Astazi ati prins?

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
eemanuel
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 6
Membru din: 10 Apr 2007, 19:43

Mesaj de eemanuel » 11 Apr 2007, 12:50

Sunt foarte tanar, ca varsta, si foarte nou pe acest forum. Salut toti seniori si toti juniorii.
Ieri ,dupa amiaza, am dat la oscilanta. Am prins trei stiuci si am scapat una care merita macar fotografiata.Oscilanta mea se juca undeva pe un dinte de al ei.Pana la iarna am de gand sa o tot caut. Fire intinse!

Avatar utilizator
meas
veteran
veteran
Mesaje: 673
Membru din: 10 Feb 2007, 15:06
Localitate: Arjeplog-Suedia.

Mesaj de meas » 11 Apr 2007, 17:19

Bine ai venit eemanuel :!:
Eu zilele trecute am incercat o partida in raul Bistrita :lol: Nici acolo n-am prins peste:cry: :cry: :cry: dar am agatat un tricou plutind intre ape si doi bascheti mai la fundul apei :lol: :lol:
Televizorul care plutea mai incolo de mine l-a adus curentul la mal :cry: n-am avut nici o contributie in asta :lol:
Data viitoare mi-am propus sa pun fir mai gros si sa dau la grebla :wink: poate scot si frigiderul pe care l-am vazut pandind intr-un cot al raului sub niste salcii. :shock: :shock:
Cine-i harnic si munceste taie-n Delta stuf........si dimineata e primul la pescuit!!

un carcotas
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 05 Apr 2007, 22:11

Mesaj de un carcotas » 11 Apr 2007, 19:24

meas scrie:Bine ai venit eemanuel :!:
Eu zilele trecute am incercat o partida in raul Bistrita :lol: Nici acolo n-am prins peste:cry: :cry: :cry: dar am agatat un tricou plutind intre ape si doi bascheti mai la fundul apei :lol: :lol:
Televizorul care plutea mai incolo de mine l-a adus curentul la mal :cry: n-am avut nici o contributie in asta :lol:
Data viitoare mi-am propus sa pun fir mai gros si sa dau la grebla :wink: poate scot si frigiderul pe care l-am vazut pandind intr-un cot al raului sub niste salcii. :shock: :shock:
La astea nu e prohibitie?

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 11 Apr 2007, 19:30

un carcotas scrie:
La astea nu e prohibitie?
Nu

alt carcotas

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 11 Apr 2007, 19:43

eu astazi, nu am prins, dar sambata, in ajun de paste, am prins 4 salai; unul de 2,4kg si 3 la 1kg/buc...
am plecat pe la ora 13 ca trebuia sa mai fac niste trebi prin casa...
si cred ca ar mai fi tras...
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 11 Apr 2007, 19:48

luni la turnu ....o marlitza ....la o lingura de 1 metru......deci...... :lol1:

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 11 Apr 2007, 19:51

Am mai prins doua stiuci foarte mici :( Astept cu nerabdare sa va vorbesc de marea captura.

ComyB
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 28
Membru din: 20 Mai 2006, 17:08
Localitate: Sibiu

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de ComyB » 11 Apr 2007, 21:51

chiar cred ca nu mai sunt pesti pe Olt :(
anu' asta n-am prins nici macar o marla :cry: :cry:
trag nadejde ca o sa mi se arate si mie cit de curand :lol:

Avatar utilizator
cipic
veteran
veteran
Mesaje: 1078
Membru din: 09 Dec 2006, 15:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cipic » 11 Apr 2007, 22:24

Am fost a treia zii de Paste pe Vadu lui Mosu situat in loc.Berceni la circa 10 km de Bucuresti si am prins atat de multa experienta incat nu am putut so car acasa asa ca am eliberato!Fratilor am dat dupa stiuca ca cica are mare si multa din spusele celor care merg mereu acolo,am dat la toate nalucile posibile, oscilante de toate natiile,voblere de la salmo,rebel,storm si chiar si cu slider-ul dar n-a vrut deloc,mai bine ii dadeam bani la stiuca sa se duca sa-si cumpere un vobler sau o oscilanta de care ii place ca ale mele nu iau placut,desi vremea a fost superba,putin innorat dis de dimineata pana la 8:30 si dupa aia a iesit soarele iar vantul pana la ora 10 nici nu a adiat!Vreme pefecta fara nici un atac macar!

Care ati fost pe aceasta balta anul trecut spune-ti si voi ce ati prins pe acolo si la ce mai exact!
Fir intins!

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 11 Apr 2007, 22:50

cipic scrie:Am fost a treia zii de Paste pe Vadu lui Mosu situat in loc.Berceni la circa 10 km de Bucuresti si am prins atat de multa experienta incat nu am putut so car acasa asa ca am eliberato!Fratilor am dat dupa stiuca ca cica are mare si multa din spusele celor care merg mereu acolo,am dat la toate nalucile posibile, oscilante de toate natiile,voblere de la salmo,rebel,storm si chiar si cu slider-ul dar n-a vrut deloc,mai bine ii dadeam bani la stiuca sa se duca sa-si cumpere un vobler sau o oscilanta de care ii place ca ale mele nu iau placut,desi vremea a fost superba,putin innorat dis de dimineata pana la 8:30 si dupa aia a iesit soarele iar vantul pana la ora 10 nici nu a adiat!Vreme pefecta fara nici un atac macar!

Care ati fost pe aceasta balta anul trecut spune-ti si voi ce ati prins pe acolo si la ce mai exact!
Fir intins!
ATENTIE...mare si multa e de fapt mica si multa...iote mai acu 3 zile am vazut o marla intrata'n traista care daca depasea 300gr o inghiteam cu totu si se vorbea de 5-700 gr asa in gura mare, culmea ii ca mam bagat peo bucata de stuf la un somn deprimat de specimenele din jur si aud vorbinduse ca omu o prins totusi si una mai mare :roll: apoi sa mi se semnaleze de catre un pretin ca de fapt zicea ca aia de o scosese era aia mare si ca mai prinsese una mai mica,,,Dumnezeu sa le ierte pe amandoua ca au avut nenorocu de a li se face foame in carligu baboiarilor...intrun final, ai grija de la cine afli ca se prinde stuk mare fiindca pentru unii 300 gr e mare ......am mai vazut pe unu mandrinduse cu 5 rosioare intrun juvelnic de sarma si un oblete era mai lung decat bietele creaturi :evil:

Scrie răspuns