Hotie in jud. Tulcea...inca una

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Hotie in jud. Tulcea...inca una

Mesaj de Bogdan_Alex » 01 Apr 2010, 12:57

Dupa inlaturarea lui Liviu Mihaiu de la guvernarea Deltei, ca deh...nu era in cooperativa cu "piovra", inca o perla made in Tulcea:

Nu se mai pot plati taxele reprezentand contravaloarea permisului ANPA la trezorerie!!! De ce?? Pentru ca singura asociatie din orasul Tulcea este AJVPS ...ce coincidenta. Cu alte cuvinte esti cam strans cu usa sa fi membrul lor contra unei sume pt care fac foaaaarte multe lucruri pentru tine, atat de multe incat nici ei nu stiu daca ii intrebi.

Eu nu sunt din Tulcea, dar am fost informat de cineva care a incercat sa plateasca la trezorerie apoi sa-si aleaga singur asociatia. Daca are cineva mai multe amanunte de la fata locului, e binevenit sa ne impartaseasca si noua.

Avatar utilizator
alexc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 290
Membru din: 22 Mar 2007, 16:55
Localitate: Tulcea

Mesaj de alexc » 01 Apr 2010, 13:38

Eu sunt din Tulcea. Nu mai platesc nimic, ma duc la pescuit cand trebuie si unde trebuie, respect perioadele de prohibitie si aia e.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 01 Apr 2010, 14:07

la trezorerie sunt obligati sa ii primeasca banii.
crede-ma ca nu au cale de intors, altfel nu respecta HG si s-au ars, zboara toti din scaune cu tot cu finantistul sef de acolo si nu cred ca risca cineva asta pt o icra sau o pana de somn.
merg si ei la intimidare si daca este unul slab de inger........
mai era cineva din Pitesti care tot asta zicea si pana la urma a rezolvat.
totul depinde de cel care solicita acel lucru, depinde de el daca se lasa calcat in picioare sau stie sa isi caute drepturile si daca permite acelor functionari platiti si din banii lui sa se comporte astfel

apscaras
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 291
Membru din: 03 Noi 2008, 05:10
Localitate: Resita
Contact:

Mesaj de apscaras » 01 Apr 2010, 14:55

sunt obligati sa va incaseze banii la trezo,eu primesc chitante din toata tara zilnic

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Mesaj de nasolu » 01 Apr 2010, 19:26

Coincidenta sau nu,singura asociatie din Pitesti e tot AJVPS,asociatie care n-a facut nimic pentru pescari de cand ma stiu si nici Finantele Publice Pitesti n-au vrut sa-mi incaseze taxa de 30ron,mi-au motivat diverse pretexte...pana la urma,vazand ca-s dus cu pluta,mi-au eliberat-o :twisted: !Grijania lor de birocrati corupti... :twisted: !

alex_coman
junior
junior
Mesaje: 31
Membru din: 08 Iul 2007, 12:00

Mesaj de alex_coman » 01 Apr 2010, 21:45

stiam ca in tulcea mai e si ASPR (www.asprdeltadunarii.ro)

Ai incercat la ei? Eu am permisul de la ei dar filiala din Cta (sinoe)

Avatar utilizator
IlieNeamt
veteran
veteran
Mesaje: 1271
Membru din: 31 Mai 2009, 16:33
Localitate: Piatra-Neamt
Contact:

Mesaj de IlieNeamt » 01 Apr 2010, 22:36

Eu vad ca sunt mai multe asociatii care pot elibera permisnul ANPA in judetul Tulcea.

Verificati REGISTRU UNIC DE EVIDENŢĂ AL ASOCIAŢIILOR PESCARILOR SPORTIVI conform O.M.A.P.D.R. nr. 20/2010

http://www.anpa.ro/index.php?v=subcat&i ... ubmeniu=25
www.pentrupescuit.ro

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 01 Apr 2010, 23:53

judetul Tulcea nu e egal cu ORASUL Tulcea, la care ma refeream eu. Distantele sunt destul de mari si incomode daca stai sa alergi prin tot judetul.

Scrie răspuns