Sa facem cunostinta ...

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Sa facem cunostinta ...

Mesaj de Nemernic » 01 Iun 2010, 12:29

Salut ... mincinosilor :respekt:
Am tot cautat pe acest forum, un subiect dedicat celor noi-veniti. Tocmai ptr ca nu am gasit ceva asemanator, m-am gandit sa deschid un subiect ptr cei ca mine.... asadar sa facem cunostinta :
Ma numesc Gabi Dobre, 29 de ani... sunt din Bucuresti ... si se pare ca m-am infestat cu virusul "Spinng". Boala am luat-o anul trecut, prin toamna..... si din pacate doctorii nu au leac ptr asa ceva. Pentru a face fata "bolii" m-am echipat la inceput cu o lanseta Okuma Alumina 2,40 m 5-25 gr + mulineta Okuma Zeon ZR 30 (numai ptr d-na dintoasa).... table, silicoane, plastice si alte minunatii. M-ai nou mi-am facut cadou :roll: noua lanseta de la Attack ... Spin Accent X-pert de 2,40 m cu o actiune de 6-28 gr ... putin mai teapana ca Alumina...(m-am gandit sa fie ptr dintoasa si salau)... ca fir folosesc un PP 0,13.
Zilele astea, daca nu cumva chiar astazi, o sa intre si partenerul meu de spinning.... d-ul Sergiu ... un alt "pacient" ....
Va salut si .... bine v-am gasit.
P.S.: sper ca sa gasim aici, intelegere, bunastare si multe sfaturi ....
"Dahat" pe bete va doresc :elkgrin:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 01 Iun 2010, 12:30

Salut,
Bine ai venit
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Dornea Ionut
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 09 Iul 2006, 20:40
Localitate: Ploiesti / Prahova
Contact:

Mesaj de Dornea Ionut » 01 Iun 2010, 12:32

:wink:
Messenger: dorneai
Mail: dorneai@yahoo.com

In rest, va... fir intins si peste-n punga...
Ca sa iti dai seama cat de prost esti, trebuie sa gandesti totusi putin ;)

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Mesaj de kingofbeasts » 01 Iun 2010, 13:05

Salut si bine c-ai facut pasul de la simpatizant la membru cu drepturi depline. :wink: :)
genul asta de topicuri suna ca intalnirile anonimilor (ex.AA). poate din cauza asta nu s-a deschis un asemenea topic :lol:
sau poate ca e mai putin important cine suntem si mai important schimbul de experienta. :idea:

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 01 Iun 2010, 13:15

Salut Nemernic (ule) si bine ai venit !
Oricine ai fi :wink:

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Mesaj de rine » 01 Iun 2010, 13:40

kingofbeasts scrie:Salut si bine c-ai facut pasul de la simpatizant la membru cu drepturi depline. :wink: :)
genul asta de topicuri suna ca intalnirile anonimilor (ex.AA). poate din cauza asta nu s-a deschis un asemenea topic :lol:
sau poate ca e mai putin important cine suntem si mai important schimbul de experienta. :idea:
atentie si mare grije :!: sa infiintat politia concediilor medicale :!: o sa mergeti la peste in c.o.si n-o sa mearga explicatia ca:asa mi-a recomandat medicul :lol: :lol:

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 01 Iun 2010, 13:45

rine scrie:
kingofbeasts scrie:Salut si bine c-ai facut pasul de la simpatizant la membru cu drepturi depline. :wink: :)
genul asta de topicuri suna ca intalnirile anonimilor (ex.AA). poate din cauza asta nu s-a deschis un asemenea topic :lol:
sau poate ca e mai putin important cine suntem si mai important schimbul de experienta. :idea:
atentie si mare grije :!: sa infiintat politia concediilor medicale :!: o sa mergeti la peste in c.o.si n-o sa mearga explicatia ca:asa mi-a recomandat medicul :lol: :lol:
:lol: Acum bugetari fac greva ..asa ca liber la pescuit :wink:
Oricum politia concediilor medicale poate controla doar la solicitare firmei ... va intelegeti cu colegii :wink: de dea un telefon inainte sa trimita seful controlul si e rezolvata treaba :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 01 Iun 2010, 13:45

rine scrie:[atentie si mare grije :!: sa infiintat politia concediilor medicale :!: o sa mergeti la peste in c.o.si n-o sa mearga explicatia ca:asa mi-a recomandat medicul :lol: :lol:
N-are nimic.... luam fara plata daca e vorba de d-na dintoasa :lol:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Mesaj de rine » 01 Iun 2010, 13:51

daca sefu,e pescar si-ti citeste ispravile stiind ca esti bolnavior ai pus-o :?

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 01 Iun 2010, 14:05

rine scrie:daca sefu,e pescar si-ti citeste ispravile stiind ca esti bolnavior ai pus-o :?
Nu stie cu ce se mananca spinning-ul. E adeptul stationarilor cu berea si grataru'n fapt.... :shock:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Scrie răspuns