Astazi ati prins?

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
IlieNeamt
veteran
veteran
Mesaje: 1271
Membru din: 31 Mai 2009, 16:33
Localitate: Piatra-Neamt
Contact:

Mesaj de IlieNeamt » 04 Apr 2011, 09:50

Bonito Bonito muy bien !

:crazy1:
www.pentrupescuit.ro

pescarescu'
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 08 Noi 2004, 12:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de pescarescu' » 04 Apr 2011, 17:36

IlieNeamt scrie:Bonito Bonito muy bien !

:crazy1:
de la tine le-a luat Bogdan?
Sunt chiar super ok

Avatar utilizator
IlieNeamt
veteran
veteran
Mesaje: 1271
Membru din: 31 Mai 2009, 16:33
Localitate: Piatra-Neamt
Contact:

Mesaj de IlieNeamt » 04 Apr 2011, 17:54

Nu de la mine ci din Polonia :D . Uite asa ma faci sa-mi iau si eu 2-3 de proba :datz:
www.pentrupescuit.ro

christianpindichi
veteran
veteran
Mesaje: 517
Membru din: 26 Apr 2006, 09:48
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de christianpindichi » 05 Iun 2011, 23:00


Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 06 Iun 2011, 18:43

pescarescu' scrie: si pana atunci va mai pun unul de azi-multumire pentru invitatie :twisted:

Imagine
Bogdan_Alex scrie:da camasa...unde-i camasa? Laughing........
asa arata a pescar.
in camasa aia nu era credibil si nu o sa cred in ruptul capului ca pescuia in tinuta aia.

fff
senior
senior
Mesaje: 490
Membru din: 17 Noi 2004, 11:24

Mesaj de fff » 06 Iun 2011, 19:45

christianpindichi scrie:Vara salailor
http://www.pinfishing.ro/?p=178
Parca acolo inca e prohibitie sau nu? Sau cineva pus sa apere legea se considera mai presus de ea?

christianpindichi
veteran
veteran
Mesaje: 517
Membru din: 26 Apr 2006, 09:48
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de christianpindichi » 06 Iun 2011, 20:55

@fff
Intr-adevar, in complexul Razlem Sinoe este prohibitie pana pe 2 iulie. Totodata pe apele de frontiera pescuitul s-a deschis pe 18 mai. Marea Neagra este apa de frontiera. Locul unde am pescuit este practic o zona de trecere,este la limita, deci este loc de interpretare in ambele sensuri. Mai mult decat atat, s-a pescuit numai la naluci artificiale, intr-un mod cat se poate de sportiv, detinand PG, permis ANPA, Permis membru Asociatia Sinoe. S-a pescuit si la stiuca dupa cum ai vazut, iar la stiuca perioada de prohibitie s-a incheiat. O importanta parte din pestii prinsi au fost eliberati.
Dpmdv nu a incalcat nimeni nici o lege.
Cu stima!

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 06 Iun 2011, 21:14

adiwolf scrie:
pescarescu' scrie: si pana atunci va mai pun unul de azi-multumire pentru invitatie :twisted:
Bogdan_Alex scrie:da camasa...unde-i camasa? Laughing........
asa arata a pescar.
in camasa aia nu era credibil si nu o sa cred in ruptul capului ca pescuia in tinuta aia.
ai face bine sa incepi sa crezi :)
chiar pescuieste la camasa....prietenii stiu de ce, si in ce conditii :crazy1:
Fara pescuiala viata e pustiu

fff
senior
senior
Mesaje: 490
Membru din: 17 Noi 2004, 11:24

Mesaj de fff » 06 Iun 2011, 23:31

christianpindichi scrie:@fff
Intr-adevar, in complexul Razlem Sinoe este prohibitie pana pe 2 iulie. Totodata pe apele de frontiera pescuitul s-a deschis pe 18 mai. Marea Neagra este apa de frontiera. Locul unde am pescuit este practic o zona de trecere,este la limita, deci este loc de interpretare in ambele sensuri. Mai mult decat atat, s-a pescuit numai la naluci artificiale, intr-un mod cat se poate de sportiv, detinand PG, permis ANPA, Permis membru Asociatia Sinoe. S-a pescuit si la stiuca dupa cum ai vazut, iar la stiuca perioada de prohibitie s-a incheiat. O importanta parte din pestii prinsi au fost eliberati.
Dpmdv nu a incalcat nimeni nici o lege.
Cu stima!
Cunosc legislatia, cunosc zona, stiu unde s-a prins stiuca (grindul Chituc in portiunea de la bariera de la sediul Pol de Frontiera pana la ecluza de la Edighiol este zona strict protejata!!!) si stiu si unde s-au prins salaii. Permisul ANPA nu este valabil acolo cum nu e valabil nici carnetul de membru al Asociatiei Sinoie. Deci, pescuit in prohibitie, fara permis si in zona strict protejata (in cazul unora faptele sunt agravante, daca nu ma crezi intreba-l pe Bebe :wink: ).

Avatar utilizator
Torescu Octavian
senior
senior
Mesaje: 481
Membru din: 20 Dec 2006, 15:28
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Torescu Octavian » 07 Iun 2011, 00:35

stiuca nu a prinso in nici un canal a m prins stiuca in alt loc...daca am prins salau s-a intamplat...bulanul nostru...nu mai face atat pe legistul cataline ca nu e locul si nici momentul sa te afirmi in fata tarii.tine pentru tine daca ai ceva de zis.

Scrie răspuns