partidele noastre.....

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
danielcocea
veteran
veteran
Mesaje: 1311
Membru din: 16 Noi 2009, 19:14
Localitate: la peste----<*))))><-Buc.

Mesaj de danielcocea » 24 Dec 2010, 15:01

ilioro scrie:
XquiZZiT scrie:http://www.youtube.com/watch?v=tbTqwxmXdwk

Doua sunt de la ultima iesire, restu' de prin partide adunate...
Vad ca sunt pesti 'sanatosi' si prin Finlanda :).
acolo chiar sunt pesti sanatosi...fata de aici..... :cry:

Avatar utilizator
jurubita marian
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 29
Membru din: 03 Ian 2011, 20:06
Localitate: COMANA JUD GIURGIU
Contact:

Mesaj de jurubita marian » 05 Ian 2011, 12:20

A PRINS CINEVA CLEAN PE ANUL ASTA? :P

Moderare --> mesajele nu se scriu cu litere mari !

Avatar utilizator
JB
senior
senior
Mesaje: 432
Membru din: 26 Aug 2008, 12:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de JB » 06 Ian 2011, 12:39

Da, dar dup-aia m-am trezit...

Belenyessy S
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 125
Membru din: 08 Mar 2010, 13:33
Localitate: Tg-Mures

Mesaj de Belenyessy S » 11 Apr 2011, 14:15

jurubita marian scrie:A PRINS CINEVA CLEAN PE ANUL ASTA? :P

Moderare --> mesajele nu se scriu cu litere mari !
Am avut o singura iesire pe Mures de vreo 2 ore si am luat un clean frumos undeva la 6-700 grame. L-am prins la un Salmo Hornet 2S YD aproape de mal in apa de cca 60-70cm. In rest nici un tac

Avatar utilizator
Razvan V.
veteran
veteran
Mesaje: 551
Membru din: 26 Dec 2010, 20:58
Localitate: Ludus/Mures

Mesaj de Razvan V. » 11 Apr 2011, 16:00

Cand ai fost pe Mures? Cum se prezinta?

abrudandanioan2007
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 10
Membru din: 16 Ian 2009, 20:43
Localitate: BISTRITA

blog nou in bistrita nasaud

Mesaj de abrudandanioan2007 » 23 Apr 2011, 11:43

uite daca va intereseaza si eu sunt un pescar impatimit si am deschis un blog nou unde se poate posta poza cu peste sau filmulet totul grtuit si foarte usor direct din calculatorul vostru si imi putetii da niste sfaturi cu locuri de pescuit.inregistrare gratis si deveniti m,embrii automat.pe www.pescarhoinarbistrita.blogspot.comva astept cu drag.

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Re: blog nou in bistrita nasaud

Mesaj de kzoli » 23 Apr 2011, 11:55

abrudandanioan2007 scrie:uite daca va intereseaza si eu sunt un pescar impatimit si am deschis un blog nou unde se poate posta poza cu peste sau filmulet totul grtuit si foarte usor direct din calculatorul vostru si imi putetii da niste sfaturi cu locuri de pescuit.inregistrare gratis si deveniti m,embrii automat.pe www.pescarhoinarbistrita.blogspot.comva astept cu drag.
:cry: Dar ce aveai cu somotei aceiia din pagina de prezentare ? majoritatea sunt sub dimensiune legala... dar si atunci nu se putea sa pui un nailon, o carpa sub ei sau macar sa cauti o zona cu nisip fin sau iarba ? Trebuia neaparat pe pietris sa pui ?
Cu tot respectul, dar decat sa gazduiesti :shock: asemenea poze mai bine ....

abrudandanioan2007
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 10
Membru din: 16 Ian 2009, 20:43
Localitate: BISTRITA

Re: blog nou in bistrita nasaud

Mesaj de abrudandanioan2007 » 23 Apr 2011, 12:01

de unde sti tu ca sunt sub limita legala?dupa poza?sunt totii prinsi legal si nu ilegal cum se pescuieste la noi.se da cu ancoree si se scoate somnul di rauri si cand mergi la pescuit de somn prinzi doar puiet si nu ai ce face cu ei?astia da pescari.

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: blog nou in bistrita nasaud

Mesaj de edy.tm » 23 Apr 2011, 13:42

abrudandanioan2007 scrie:de unde sti tu ca sunt sub limita legala?dupa poza?sunt totii prinsi legal si nu ilegal cum se pescuieste la noi.se da cu ancoree si se scoate somnul di rauri si cand mergi la pescuit de somn prinzi doar puiet si nu ai ce face cu ei?astia da pescari.
Omule, Zoli nu spune ca sunt prinsi ILEGAL, ci sunt sub limita LEGALA admisa.. adica sunt prea mici pentru a fi RETINUTI adica sunt puiuti,copii,imaturi... stii tu :lol:

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Re: blog nou in bistrita nasaud

Mesaj de kzoli » 23 Apr 2011, 15:55

abrudandanioan2007 scrie:de unde sti tu ca sunt sub limita legala?dupa poza?sunt totii prinsi legal si nu ilegal cum se pescuieste la noi.se da cu ancoree si se scoate somnul di rauri si cand mergi la pescuit de somn prinzi doar puiet si nu ai ce face cu ei?astia da pescari.
Am intrebat si eu .... nu are rost sa te enervezi, cat despre legalitate mai bine nu comentam ... apropo stii care este dimensiunea minima legala la noi ? dar in alte tari ? Oricum nicaieri in lume pestele nu se pune pe pietris nici daca ajunge in tigaie ... si chiar daca pun unii, nu se lauda cu astfel de poze !!!
Apropo din Spania de pe Ebro chiar saptamana trecuta "a fost alungata" o echipa de "pescari ", ghici de ce ... si din pacate erau ai nostrii din Romania ....

Scrie răspuns