tibanu premiat

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pupu
veteran
veteran
Mesaje: 608
Membru din: 19 Iun 2004, 09:08

Mesaj de pupu » 05 Mai 2005, 10:56

Si uite asa asa ca de suntem in Romania orice rahat e dat cu parfum si esti sfatuit sa treci pe trotuarul celalalt ,numai la noi ti se spune sa nu te uiti sau sa schimbi canalul si cei care ies afara stiu despre ce vorbesc ,nu va mai mirati despre parerea altora despre noi

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 05 Mai 2005, 11:07

Ei, vedeti? aici gresim noi(romanii). Nu stim sa ne respectam. ne place sa traim in mediocritate, ne complacem in tot felul de compromisuri, etc. Ca si consumatori, ar trebui sa fim mai pretentiosi si mai categorici. Si nu numai cu emisiunile de pescuit, ci cu orice serviciu care ni se cuvine sa-l primim la un anumit standard.
Dar durerea e ca la noi se aplica foarte bine vorba catecului: "las-o mah ca merge-asha..." :?
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 05 Mai 2005, 11:16

Ce cred ca ar trebui sa retina domnul MariusC din aceasta discutie este ca exista si astfel de pareri intre pescari (consumatori). Si aceste pareri nu sunt doar a celor cativa de pe forum, ci a multor altora care nu acceseaza internetul. Am vorbit cu multi si regretul pentru existenta acestei emisiuni si pentru colaborarea Arrow-Tibanu este destul de raspandit. Nu trebuie sa ne lamureasca pe noi de justetea actiunilor si premiilor date. Suntem putini. Trebuie sa-i lamureasca pe cei multi. Asta nu se face pe forum, ci prin actiuni de piata.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 05 Mai 2005, 11:34

Ce actiuni de piata , ca nu inteleg ?

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 05 Mai 2005, 13:04

Adica prin marketing-ul firmei (aparitii TV sau in presa), daca ti se pare ca "market" e mai pe romaneste decat "piata". Poate ca politica firmei va fi sa continue in acelasi stil si sa-l premieze si anul viitor, acceptand prin asta, dupa cum se vede, pierderea unui numar de clienti.

Dady
veteran
veteran
Mesaje: 544
Membru din: 17 Oct 2004, 08:42
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de Dady » 05 Mai 2005, 13:06

Salut Mihai, vezi ca am trecut pe YAHOO, COM, in rest am aceiasi adresa.Salut Pupu, sint mai mult de cit intr-u tptul de acord cu tine. Traim cam asa ca asa a dat Domnul. Nu stim ce si cit ni se cuvine pe lumea asta. Cred ca este un pic de educatie peste care s-a cam trecut cu vederea. Cu atit mai mult, ca nu mai avem emisiuni Tv despre pescuit, ar trebuii sa fim mai atenti la ce ni se ofera. Totul este o cacialma. Eu nu asist la asa ceva., desi imi pare rau ca nu avem cit de multe si la concurenta emisiuni de specialitate. Cred ca le CIAU DARVIN si-ar gasi locul.
Mihai , daca vine colegul pe la Valcea sa-l rogi sa treaca pe la mine, sa-ti trimit miste mada.Si poate si alte cele. Italienii nu mi-au dat nici un raspuns la bilute.
Dady

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 05 Mai 2005, 14:33

scuze pt mesajul off topic, dl. daddy va rog sa va modificati si in proil adresa de e-mail, ca genereaza mesaje de eroare......

Avatar utilizator
gemba111
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 243
Membru din: 11 Mar 2005, 20:52
Localitate: tg_mures

Mesaj de gemba111 » 05 Mai 2005, 18:26

ami place atitudinea ta DADY,bravo

Dady
veteran
veteran
Mesaje: 544
Membru din: 17 Oct 2004, 08:42
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de Dady » 05 Mai 2005, 19:00

Numai acum ce am luat legatura si cu Mihai, el are dreptate, emisiunea se adreseaza unei anume categorii de pescari, dar nu pot sa trec cu vederea faptul ca noi vrem sa vedem o emisiune a noastra nu numai a unora. Noi criticam in final nu emisiunea in sine, ea poate exista si sa dea Domnul sa fie cit mai multe, ci atitudinea protagonistului. Eu ma simt de doua ori frustat, o data ca in aceste emisiuni sint tratat ca si inexistent eu, cit si voi toti cei ce nu va regasiti acolo, si in al doilea rind, cu larga contributie a firmei Arrow, trebuia sa impart acelasi podium cu o persoana care nu mi-a facut nimic, dar nu are nici un merit sa primeasca acelas trofeu pe care daca noi ceilalti il meritam el nu-l merita. Ca face emisiunea pe care o face, asa cum vrea el si producatorul lui, este alta treaba, cine vrea se uita... eu unul ....NU
Intotdeauna am pastrat o amintire cit mai placuta a acestei firme, chiar daca nu foloseam sculele de la ei, mergeam ori de cite ori eram in Buc. la sediu sa-mi vad pe bunul meu prieten Gigi Pirvu, om de mare valoare si stima. Si cam la atit se rezuma vizita mea acolo
Ce-o mai face nea Gigi, sincer mi-e dor de el.
Dady

TheBeast
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 5
Membru din: 05 Mai 2005, 19:25
Localitate: Montreal, CA

Mesaj de TheBeast » 05 Mai 2005, 19:56

Tibanu nu e individu care pe vremuri realiza emisiunea "feriti-va de magarus", pe TVR1 ? indivizii seamna aproape perfect. :mrgreen:
Cred ca ar fi mai bine sa se intoarca de unde a plecat.
UNIX is simple. It just takes a genius to understand it.

Scrie răspuns