Pescuit de foame la Piatra-Neamt

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
stiuca
veteran
veteran
Mesaje: 660
Membru din: 04 Ian 2008, 17:16
Localitate: Romanica

Mesaj de stiuca » 27 Ian 2010, 18:11

FARIO nu te opreste NIMENI sa te duci si singur ,daca ai posibilitate si fale in ciuda la cei care NU PRIND PESTE :P I-ar daca am fi prins asa ceva orcare tot in tigae ii puneam ,asta ca sa nu fim prea ECOLOGISTI . :?:
Deviz: Toti pescarii sunt mincinosi sau la pescuit se duc doar mincinosii ,Senior Victor.

c.catalin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 189
Membru din: 09 Dec 2009, 15:45
Localitate: bucuresti

Mesaj de c.catalin » 27 Ian 2010, 22:18

alt oras, alta scara, aceleasi personaje : FOMISTII
trist, foarte trist :cry: :cry:

http://www.youtube.com/watch?v=ww_oSMLd ... r_embedded#

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 27 Ian 2010, 22:28

c.catalin scrie:alt oras, alta scara, aceleasi personaje : FOMISTII
trist, foarte trist :cry: :cry:

http://www.youtube.com/watch?v=ww_oSMLd ... r_embedded#
Stiu f bine locul ala pt ca pe acolo pescuiesc eu vara. E pe Dambovita langa Grovavesti, spre Podul Cotroceni. Pacat, am prins si strapazani, si bibani ba si cativa carasi frumosi. Mai bine nu ar mai seca apa, ca uite asa profita fomistii!

c.catalin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 189
Membru din: 09 Dec 2009, 15:45
Localitate: bucuresti

Mesaj de c.catalin » 27 Ian 2010, 22:39

spre finalul filmului, tot fomistul de jos era revoltat ca de ce il filmeaza fara sa-i dea el voie ???
si ghici unde este paza ? nicaieri ...
si asta la 2 pasi de cotroceni

ca la noi ...

c.catalin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 189
Membru din: 09 Dec 2009, 15:45
Localitate: bucuresti

Mesaj de c.catalin » 27 Ian 2010, 22:41

scuze daca sunt off-topic ...

lucky_51
veteran
veteran
Mesaje: 549
Membru din: 14 Ian 2009, 21:08

Mesaj de lucky_51 » 28 Ian 2010, 07:38

Nasol, cand era mai interesant a-ti dat-o cotita cu altceva si nici nu-i de mirare, Bucuresti mandria tarii ! :D

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Re: pentru vasian

Mesaj de kuin tauti » 28 Ian 2010, 11:14

GABI(BLONDUL) scrie:Eu nu fac decat sa ma adaptez la un mod de viata impus de un sistem care nu imi permite sa devin atat de integru pe cat ar vrea constiinta sa fiu.
d´apoi cam asta cre ca facem toti... , dar cel satul nu-l crede pe cel flamind... iar cind ti-e foame si frig nu te poti gindi si la altceva...

moral , caracter , integritate etc sint luxuri pe care omul sarac nu si le poa permite in ultimul timp...

si aici o mare vina o duce conducerea caci situatia in care e tarisoara aia e jalnica... iar mie nu imi vine sa cred ca daca am duceo olea mai ghine ar sta lumea capra pt un chitic la kiptala sau mai stiu io pe unde prin lume....

Avatar utilizator
IlieNeamt
veteran
veteran
Mesaje: 1271
Membru din: 31 Mai 2009, 16:33
Localitate: Piatra-Neamt
Contact:

Mesaj de IlieNeamt » 28 Ian 2010, 13:32

x 8)
www.pentrupescuit.ro

vasian
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 6
Membru din: 01 Noi 2004, 23:17

Mesaj de vasian » 28 Ian 2010, 13:40

@liviubujy :

Eu stiu daca ai dreptul la replica ? Si nu stiu ce am facut fara acordul tau dar sa lasam astea deoparte domnule LIVIU BUJI si sa nu intram mai in amanunte (stii tu de ce)
Asta cu pescuitul numai la voblere si la jiguri e o mare minciuna iar pestii de sub 1 kg au fost eliberati e o minciuna si mai mare: puteti vedea poza de mai jos ca pastravul din gura celui mare nu avea mai mult de 200 gr (sa stii si tu ca nu e unul singur). Cred ca astfel de pastravi intre 150 -si 300 gr au fost luati de echipa FOMISTILOR pe parcursul a 3 ani vreo 3-400 de bucati. (mai ales in anul 2009 prinsi numai la vierme in prohibitie).
Asa ca nu le mai lua apararea prietenilor tai.Legat de pozele de pe WWW.FISHERMAN.RO cred ca 90% dinte pesti au fost eliberati. Am mai scris despre asta : nu stiu daca unii cunosc cuvantul ELIBERAT.

@Blondu
Vad ca raspunzi numai la ce i-ti convine : legat de comercializarea pastravilor prinsi nu ai nimic de adaugat ? Piata de desfacere a capturilor e destul de larga : pensiuni si magazine de pescuit !
Sau de numarul pastravilor prinsi si retinuti sub limita legala (se vede si in poza cum dansati langa ei)
Legat de mentalitate ar fii bina sa vorbesti de tine si de echipa ta, altii si-au schimbat-o de mult timp.

Imagine

user_chior
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 28 Mai 2009, 20:14

Re: pentru vasian

Mesaj de user_chior » 28 Ian 2010, 14:29

GABI(BLONDUL) scrie:Eu nu fac decat sa ma adaptez la un mod de viata impus de un sistem care nu imi permite sa devin atat de integru pe cat ar vrea constiinta sa fiu.
Mentalitatea poorului roman - Ne meritam soarta ... Noi vrem dar nu putem

Trage frate de tine si o sa poti sa fi mai bun ... toti gandesc ca tine ... de aia nu se va schimba ceva vreodata!!!!!!

Contextul chiar nu conteaza ... fapta ramane!!!

Scrie răspuns