Apare rovigneta???

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
CC59
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 233
Membru din: 09 Apr 2006, 12:19
Localitate: panciu,vrancea
Contact:

Apare rovigneta???

Mesaj de CC59 » 13 Feb 2007, 13:20

Uite ce am gasit pe un forum:
Ultima "noutate" de la AGVPS .
din discutia purtata azi 13 febr.m-au "trimis" politicos la asociatia Diana(in curtea
lor),iar cei de acolo mi-au spus ca permisele pe 2007 se vor elibera incepand cu 10-15
Martie iar pretul unui astfel de permis(cu vigneta inclusa obligatorie) este in jurul a
2.200.000 lei.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 13 Feb 2007, 13:32

nu stiu cum o fi rovignieta aia dar permisele pe 2007 in Resita se elibereaza deja fara a fi impusa nici o rovignieta ...

astept si eu si alte pareri ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
meas
veteran
veteran
Mesaje: 673
Membru din: 10 Feb 2007, 15:06
Localitate: Arjeplog-Suedia.

permisul

Mesaj de meas » 13 Feb 2007, 15:05

Sper ca te inseli cu pretul ala :shock: :shock:
Chiar asa mare sa fie diferenta de la un an la altul?
Pe 2006 am platit 70+5 ron(aia 5 erau ca mi-am facut permis nou)pentru Delta, la AJVPS Tulcea.
Daca o tin asa cu preturile se vor inmulti "braconierii" :lol: :lol:
Cine-i harnic si munceste taie-n Delta stuf........si dimineata e primul la pescuit!!

rosu r.
veteran
veteran
Mesaje: 760
Membru din: 10 Aug 2006, 14:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de rosu r. » 13 Feb 2007, 15:12

Nu exista asa ceva! Mult prea mare pretul!
Acum ceva timp din discutiile cu seful ANPA pentru muntenia de sud am inteles ca intradevar vor sa bage rovinieta dar pretul ei va fi in jur de 20 RON cand pleaca de la ei!
Restul este adaosul asociatie , daca este!

Avatar utilizator
meas
veteran
veteran
Mesaje: 673
Membru din: 10 Feb 2007, 15:06
Localitate: Arjeplog-Suedia.

rovinieta

Mesaj de meas » 13 Feb 2007, 15:16

Si cam ce rost are rovinieta asta?Taxa dubla de pescuit?O data plata permisului plus rovinieta?
Eu stiu ca daca platesti ceva trebuie sa ti se ofere ceva in schimb.La rovinieta ce se ofera?
Dreptul de a calatori pe ape? :shock: :shock:
Cine-i harnic si munceste taie-n Delta stuf........si dimineata e primul la pescuit!!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 13 Feb 2007, 17:07

Rovinieta auto a aparut. Aia pentru pescuit mai are de asteptat. In laboratoarele lui gigi stefan se cloceste un ordin prin care sa elibereze prin agentie un timbru pe care sa-l aplice pe ceva ce nici el nu stie. Il anunt de pe acum sa renunte la idee, pentru ca, pana nu se schimba legea, ce vrea sa faca el este o prostie. Bataia care se da intre ANPA si CNAFP este, nu binele pescuitului, ci cine va dijmui fondurile europene. Fetitele taticilor saraci angajate la ANPA si care habar nu au cu ce se manaca pescuitul, si angajate la serviciu strategic pentru implementarea programelor europene, le-au fost deja majorate salariile cu 75%, creand disensiuni intre vechii locatari ai agentie si noile dive cu forme apetisante si minte ioc. Juristii lui gigi sa-si faca bine temele fiindca vor avea surprize.

Avatar utilizator
meas
veteran
veteran
Mesaje: 673
Membru din: 10 Feb 2007, 15:06
Localitate: Arjeplog-Suedia.

Mesaj de meas » 13 Feb 2007, 17:25

Intrebarea ramane totusi:noi, pescarii,ce beneficii avem din plata unei taxe in plus??? :? :? :? :shock: :shock: :shock:
Cum ziceam:platim pentru servicii nu sa facem unora c..ul mare :twisted:
Cine-i harnic si munceste taie-n Delta stuf........si dimineata e primul la pescuit!!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 13 Feb 2007, 19:37

Noi ne vom opune acestei taxe suplimentare, chiar prin instanta. Este ilegala. Gigi ar trebui sa urmareasca ce se face cu fondul special de 16% care se constituie din incasari si care se varsa nu stiu pe unde, asta si din cauza asociatiilor care nu stiu sa beneficieze de el.

Avatar utilizator
dan popa
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 01 Dec 2006, 09:33
Localitate: Focsani , Vrancea

Mesaj de dan popa » 13 Feb 2007, 20:04

220 LEI taxa permis pe 2007?
La banii astia ma las de pescuit sportiv........si mai cred ca se vor inmulti braconierii....
Pai astia in loc sa dea banii pe permis , cumpara setci monofilament si dau baietii la peste cu plasa la greu.....
Nu merita , filiala nu face nimic pentru a intretine sau popula cu peste baltile sau alte locatii de pescuit din judet (cel putin in Vrancea asa este)
RUSINICA!!!! :lol1:

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Re: Apare rovigneta???

Mesaj de luci_t » 13 Feb 2007, 22:02

Am vizat permisul pe 2007 si taxa a fost de 80,00 lei. In privinta altor taxe cei din arad habar nu au. Nici macar o data concreta de incepere a prohibitiei la stiuca nuau stiut sa-mi spuna(asta era la inceputul lunii februarie) :(

Scrie răspuns