Adio Mihailesti.....

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cipic
veteran
veteran
Mesaje: 1078
Membru din: 09 Dec 2006, 15:59
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de cipic » 10 Noi 2013, 17:43

Argesul este foarte tulbure, am fost eu ieri in zona Budesti, iar apa in scadere :wink:

hannibal
senior
senior
Mesaje: 382
Membru din: 04 Noi 2012, 15:35
Localitate: Bucuresti sector 6
Contact:

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de hannibal » 14 Noi 2013, 22:55

ati aflat numele celor doi jepcari sau ramane ca n tren? pe mine ma deranjeaza mai mult din toata povestea asta, faptul ca pe forumuri sunt unii care se bat cu caramida in piept, cu eliberari si alte fapte din astea de mari iubitori ai spinningului si a faunei piscicole si cand colo, ei de fapt sunt niste nemancati fomisti vai mama lor. dar se intrec in a critica pe altii si a da sfaturi . am fost inainte de aceasta intamplare pe la Draganescu sau mai bine zis la Posta prin vara si stiu cum arata locul. oricum nu au terminat ei stiuca din arges nici pe departe, doar nu era toata stiuca argesului si mihailestiului acolo, si oricum o terminau altii (satenii si amaratii din zona) pe care macar ii inteleg ca sunt saraci si nu au ce manca si cu ce trai dar pe jegosii astia care vin cu jeepul sau cu masini scumpe si iau acasa si mormolocii din balta nu pot sa i inteleg desi daca ma gandesc mai bine asa nu sunt decat niste cocalari travestiti. apoi intra pe forumuri si povestesc cum au eliberat ei pestii si alte bazaconii. asta cu eliberarea pe forum e asa de ochii colegilor sa dai bine la public ca asa e in tendinte acum dar in fapt alta se face. ce doar nu doare pe nimeni gura sa spuna ca a eliberat pestele ca doar nu l-a vazut nimeni ce a facut de fapt. asta e! nu disperam. oriunde se intampla sa sece un baraj la noi in tara o sa fie aceiasi poveste. trista dar care ne reprezinta pe majoritatea in frunte cu cei responsabili cu respectarea si aplicarea legilor.in ziua de azi doar banul conteaza,nimic altceva. populatia piscicola o sa se refaca asa cum a facut o intotdeauna, mai devreme sau mai tarziu.

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de DidelPro » 15 Noi 2013, 08:06

Barajul curge bine, lume ca pe stadion, stiuca putina, lumea si a schimbat tinta (balosul si rosioara sunt pe rol).
cele bune
ps este de incercat salaul in amonte de Crivina (informatie, mica,mica).

nobody_01
veteran
veteran
Mesaje: 641
Membru din: 20 Mar 2011, 08:28
Localitate: bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de nobody_01 » 15 Noi 2013, 08:45

[quote="hannibal"]ati aflat numele celor doi jepcari sau ramane ca n tren?

Am promis ca le voi spune numele cand il voi afla......si ma tin de cuvant! sau macar cateva poze cand am sa ma reintalnesc cu ei pe vreo balta.....si nu sunt singurul care a fost atunci de fata....mai sunt cel putin 3 colegi de forum care ii au in vedere........

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de razvan m. » 15 Noi 2013, 11:06

nobody_01 scrie: ...dar mai grav....colegi de-ai nostrii pescari cu pretentie, pescari de competitie, care te dadeau pur si simplu de-o parte pentru a prinde ei.....Si poate asta as putea sa o trec cu vederea, dar faptul ca dadeau la JAPCA cu ancore lestate....parca le intrece pe toate!!!!!!
Deci n-ati reusit sa le aflati numele desi au trecut doua saptamani de la postarea de mai sus, cu toate ca stiti ca sunt "colegi de-ai nostrii pescari cu pretentie, pescari de competitie"...

Cam ciudat !
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de ANDREI RIGA » 15 Noi 2013, 13:19

nobody_01 scrie:.....dar mai grav....colegi de-ai nostrii pescari cu pretentie, pescari de competitie, care te dadeau pur si simplu de-o parte pentru a prinde ei.....Si poate asta as putea sa o trec cu vederea, dar faptul ca dadeau la JAPCA cu ancore lestate....parca le intrece pe toate!!!!! Mai mult, pe fraierii care dadeau sportiv la lingura sau vobler si pe care-i dadusera de-o parte ii luau si peste picior...."ce sa fac frate....trage cu spinarea....nu vezi!".Dupa ce au golit locul cei doi (pentru ca de doi este vorba) au catadicsit sa plece...."hai sa mergem frate ca s-a smantanit locul.....acum lasa-i si pe baieti sa prinda ce-a mai ramas!". Sa va mai spun ca dupa ce au umplut porbagajul Loganului, au fugit la pescarie sa scoata si ei cheltuiala cu benzina.....ca taxa a fost MOCA !
Problema este ca daca ai facut afirmatia aia rosie, inseamna ca l-ai recunoscut. E ca si cum ai spune despre cineva care trece pe langa tine ca e fotbalist la Steaua/Dinamo/Cluj/etc dupa care sa afirmi ca de fapt nu stii cine e. E o contradictie de termeni. No offence !

nobody_01
veteran
veteran
Mesaje: 641
Membru din: 20 Mar 2011, 08:28
Localitate: bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de nobody_01 » 15 Noi 2013, 18:44

Am mai spus si ma repet, mie personal imi erau cunoscuti din vedere......nu pot spune precis unde i-am vazut...pe la magazine, la targuri de pescuit sau pur si simplu pe balti. Acolo, la Mihailesti, ei faceau parte dintr-un grup de cunoscuti, vorbeau despre bete, mai precis despre un Lamiglas care era de vanzare la magazinul Drill. Pe unul dintre aceia cu care vorbeau l-am intrebat de numele lor......n-au vrut sa-mi spuna, mi-au spus doar :" sunt meseriasi, au fost la o gramada de concursuri". Asta m-a facut sa spun ca sunt pescari de competitie......

Pif.
veteran
veteran
Mesaje: 550
Membru din: 13 Iun 2013, 15:44

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de Pif. » 15 Noi 2013, 20:25

Normal ca sunt ,,meseriasi''..de cea ma i joasa speta!

andiauto
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 5
Membru din: 12 Ian 2011, 21:12

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de andiauto » 28 Noi 2013, 20:26

zi macar ce culoare avea masina ca numarul nu cred ca-l ti minte...

nobody_01
veteran
veteran
Mesaje: 641
Membru din: 20 Mar 2011, 08:28
Localitate: bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de nobody_01 » 29 Noi 2013, 08:36

andiauto scrie:zi macar ce culoare avea masina ca numarul nu cred ca-l ti minte...
Logan bleo-marine cu numar de bucuresti.....

Scrie răspuns