Astazi ati prins?

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
p5ih0
veteran
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 03 Dec 2005, 16:01
Contact:

Mesaj de p5ih0 » 23 Apr 2007, 14:17

pai si cum sa nu il intreb ?! :P io unu daca zic , zic tot... aaaaa si inca ceva , poze poze !!! vrem poze :P

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 23 Apr 2007, 14:42

Despre povestea lui PESCARESCU'


Dintoasa am tinut-o si eu in mana...., cantarita si omologata 5,5kg.
Locatia, hmmmmm...., pe o balta de crap, si inca una buna de langa Bucuresti 200km :twisted:


Cata pacat de strapazanul ala ca s-a ranit asa tare, dar cred ca ii era foame :D

Avem si poze :twisted:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

pescarescu'
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 08 Noi 2004, 12:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de pescarescu' » 23 Apr 2007, 15:07

p5ih0 scrie:pai si cum sa nu il intreb ?! :P io unu daca zic , zic tot... aaaaa si inca ceva , poze poze !!! vrem poze :P
nici eu nu sunt secretos..
la darvari, am sa incerc si pozele; extremele: cea mai mare si cea mai mica
marius, de ala chiar mi-a parut rau dar asa m-au invatat maestrii, sa-i dau tare cand i-am simtit

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 24 Apr 2007, 01:39

felicitari Cata,....mai e si dupa inima omului ;) . te laudai ca ma iei si pe mine la o partida de dintzoase...acu si eu sunt cam ocupat dar poate vorbim si facem cumva o iesire.

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 24 Apr 2007, 13:35

Bogdan_Alex scrie:felicitari Cata,....mai e si dupa inima omului ;) . te laudai ca ma iei si pe mine la o partida de dintzoase...acu si eu sunt cam ocupat dar poate vorbim si facem cumva o iesire.

pai Bogdan, poate facem una impreuna.
Toti trei.Saptamana viitoare poate se mai elibereaza si Cata.
Ce ziceti???
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

onesti
veteran
veteran
Mesaje: 981
Membru din: 05 Noi 2004, 06:49
Localitate: canada

Mesaj de onesti » 24 Apr 2007, 20:27

Prima iesire anu asta , apa tulburica si rece, fluviul inca cara lemne dupa dezghetz, vreme de primavara cca 15 grade, nici o adiere de vant.
Combo: TEAM DAIWA TIERRA 7' MH 1/4-1oz, DAIWA EXCELER 2500, TUF LINE 20 LB., RAPALA ORIGINAL 9CM FIRETIGER.
Echipamentul virgin l-am luat cu o saptamana in urma.
Rezultat - o stiuca de cca 1kg pe care am banuit-o in zona in urma salturilor disperate ale unor bancuri de pestisori. Am dat acolo si la cca juma' de metru de mal a luat-o! Eliberata fara poza pt ca nevasta-mea era ceva cam departe cu camera. Dovada data viitoare.
Ciao!

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 25 Apr 2007, 08:50

onesti scrie:Prima iesire anu asta , apa tulburica si rece, fluviul inca cara lemne dupa dezghetz, vreme de primavara cca 15 grade, nici o adiere de vant.
Ciao!
E vorba de Siret?
Totusi este meserie!!! Pestele speriat divulga prezenta rapitorului, inclusiv a stiucii, chiar in vad. Trestia , stuful, buruianul, poate fi locatia stiucii dar nu obligatoriu asa cum se crede atat de mult. Poate pentru cele adormite!
Pestisorul speriat este cel mai edificator semnal ca stiuca este prezenta si activa . A nu se confunda cu atacul de suprafata al bibanului sau cu spectacolul dat de avat. Va urez ca poza sa fie cu marea captura!

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 25 Apr 2007, 08:59

cred ca e vorba de vreun fluviu din Canada ... sau cel putin asa banuiesc ... nu?
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 25 Apr 2007, 10:57

d4md3od scrie:cred ca e vorba de vreun fluviu din Canada ... sau cel putin asa banuiesc ... nu?
Am banuit ca ar fi vorba de RAUL Siret deoarece domnul este din Onesti. Dar poate a pescuit in Dunare...Si asta e fluviu.Deci sa fim mai toleranti!!!

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 25 Apr 2007, 11:00

nu am avut pic de reavointa in ceea ce am scris ... si daca asa s-a interpretat ... imi cer scuze ...

eu am considerat ca era un fluviu de prin Canada ptr. ca la locatia dansului este scris Canada ...

numa bine
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Scrie răspuns