TVR si victor tarus !!!

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
qwe1qwe
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 29 Ian 2011, 13:13

Mesaj de qwe1qwe » 21 Ian 2012, 20:56

Asta e, intr-o tara bolnava vrem pescuit sanatos :(.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Mesaj de APSHD » 22 Ian 2012, 01:08

Oamenii de teapa lor mai bina ar trebui sa-i ignoram in totalitate.
Ar fi cel mai dureros lucru pentru ei sa observe ca nu sunt bagati in seama de nimeni.

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 22 Ian 2012, 01:18

Desanchi scrie:Nenea VT ia bani de la TVR care functioneaza din banii mei ,din abonamentul pe care sunt OBLIGAT sa-l platesc.
la Danut SRL te uiti? :lol: si ala functioneaza tot din banii tai, din abonamentul pe care esti obligat sa-l platesti. :wink:
hai sa fim realisti. :wink:

Daca tot a venit vorba de emisiuni despre pescuit...care va este cea mai simpatica emisiune? :roll:
sincer....decat reclama la dip-uri si boiless-uri prefer o reclama a unei incinte din Delta.

Natura si Aventura este intr-adevar o emisiune facuta din pasiune, chiar daca nu este dedicata in totalitate pescuitului. Ultimile difuzari au fost chiar interesante. Mai un pastrav, mai un rau, mai o priveliste...etc. Si cred ca-i singura emisiunea care nu plaseaza reclame.

Legat de reviste....prefer PM decat o revista in care se vorbeste 80% despre crap, nade minune si starea jalnica a tarii. Toti vorbesc mult dar nu spun mimic.

Avatar utilizator
alexc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 290
Membru din: 22 Mar 2007, 16:55
Localitate: Tulcea

Mesaj de alexc » 22 Ian 2012, 10:09

Lui VT i-am trimis odata un mail la care nu am primit raspuns. Am trimis din nou unul, intreband de ce nu mi se raspunde din moment ce pe site-ul lor scrie "vei primi un raspuns in maxim 24 de h". Intr-un final am primit un mail in care mi-a zis ca el nu are timp sa raspunda la mail-uri. Deci nu a avut timp sa imi raspunda la intrebarea pe care i-am adresat-o in primul mail, dar a avut ca sa imi zica ca nu are timp. Stupid.
Apoi, am trimis talonul de concurs din revista si in urmatorul numar am vazut ca am castigat o revista cu autograf. Nu am primit-o nici pana azi si nici vreun raspuns din partea lor.

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 22 Ian 2012, 12:11

Emisiunea lui VT are un rating impresionant si de aceea este difuzat, sunt multi care se uita, altfel sigur nu ar mai da pe post... :lol: , cat despre reviste ce sa zic, eu am fost abonat la ei ani de zile si multe reviste nu au ajuns din cauza postei romane, de cate ori am scris ca nu a ajuns revista, au trimis alta, pana la urma mie imi era jena sa mai scriu, degeaba am reclamat la posta ca tot fara rost...

horacleus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 281
Membru din: 13 Iul 2004, 12:51
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de horacleus » 22 Ian 2012, 12:29

M-am intilnit si eu odata, la un concurs de pescuit cu ''personajul'' respectiv.Mi-a lasat o impresie jalnica.O fi(fost) el pescar la viata lui, dar ca om e ''subtire'' rau...

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Mesaj de steff » 22 Ian 2012, 12:32

grecu scrie:"Natura si Aventura" este o emisiune corecta !!!
:respekt:

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 22 Ian 2012, 13:25

kzoli scrie:Emisiunea lui VT are un rating impresionant si de aceea este difuzat, sunt multi care se uita, altfel sigur nu ar mai da pe post... :lol: , cat despre reviste ce sa zic, eu am fost abonat la ei ani de zile si multe reviste nu au ajuns din cauza postei romane, de cate ori am scris ca nu a ajuns revista, au trimis alta, pana la urma mie imi era jena sa mai scriu, degeaba am reclamat la posta ca tot fara rost...
era o cerere asa mare incat nu aveau destule reviste si pentru cei de la posta asa ca isi opreau si ei una sa ceteasca , pe spinarea ta :lol: :P

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Mesaj de rcorbu » 22 Ian 2012, 17:07

Acum cine a citit cartea "Cu lanseta pe ape de munte" poate una din putinele carti din vremea lui Ceausescu poate ii mai recunoaste si cate un merit fie el cat de mic.
Si parca mai bine el ca si pescuieste sau macar misca undita decat unii care insira 10 lansete pe o prajuna si asteapta pana pica un crap..ala nu e pescuit de placere, de relaxare..eu ma enervez cand vad campionate de crap la F&H.

Petre D.
junior
junior
Mesaje: 69
Membru din: 31 Dec 2007, 17:43
Localitate: Brasov

Mesaj de Petre D. » 22 Ian 2012, 17:32

Nu am nimic cu nimeni dar este unul care nea reprezentat pe timpu lu bau bau si e cu noi si acuma a scris o serie de carti despre cea ce noua ne place. Sint multi alti care ii platim sasi bata joc de noi.Eu zic ca nu are rost sa ne inraim intre noi sintem o familie prea frumoasa ca sa ne urim.

Scrie răspuns