Adio Mihailesti.....

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de Nemernic » 06 Noi 2013, 08:52

Laurentiu Andronic scrie:Totusi revenind la problema sa nu uitam ca lacul este sub administrare privata , e clar cine trebuia sa pazeasca si sa protejeze fauna piscicola ...
Stefan a stiut de la bun inceput de carnagiul de la Draganescu. In fond....ptr el e un ajutor decimarea stiucilor din Mihailesti. Nu uitati ca omu populeaza cu puiet de novaci si crap.....
Si, daca stau sa va intreb, ce atata tam tam pana la urma ?! Cati dintre voi are pana in prezent macar 5 partide la stiuca pe Mihailesti?! Nu trebuie sa-mi raspundeti...se stie raspunsul ;)
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

nobody_01
veteran
veteran
Mesaje: 641
Membru din: 20 Mar 2011, 08:28
Localitate: bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de nobody_01 » 06 Noi 2013, 09:02

Nemernic scrie:
Laurentiu Andronic scrie:Totusi revenind la problema sa nu uitam ca lacul este sub administrare privata , e clar cine trebuia sa pazeasca si sa protejeze fauna piscicola ...
Stefan a stiut de la bun inceput de carnagiul de la Draganescu. In fond....ptr el e un ajutor decimarea stiucilor din Mihailesti. Nu uitati ca omu populeaza cu puiet de novaci si crap.....
Si, daca stau sa va intreb, ce atata tam tam pana la urma ?! Cati dintre voi are pana in prezent macar 5 partide la stiuca pe Mihailesti?! Nu trebuie sa-mi raspundeti...se stie raspunsul ;)
Cu putina implicare puteam avea o micro delta la 20Km de bucuresti.....

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de Gogol » 06 Noi 2013, 09:09

Apropo de ce zicea Andronic, se pare ca Gigi Stefan nu poate lua taxa pe coada lacului, respectiv Draganescu si Ciobani, deoarece concesiunea lui este de 600 metri de la baraj. Probabil daca o face e abuziva taxa.

[editat de jb, continuati la Arena daca a mai ramas ceva de clarificat]

mihaic
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 10
Membru din: 02 Oct 2013, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de mihaic » 07 Noi 2013, 20:30

Se pare ca au facut si o emisiune in perioada asta acolo.

http://www.youtube.com/watch?v=SLN9f9kN ... XMAStQH55g

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de vijelie » 08 Noi 2013, 16:37

intradevar se face macel la draganescu, ciobani si la pietre... la pietre toata floarea concurentilor s-au transformat peste noapte in jepcari de profesie... sute de braconieri jepcuiesc fara jena ziua in amiaza mare. Pe langa ei sunt zeci de parasutisti.... seara plasari si electricieni cat cuprinde. Politia romana mananca de acolo asa ca nu vad cine sa ia masuri. ....restul e poveste cu a fost odata : :wallbash :(
p.s. si eu am fost la stiucane acolo de 3 ori...mai am sa merg de 2 si ma pot declara in grupul celor care au fost de 5 ori :)))) :P..... apropo' ma grabesc acum sa fac inca o partida acolo :P stiu...stiu ...bafta ! succes si alte glume pescaresti...fire zbuciumate si voua ! :respekt:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de Nemernic » 08 Noi 2013, 22:44

Gogol scrie:Apropo de ce zicea Andronic, se pare ca Gigi Stefan nu poate lua taxa pe coada lacului, respectiv Draganescu si Ciobani, deoarece concesiunea lui este de 600 metri de la baraj. Probabil daca o face e abuziva taxa.

[editat de jb, continuati la Arena daca a mai ramas ceva de clarificat]
Stefan are concesionat tot lacul...inclusiv delta Mihailestiului care tine pana la podul de la Teghes!
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de Gogol » 09 Noi 2013, 10:12

Nu contest, dar deja podul de la Teghes tine de raul Arges.

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de ANDREI RIGA » 10 Noi 2013, 10:25

N-as baga mana in foc, dar parca dupa nivelul apei si cum arata stuful pe apa, filmarea prezentata mai sus e facuta inainte sa scada apa

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de ANDREI RIGA » 10 Noi 2013, 10:32

Initial n-am vrut sa ma uit la film dincolo de primele secvente. M-am mai uitat cateva minute si se pare ca apa scazuse deja vreo juma' de metru. Duminica trecuta era scazuta cel putin 4 m. Nu stiu ce-o mai fii acum.

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de ANDREI RIGA » 10 Noi 2013, 15:00

Am aflat ca , ieri, Dunarea era relativ limpede aval de Arges. S-ar putea sa insemne ca barajul de la Mihailesti nu mai curge.

Scrie răspuns