boala grea

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

2door
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 148
Membru din: 29 Noi 2006, 18:15
Localitate: dragasani

boala grea

Mesaj de 2door » 06 Feb 2009, 09:46

cam de cate ori intr-o zi va ganditi voi sa lasati toate treburile balta si sa fugiti le pescuit? :D :D :D :D :D

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 06 Feb 2009, 09:55

cam d e 2-4 ori pe saptamana
uneori mai des :lol:
si reusesc cam de 2 ori

YoNutzu
senior
senior
Mesaje: 443
Membru din: 22 Feb 2008, 18:31
Localitate: Targoviste

Mesaj de YoNutzu » 06 Feb 2009, 10:15

Anul trecut concediul s-a desfasurat pe malul raurilor si cand nu am mai avut zile ... bilete de voie ... fara numar 8) .
Eu si acum as pleca, cand ma uit ce vreme este afara, dar nu am partener :( .

PS. serviciul meu se desfasoara intr-o cladire aflata la 20-30 m de Ialomita...de pe geam se vede perfect luciul apei si pescarii. :cry: deci de cate ori pe zi ma gandesc eu sa o intind pe "apa"??!!

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 06 Feb 2009, 12:00

de cateva ori pe zi... dar nu asta e impotant. Important e cand reusesc sa fug la pescuit :lol: si de doua sapt nu am mai vazut apa cu batu in mana. Dar maine sper sa vin cu noutati :wink:

Avatar utilizator
adiko_im
junior
junior
Mesaje: 72
Membru din: 18 Mar 2008, 11:49
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de adiko_im » 06 Feb 2009, 13:48

eu de cate ori sa ma gandesc oare, daca asta fac zi de zi? pesyi, pesti, pesti si piscicultura!!!!!! sunt satul de atata carte si hartoage! pe mal mai rar in perioada asta :( dar nu intra zilele in sac... de luni sper sa stau macar 5 zile pe apa dintr-o saptamana, macar aum sa ma relaxez, dupa o sesiune in care am invatat numai despre........pesti :))

crapu.huby
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 26 Noi 2007, 14:10
Localitate: Rm. Valcea

Mesaj de crapu.huby » 07 Feb 2009, 09:38

adiko_im scrie:eu de cate ori sa ma gandesc oare, daca asta fac zi de zi? pesyi, pesti, pesti si piscicultura!!!!!! sunt satul de atata carte si hartoage! pe mal mai rar in perioada asta :( dar nu intra zilele in sac... de luni sper sa stau macar 5 zile pe apa dintr-o saptamana, macar aum sa ma relaxez, dupa o sesiune in care am invatat numai despre........pesti :))
cel mai bine la facultatea la care esti inveti pe balta pt ca sa zicem la ciprinicultura cand faci recunoasterea pestilor din borcanele alea toti pesti sunt decolorati si o sa reti mai mult forma borcanului asa ca fugi pe balta

Avatar utilizator
adiko_im
junior
junior
Mesaje: 72
Membru din: 18 Mar 2008, 11:49
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de adiko_im » 20 Feb 2009, 08:58

e grav...nu e destul ca suferim de boala pescuitului, acuma nici tratamentul nu il mai putem lua subventionat :lol: adica nici pe apa nu mai putem iesi pana nu se reglementeaza odata porcariile alea legislative, bolnav de pescuit iesi pe mal, dar mai bolnav de nervi te-ntorci acasa de magariile cu care te intalnesti...dar, mai asteptam :?
oare boala asta . a pescuitului poate fi fatala daca nu e tratata??? :shock: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 20 Feb 2009, 09:23

singurul tratament este iesitul la pescuit. Acum se incearca un tratament experimental: uite permisu, nu e permisu, uite legea nu-i mai legea. Din cauza nervilor poate ni se trage finalu si o sa le fie mai usor astora fara noi :wink:

butic
junior
junior
Mesaje: 74
Membru din: 04 Apr 2008, 10:48
Localitate: Bucuresti

Mesaj de butic » 20 Feb 2009, 10:15

Asa mi-a spus si doctoru.
Cica cu cat ma gandesc mai des se poate indeplini.
Numai sa nu scot camasa de forta ca rup lantu si am fugit pe balta :D
Daca nu m-as gandi la pescuit as inceta sa exist.
Important e sa fi acolo!!!

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 20 Feb 2009, 19:08

Pe zi de cateva ori,iar noaptea visez si tresar la fiecare atac :lol: :lol: cam avatul "bate" pe coltul meu de perina. 8) :lol:

Scrie răspuns