Astazi ati prins?

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 02 Mai 2009, 20:32

old_radu scrie:...azi , raul Somes , impreuna cu doi amici am prins asta :http://denied.homeunix.org/up/images/1241269605.jpg
am eliberat ce mai era in viata si restul...foc
:twisted: :evil: :twisted:
Trist ,dar este o imagine des intalnita. Iata inca o stiuca ce a fost "sinucisa".
http://www.rapitori.ro/forum/album_page.php?pic_id=8272

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de feugen » 03 Mai 2009, 17:08

Astazi de la ora 8 pana la 12 am pacalit 2 marle de 3-400gr eliberate si o stiuculita de 1,2kg eliberata in sacosa. Au mai fost cateva barci pe lac. O parte dintre acestea erau cu motor electric. Nu stiu daca ceialti au pacalit ceva. Eu am incercat cu oscilante si woblere. La astea nu am avut niciun atac. Cand am pus un spinnerbyte (nu stiu daca am scris corect) s-a schimbat treaba. Bradisul este pretutindeni si s-a ridicat pana la 0.5m de suprafata.
Numele locatiei nu-l dau deoarece sunt prieten cu patronul baltii si se poate interpreta ca si reclama. Va pot spune doar ca balta are o cabana din lemn cu foisor si se afla pe malul opus padurii.

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 03 Mai 2009, 17:19

Bradisul este pretutindeni si s-a ridicat pana la 0.5m de suprafata.
Numele locatiei nu-l dau deoarece sunt prieten cu patronul baltii si se poate interpreta ca si reclama. Va pot spune doar ca balta are o cabana din lemn cu foisor si se afla pe malul opus padurii.[/quote]

balta aia de care vorbeam noi acum cativa ani ca ar fi avut bucati mari? :wink: :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de feugen » 03 Mai 2009, 18:10

Despre aia este vorba Grasane. Dan a scos o parte dintre cocioace si a facut un canal la mal. Pe acel canal a mers cel mai bine. Zilele trecute a fost Predescu si a lovit-o binisor tot pe canal, dar trofeele alea adevarate se lasa asteptate. Acum ca m-am eliberat de "afacerea" mea voi merge cat de des aici. Pe balta asta spilul este sa fie o zi insorita si sa nu sufle vantul si printre alte momeli sa ai popper.
La momentul potrivit iti dau telefon si mergem impreuna.

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 03 Mai 2009, 18:12

La momentul potrivit iti dau telefon si mergem impreuna.[/quote]

merci :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

radu_p
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 26
Membru din: 03 Mar 2009, 15:05

Mesaj de radu_p » 03 Mai 2009, 18:22

e cumva balta lui ... vali vijelie ? sau ... val-vartej ?

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de feugen » 03 Mai 2009, 18:27

radu_p scrie:e cumva balta lui ... vali vijelie ? sau ... val-vartej ?
Vali nu cred ca a fost vreodata aici. Sunt ceva baieti de pe acest site care frecventeaza balta, insa nu am vazut nicio postare in sensul asta :lol:

radu_p
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 26
Membru din: 03 Mar 2009, 15:05

Mesaj de radu_p » 03 Mai 2009, 18:30

nici cu gandul nu gandeam sa-l am pe celebrul interpret coechipier de pescuit :) doar initialele conteaza. pls confirma daca aia e balta, situata in coada unei alte balti mult mai mari si destul de celebre. tnx

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de feugen » 03 Mai 2009, 18:39

Initialele sunt corecte. Presupun ca ai fost acolo. Perioada asta nu este optima. Trebuie asteptat sa se mai incazeasca putin apa si sa se ridice bradisul pana la suprafata pentru a iesi pestii cautati de noi toti. Acum marlele sunt pe felie + vremea este in general capricioasa.

radu_p
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 26
Membru din: 03 Mar 2009, 15:05

Mesaj de radu_p » 03 Mai 2009, 18:43

merci mult. am fost cam acum un an sau doi, nu prea am dat de stiuca fiind imediat dupa depunere si de atunci n-am mai mers. am sa mai incerc cam in cateva saptamani. fir intins !

Scrie răspuns