delta

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

andreiii
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 16 Mar 2009, 22:46

delta

Mesaj de andreiii » 24 Mai 2009, 13:26

pe 29 seara plec in delta singur..o sa stau 1 saptamana,doar cu bani de benzina buc-murighiol.de acolo am o barca cu vasle.o sa mananc ce prin si voi posta poze si informatii cum poti sta in delta doar cu sculele si atata....mentionez ca fac asta de 8 ani si a fost super...fara sa imbogatesc nici un nesimtit de acolo(sunt si exceptii de oameni normali)pe 7 sunt in bucuresti si dau mai multe detalii.va salut cu respect

Avatar utilizator
ss
senior
senior
Mesaje: 308
Membru din: 07 Apr 2005, 12:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ss » 24 Mai 2009, 14:35

De 8 ani mergi la pescuit in Delta in prohibitie si te lauzi la noi cu asta, sau n-am inteles eu bine??? Vezi ca exista un alt site pentru "tigaisti", aici nu se pun rapitorii la butoi cu sare :shock: Daca vrei, vorbim despre pescuit pe Sf.Ghe. dupa 12 iunie.

PS Sa nu indraznesti sa raspunzi ca un peste prins de tine in prohibitie nu inseamna braconaj, ca atunci nici o tigara, un pet sau o punga aruncate de mine la tine pe balcon nu insemna nesimtire, nu?
:wink:
PESTELE NU ESTE UN FEL DE MANCARE

pensionaru
veteran
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 08 Feb 2008, 18:47
Localitate: Piatra Neamt,Villafranca di Verona(IT)
Contact:

Mesaj de pensionaru » 24 Mai 2009, 16:06

ss scrie:De 8 ani mergi la pescuit in Delta in prohibitie si te lauzi la noi cu asta, sau n-am inteles eu bine??? Vezi ca exista un alt site pentru "tigaisti", aici nu se pun rapitorii la butoi cu sare :shock: Daca vrei, vorbim despre pescuit pe Sf.Ghe. dupa 12 iunie.

PS Sa nu indraznesti sa raspunzi ca un peste prins de tine in prohibitie nu inseamna braconaj, ca atunci nici o tigara, un pet sau o punga aruncate de mine la tine pe balcon nu insemna nesimtire, nu?
:wink:

ss , de ce esti rautacios? omul se duce-n delta la supravietuire(cine a facut armata la VM stie ce-i aia). Daca Doamne fere se adanceste criza in romanica multi o sa faca supravetuire pe vre-o apa. :lol:
"Cand vulturii sunt tacuti,papagalii incep sa trancaneasca"

Avatar utilizator
PescarNebun
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 05 Mai 2009, 09:25
Localitate: Craiova/Moreni
Contact:

Mesaj de PescarNebun » 24 Mai 2009, 17:04

E foarte adevarat ce spune SS dar e in acelasi timp foarte greu sa consideri braconaj ce face andrei. Eu astept cu nerabdare sa vad ce a facut si cum s-a descurcat. Oricum, ce prinde el pe langa electricieni, plasari si tomoxanari nu are nici o importanta. Eu cred ca sunt probleme muuuult mai grave decat faptul ca un pescar se duce si pescuieste in prohibitie cat ii trebuie pentru masa de fiecare zii. :wink:

Avatar utilizator
grecu
veteran
veteran
Mesaje: 1665
Membru din: 21 Iul 2005, 22:21
Localitate: tg mures

Mesaj de grecu » 24 Mai 2009, 17:53

nici eu nu cred ca mananca mai mult de 2 kile de peste pe zi cat despre icre nici atat :lol:

manubabanu
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 11 Iun 2006, 19:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de manubabanu » 24 Mai 2009, 21:04

ss scrie:De 8 ani mergi la pescuit in Delta in prohibitie si te lauzi la noi cu asta, sau n-am inteles eu bine??? Vezi ca exista un alt site pentru "tigaisti", aici nu se pun rapitorii la butoi cu sare :shock: Daca vrei, vorbim despre pescuit pe Sf.Ghe. dupa 12 iunie.

PS Sa nu indraznesti sa raspunzi ca un peste prins de tine in prohibitie nu inseamna braconaj, ca atunci nici o tigara, un pet sau o punga aruncate de mine la tine pe balcon nu insemna nesimtire, nu?
:wink:
poate ca nu indrazneste sa iti raspunda el ,dar incerc eu:
editat de catre moderator, exista o diferenta intre prohibitie si nesimtire :
-poti sa faci diferenta?
Moderare- ai avertisment pentru limbaj si atac la persoana, la prima incalcare a regulamentului, risti sa iei o pauza pe forum.
A pescui in crescatorie,este ca si cum ai vana in gradina zoologica...
Ne-am obişnuit prea mult să ne transformăm scalvii corpului şi minţii, găsindu-ne din ce în ce mai greu sufletul, de care unii nici măcar nu sînt conştienţi că-l au.

manubabanu
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 11 Iun 2006, 19:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de manubabanu » 24 Mai 2009, 22:19

manubabanu scrie:
ss scrie:De 8 ani mergi la pescuit in Delta in prohibitie si te lauzi la noi cu asta, sau n-am inteles eu bine??? Vezi ca exista un alt site pentru "tigaisti", aici nu se pun rapitorii la butoi cu sare :shock: Daca vrei, vorbim despre pescuit pe Sf.Ghe. dupa 12 iunie.

PS Sa nu indraznesti sa raspunzi ca un peste prins de tine in prohibitie nu inseamna braconaj, ca atunci nici o tigara, un pet sau o punga aruncate de mine la tine pe balcon nu insemna nesimtire, nu?
:wink:
poate ca nu indrazneste sa iti raspunda el ,dar incerc eu:
editat de catre moderator, exista o diferenta intre prohibitie si nesimtire :
-poti sa faci diferenta?
Moderare- ai avertisment pentru limbaj si atac la persoana, la prima incalcare a regulamentului, risti sa iei o pauza pe forum.
Cand iei masuri coercitive fata de un utilizator umil al site-ului , incearca sa fi impartial ca si altii gresesc cu mult mai mult... mai jos ai un exemplu care nu a fost sanctionat:
kuintautti
veteran


Data inscrierii: 22/11/2007
Mesaje: 834


MesajTrimis: Sam 05 23, 2009 7:46 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)
of ! ti place sa le zici pe shleau ? Laughing

esti paralel in ce ma priveste pe mine... n-am ce frustrari sa am ...

in schimb din iexperinta stiu ca cei ce pronunta primii cuvintul asta nu duc lipsa... Laughing

acu... nu tre sa faci criza ca te-am " mirosit " ca esti din ala cupulannas care umbla vanitos dupa embleme nu scule...

regretul meu e ca nu mi-am dat seama din prima... ca altfel nu mai pierdeam timpul cu tine ca si asa se vede ca n-ai inteles nik din ce am zis la subiect ...
A pescui in crescatorie,este ca si cum ai vana in gradina zoologica...
Ne-am obişnuit prea mult să ne transformăm scalvii corpului şi minţii, găsindu-ne din ce în ce mai greu sufletul, de care unii nici măcar nu sînt conştienţi că-l au.

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 24 Mai 2009, 22:27

cand gresesti tu, bagi pe altul la inaintare? treaba-i asta?
eu nu am cum sa citesc tot ce se petrece pe acest forum si te-am vazut pe tine gresind, deci tu ai avertisment.
aici discutia pe aceasta tema se inceheie, daca ai ceva de reclamat, apeleaza la administratorul site-ului.
discutia va continua on-topic.
merci.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

daedalus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 23 Mai 2006, 13:55
Localitate: bacau

Mesaj de daedalus » 25 Mai 2009, 13:30

Mai este prohibitie la stiuca? Nu stiam.

daedalus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 23 Mai 2006, 13:55
Localitate: bacau

Mesaj de daedalus » 25 Mai 2009, 13:33

Ideea este super. Am mai auzit-o si anul trecut cred... cu barca gonflabila???
Poate ne vedem, voi fi in zona 28-31, dar cu familia. Cine stie, poate luam o masa impreuna.

Scrie răspuns