
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
costi
veteran
veteran
Mesaje: 1473
Membru din: 03 Oct 2004, 16:47
Localitate: Deva

Mesaj de costi » 20 Ian 2006, 18:17

AJVPS fiind hotu'??? :twisted: :lol: :lol: :lol:

Just kidding.... Scuze, nu m-am putut abtine... :wink: :wink: :wink: :wink:
Imagine

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 20 Ian 2006, 18:25

Sorin scrie:si mie imi place sa stau fara stres la pescuit
n-am nici cel mai mic stres ca mi-ar putea vreodata trece prin cap sa platesc permis la AGVPS . :D
nu stiu, da nu s-a intalnit hotzu cu prostu'
Nu man... eu am platit si, probabil o sa mai platesc .. sper la asociatia noastra de la anul :)
Pentru mine e mai comod cand merg asa la pescit, fara durere de cap... Mai ales ca pe Prut nici nu poate fi vorba sa mergi fara permis.

Scrie răspuns